Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

gaz OMVL


Gość almerka2003
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dzis zagazowalem swoja alme wlasnie taka instalka i kosztowalo mnie to 3350zl. zaklad jest w bialymstoku. i pytanie - almerka 2003 gdzie swoja zakladales??

czytajac wszystkie posty mam mieszane wrazenia co do mojej instalki ale rowniez mam nadzieje ze u mnie bedzie wszystko dobrze!!! pojezdze dluzej to napewno napisza swoje wrazenia. narazie osiagi takie same jak na pb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam zasadnicze pytanka:

ile autko miało przejechane w momencie instalacji lpg?

ile przejechało na lpg?

 

Jak było eksploatowane?

 

Ja na własnie oczy widziałem poldka, co zrobił 400 tyś na gazie i dalej jeździł ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagazowany przy 50000 km. Koszt to 3450 PLN. Teraz kolejki bo włosi nie nadążają z produkcją. Dlatego 2 miechy temu jak była recesja wrzucali dreama za 3200.

Kultura pracy taka sama jak na benzynie. Podobnie osiągi. Spalanie średnio 10 litrów/100. QG15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz zrobilem kilka kilosow na gazie i mam metne odczycia. szczegolnie przy wyprzedzaniu da sie odczuc brak mocy , dopiero po przekroczeniu 3500obr/min auto wyraznie przyspiesza. czy to jest normalne czy instalka zle dziala ???? bo na bezynie auto idzie jak burza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarroturro
juz zrobilem kilka kilosow na gazie i mam metne odczycia. szczegolnie przy wyprzedzaniu da sie odczuc brak mocy , dopiero po przekroczeniu 3500obr/min auto wyraznie przyspiesza. czy to jest normalne czy instalka zle dziala ???? bo na bezynie auto idzie jak burza.

 

A ile konkretnie? Czy zawsze tankujesz na tej samej stacji LPG? Jeśli tak, to może pora spróbować zatankować z innego źródła. Powszechnie chwalony jest gaz na stacjach Schella.

Niektóre kłopoty wynikają właśnie z bardzo mizernej jakości gazu na stacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nowa instalke i zrobilem na niej 300km moze to za wczesnie wysuwac wnioski ale roznica jest. gdy przelaczam na bezyne nie ma zadnego szarpniecia itp. pierwszy zbiornik tankowalem na shellu bo tez slyszalem ze maja dobry gaz. brak mocy odczuwa sie najbardziej przy wyprzedzaniu jak trzeba szybko przyspieszyc na 4-5 biegu. obroty przekrocza 3500 czuc wyrazne przyspieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarroturro

W takim razie zostaje chyba ponowna regulacja. Być może masz zbyt ubogo nastrojoną instalację. Jakie wyszło zużycie gazu na setkę? Jeśli bardzo mało, to wbrew pozorom nie jest powód do radości - szybko będą się wypalać gniazda zaworów, a i przyjemność z jazdy żadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie wczoraj spotkałem goscia który umówiony jest za parę dni na montaż instalacji za 1700 zł. to chyba I generacja, na pewno bez sekwencyjnego wtrysku. jak myslicie będzie to w ogóle działać. (almera 1,5 2001) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszej generacji to raczej to nie jesrt, bo takich nie wolno w tej chwili montować, więc za pewne mówisz o drugiej generacji (z silnikiem krokowym na wężu).

 

u mnie działa, jednak czuć spadek mocy, ale to wina chyba parownika...mam wrażenie że się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarroturro
jetem juz po kolejnym tankowaniu - wynik ponad 9 literkow na 100km czy to jest dobry wynik??

 

Właściwie trudno zgadnąć czy to dużo czy mało, bo odpowiedź zależy od tego czy:

- jeździsz łagodnie czy z zacięciem sportowym

- w mieście czy na trasie

- robisz za jednym zamachem większą ilość km, czy po małych kawałeczkach z częstym gaszeniem i odpalaniem silnika

 

Najlepiej wybrać się do zakładu, który montował instalację i niech sprawdzą ustawienia. Przy jeździe na gazie szczególnej wagi nabiera sprawność świec zapłonowych i czystość filtra powietrza, ale najprędzej zadbałeś o ich wymianę przed zagazowaniem(?) Jeśli by jakimś cudem, nie - to przed kolejną regulacją warto to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarroturro
ale czy ktos może powiedziec że ma taka instalacje i działa to dobrze?

 

Jeśli niska cena wynika np. z braku emulatora, to prędzej czy później stanie się to odczuwalne (bardziej prędzej niż później), zacznie się niewinnie od zapalającej sie kontrolki check engine, a potem będzie już coraz gorzej.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czystość filtra powietrza' date=' ale najprędzej zadbałeś o ich wymianę przed zagazowaniem(?) Jeśli by jakimś cudem' date=' nie - to przed kolejną regulacją warto to zrobić.[/quote'']

 

Najlepiej filtr powietrza zmieniać podczas regulacji, bo może się okazać, że po załorzeniu nowego czytswego autko nie pojedzie, dotyczy zwłaszcza instalek z niepełną elektroniką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam BRC, ale Tartarini. Przez 4 dni przejechałem 400km w mieście i poza. Jak policzyłem zużycie gazu to zwątpiłem :

Miasto średnio : 11,6 dm, poza 8,5 dm. Samochód słaby, faktycznie jak piszecie ciągnie dopiero od 3,5 tyś. obr. Jutro jadę z reklamacją !

N-an Al-ra 1,5 2003r. b+g, 20 tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...