Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kluczyk przestał działać


clint
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam problem,przestał mi dzisiaj działac kluczyk nie zamkne centralnego,wymieniłem bateryjke i dalej nic!czy mozliwe że cos się rozkodowało,miał z Was ktoś coś takiego?dodam że zapasowy też nie działa,a jest nowy nie uzywany jak kupiłem samochód to juz nie działał,miała byc tylko bateryjka do wymiany niby!tez potem dokupiłem bateryjke włozyłem i nić,nie działa.Odpala normalnie i jezdzi,całe szczęscie że nie ma jakiejs blokady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm,pewno tak tylko muszę trafic na takiego co to zrobi,bo niektórzy to najlepiej wymieniaja kluczyki przekodowywują i tyle,choć w sumie to moze tez nie jest zle rozwiazanie tylko kwestia kasy :rolleyes: nic poszukam speca,do nissana salonu nawet nie wybieram,brrrrr,pewno nowe kluczyki z 1000zł ponad :dribble: .

 

A jeszcze jedno pytanie jak zamknac centralny z zamka,bo jak zamykam kluczykiem to tylko drzwi od kierowcy zamykaja!wiec robie tak naciskam lock guzikiem w aucie 3 drzwi zamykają na centralny,zamykam drzwi od kierowcy przekrecam kluczyk w zamku i gra :) jak otwieram zamkiem to otwieraja wszystkie!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gitara, chyba żeś oczadział lecieć do serwisu i tauzenka na dzień dobry wydać , idż to magika co dorabia klucze samochodowe, tam Ci wymieni za 30 - 50 zeta max, chyba jest różnica?

Edytowane przez voyager1956
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczyki zrobione :thumbsup: koszt 10zł!mikroprzełaczniki wporzadku,rozkodowały sie tylko kluczyki spec poruszał kluczykiem w stacyjce(zakodował) i działaja.A widziałem na allegro obudowy są do kluczyków orginalne nissana jakby ktoś potrzebował jak gumki ma wytarte juz albo co od 20zł do 65zł(te maja w zestawie bateryjkę i dwa mikroprzełaczniki plus instrukcja kodowania jakby ktos potrzebował) :wave: .

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jak to robił tylko ze szybciutko,ale robił to w 95% tak bo wczesniej w necie gdzies znalazłem instrukcje ale nie chciałem ryzykować sam,podaje przepis:

Jeżeli immobilizer działa normalnie a nie działa tylko pilot to możesz spróbować tego u mnie działa:

1. Przekręć kluczyk w stacyjce z pozycji 0 (zero) do pozycji ON sześć razy w ciągu 10 sekund.

2. Przekręć kluczyk do pozycji 0. Zostaw kluczyk w stacyjce.

3. Po dwóch sekundach system przejdzie w tryb programowalny, a światła awaryjne mrugną dwa razy.

4. Naciśnij i przytrzymaj przycisk otwierania samochodu na kluczyku.

5. Ciągle naciskając przycisk otwierania samochodu, naciśnij trzy razy przycisk zamykania.

6. Zwolnij nacisk na przycisk otwierania.

7. Światła awaryjne mrugną raz - oznacza iz programowanie zakończono pomyślnie.

8. Procedurę te można przeprowadzić maksymalnie dla 4 kluczyków.

9. Kiedy zakończysz programowanie kluczyka, przekręć kluczyk do pozycji ON - światła

awaryjne mrugną dwa razy.

10. Wyjmij kluczyk, sprawdź jego działanie.

UWAGA: Wszystkie czynności rób jak kluczyk jest w stacyjce nie wyciągaj w czasie programowania. Tryb programowania zakończy się kiedy pozostawimy kluczyk w pozycji ON, kiedy zaprogramujemy 4 kluczyki, lub tez upłynie więcej niż 120 sekund bez wysłania sygnału od momentu rozpoczęcia operacji.

