Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

bębny hamulcowe


Gość swinkagruba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość swinkagruba

od jakiegoś czasu w trakcie jazdy (nie cały czas tylko momentami) coś piszczy mi z tyłu. podejrzewam, że sa to szczeki hamulcowe. Sprawdziłem oba bebny - okładzina szczek jest jeszcze nie zjechana, bebny nie nagrzewają się więc metal chyba? nie trze o metal zauwazyłem natomiast że tłoczki z cylinderka które rozpychaja szczeki działaja tylko w jedną stronę od strony bagażnika tłoczek nie wysuwa sie co zreszta widac po okładzinach ta od tyłu samochodu jest znacznie mniej starta. A może to coś kompletnie innego sprawdzałem zawieszenie z tyłu jest ok, amortyzatory wymienione. jeżeli ktoś wie to niech podzieli sie ze mną sowimi doświadczeniami

pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tylko jeden tloczek sie wysuwa z cylinderka, to jest zle.musisz go rozruszac i nasmarowac.Jeli dziala tylko jeden tloczek, to wlasnie to moze byc przyczyna, ze czasami lekko popiskuje.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
ja sie nie znam ale może linke podciągnij :P

 

Linka podciagnieta na maxa, a wciąż 13 ząbków aby do końca podciagnac. Rozkręciłem wnetrze i szczek juz nie ma, ale bębny też są nieciekawe od środka. Same szczeki kosztują 45 zł, ale sie zastanawiam czy też nie trzeba przy okazji szuka bębnów

 

trudno ocenić nie widząc ich ale jeśli są od nowości (bębny) to może być że do wymiany. Koszt to chyba jakieś 80-100 zł za komplet. Poza tym bębny chyba można przetoczyć. Jeśli oczywiście coś z nich jeszcze da się wycisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

jak bedziesz miał możliwość to splanuj powierzchnię bębnów zawsze lepiej nowa szczęka pracuje na równej powierzchni. Tylko musi to zrobić dobry fachowiec żeby nie wyprodukował elipsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo miał być zebrany kołnierz na bębnach. nie wiem jak nissan ale np toyota ma otworek pomiedzy szplilkami w bębnie przez który wkłada sie śrubokręt i rozkręca sie śrubę z zapadką ma ona lewy gwint. Z czasem samo sie to ustawi przez w/w mechanizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bombel N13 też ma, tak samo jak każdy samochód z bębnowymi hamulcami z tyłu - mechanizm ten to samoregulator lub samonapinacz mechanizmu ręcznego, zapadki przeskakują gdy zaciągasz i opuszczasz ręczny, pod warunkiem że mechanizm jest sprawny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ta dziura też jest :D

 

Jak mi ja znajdziesz u mnie to jestes gosc :)

 

Powinna być przytkana taką gumową zatyczką, oczyść bęben hamulcowy ze szczecińskiego brudu ulicznego i sprawdź dokładnie :D od strony amortyzatora jakieś 10 - 15 cm od góry

A jak nie wierzysz to sprawdź w serwisówce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość e-tomek80

Bombel na zdjeciu u Ciebie widac 4 szczeki, to komplet na 1 kolo czy na 2?

 

Wlasnie chce zamowic bebny i szczeki ze sklepu, ktory tutaj zapodales, i mam problemik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fabiozo
Z tego samego sklepu ja kupiłem moje sprzęgło Valeo.

 

kolega też był zadowolony ze sklepu przy zakupie sprzęgła ? ja brałem łożyska przednie i hamulce wszytko supa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...