Acha on przełaczanie pilotem zamknij otwórz drzwi robił na wyjetym ze stacyjki!w praktyce to łatwo wygląda,lepiej niz na papieże.W skrócie włozył z 6 razy przekrecił wyjoł kluczyk -uzbroił rozbroil itd,szybciutko pare razy,nawet nie liczył,włozył w stacyjkę wyjoł i gra,oczywiscie kierunki mrugneły jak wyzej opisane itd. :thumbsup: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clint - sposób, który podałeś rzeczywiście działa. Przed momentem miałem możliwość wypróbowania tego sposobu programowania kluczyka.

Jeden rozprogramował się, więc postąpiłem wg powyższej instrukcji. Dodam tylko, że nie poszło za pierwszym razem i trzeba "wstrzelić" się z tym 6x/10sek. bo inaczej nici. Oprócz tego, jeśli programujemy kluczyki, to wszystkie! Jeśli tylko jeden nie działa, to i tak musimy oprogramować ten, który do tej pory działał i ten niesprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Witam. Podpinam się pod temat. Otóż dzisiaj prawdopodobnie rozkodował mi się kluczyk. Po wyjściu z auta nie chciał zamknąć z pilota drzwi. Wymieniłem baterię na nową i nic. Próbowałem powyższej metody na kodowanie kluczyka i doszedłem tylko do punktu nr6. Na kilkadziesiąt prób tylko raz udało mi się i zamrugał raz, po tym zmieniłem kolejność niechcąco... I zakodowałem chyba radio  :punk: HELP  :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 13.09.2012 o 21:52, clint napisał:

Widziałem jak to robił tylko ze szybciutko,ale robił to w 95% tak bo wczesniej w necie gdzies znalazłem instrukcje ale nie chciałem ryzykować sam,podaje przepis:

Jeżeli immobilizer działa normalnie a nie działa tylko pilot to możesz spróbować tego u mnie działa:

1. Przekręć kluczyk w stacyjce z pozycji 0 (zero) do pozycji ON sześć razy w ciągu 10 sekund.

2. Przekręć kluczyk do pozycji 0. Zostaw kluczyk w stacyjce.

3. Po dwóch sekundach system przejdzie w tryb programowalny, a światła awaryjne mrugną dwa razy.

4. Naciśnij i przytrzymaj przycisk otwierania samochodu na kluczyku.

5. Ciągle naciskając przycisk otwierania samochodu, naciśnij trzy razy przycisk zamykania.

6. Zwolnij nacisk na przycisk otwierania.

7. Światła awaryjne mrugną raz - oznacza iz programowanie zakończono pomyślnie.

8. Procedurę te można przeprowadzić maksymalnie dla 4 kluczyków.

9. Kiedy zakończysz programowanie kluczyka, przekręć kluczyk do pozycji ON - światła

awaryjne mrugną dwa razy.

10. Wyjmij kluczyk, sprawdź jego działanie.

UWAGA: Wszystkie czynności rób jak kluczyk jest w stacyjce nie wyciągaj w czasie programowania. Tryb programowania zakończy się kiedy pozostawimy kluczyk w pozycji ON, kiedy zaprogramujemy 4 kluczyki, lub tez upłynie więcej niż 120 sekund bez wysłania sygnału od momentu rozpoczęcia operacji.

Acha on przełaczanie pilotem zamknij otwórz drzwi robił na wyjetym ze stacyjki!w praktyce to łatwo wygląda,lepiej niz na papieże.W skrócie włozył z 6 razy przekrecił wyjoł kluczyk -uzbroił rozbroil itd,szybciutko pare razy,nawet nie liczył,włozył w stacyjkę wyjoł i gra,oczywiscie kierunki mrugneły jak wyzej opisane itd. :thumbsup: .

brachu, piwo dla Ciebie..dziś mi przestał pilot działać po twojej solucji znów wszystko gra...dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...