Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Brzęczenie głośników przednich


Gość almerka2003
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość almerka2003

mam problem z głosnikami w N16 ostatnio zaczeły brzeczec dziwnie tak jakby sie przepałały czy ktos juz cos takiego przezył jezeli tak to co zrobił czy je wymienił i na jakie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z głosnikami w N16 ostatnio zaczeły brzeczec dziwnie tak jakby sie przepałały czy ktos juz cos takiego przezył jezeli tak to co zrobił czy je wymienił i na jakie

 

U mnie też dziwnie brzęczały i była to oznaka, że zbliża się ich koniec. Warto byłoby już powoli oglądać się za jakimś nowym zestawem. Jeśli chodzi o przednie głośniki to pasuje tam zestawy o średnicy 16,5 cm. Co do firmy to już zależy od możliwości finansowych. Przy montażu nowego sprzętu musisz dorobić podkładki dystansowe z np. mdfu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Istotnie tak jak zauważył kolega "Misiek" głośniki "kończą" się. Przyczyną brzęczenia może być np.:

-oberwanie zewnętrznego amortyzatora głośnika (efekt widoczny po zdemontowaniu atrapy, osłony głośnika),

-obcieranie cewki głośnika o magnes (efekt słyszalny po wciśnięciu delikatnie membrany głośnika dwoma palcami co 180 *)

Druga przyczyna, najczęściej spotykana spowodowana jest przeciążeniem głośnika. Lecz oba defekty kwalifikują głośnik do wymiany.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dodal bym w skrajnych przypadkach

- odklejenie sie cewki

- zuzycie zawiasu w glosniku i elementoow amortyzujacych membrane.

w poprzedniej n-16 na radyjku nie nissana 4x45W pochodzily one 2 lata niezbyt ostrego grania. jak na serie przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...elipsy 6/9" w moim alternatywnym samochodzie czasem się zawieszają. Konkretnie jeden głośnik. Pierdzi przy basie.

Ale jak poburam mu membraną, normalnie paluchami poruszam, to gra znowu po staremu. Ale to rzadko się zdarza. Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Może ktoś pomóc?

Mam taki problem z głośnikami: charczały, aż wreszcie z tyłu wszystko ucichło i nie ma dzwięku. Grają tylko przednie...Jednocześnie zauwazyłem, że w sterowaniu radia nie ma już opcji: balance przód-tył.

Czy ktoś może wie: to są uszkodzone tylko głośniki (spalone), czy cos w radiu padło, skoro balance też zniknął?Czy jeżeli spaliły się głośniki, to w radiu automatycznie znika sterowanie przód -tył?

A propo głośników. Czy głośniki na tył do N16 hatchback to 4x6'?

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Sprawdźcie na innych głośnikach. U mnie "pierdziały" każde podłączone. Wymieniłam przewody i... już nie pierdzi. Mam radio seryjne i przygotowuje się do wymiany na nowe - nieseryjne. Kupiłam już ramkę - 30zł na Allegro. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem elektrykiem i zupelnie sie na pradzie nie znam ale osobiscie bym najpierw sprawdzil czy prad dochodzi do glosnikow jesli dochodzi to obwinial bym glosniki i z nimi zaczal walke a jesli pradu nie ma to sprawdzil kable i kolejno radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sprawdziłem głośniki. Podłączyłem na chwilę inne i nadal cisza, czyli to nie była ich wina. Problem pewnie tkwi w radiu. Dzisiaj byłem u jednego szpeca od radyjek i stwierdził, że w radiu fabrycznym Almery przed FL można zakodować (przyciskami) radio tak, że właśnie tył się wyłącza...

Ciekawa rzecz, że przeszukałem instrukcję obsługi radia i nic takiego tam nie ma. No to albo szpec nie był faktycznie szpecem, albo instrukcja jest do doopy.

Wie ktoś może czy są takowe kody do wyłączania nagłośnienia tyłu w tych modelach?

Pewnie jeżeli to możliwe, to dojdzie się metodą prób i błędów :)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Addagio, ja sobie zrobiłem właśnie tak jak piszesz zaraz po zakupie samochodu "klikając" przyciskami na radiu... później nie mogłem tego wycofać. Pomogło odłączenie akumulatora i to przypadkiem ( mechanik wymieniał łożysko alternatora i odłączył akumulator). Może u Ciebie tez pomoże :-)

 

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłeś wycofać bo nie znałeś kombinacji, czy się nie da?

W ASO chyba powinni wiedzieć i tyle to za darmo powiedzieć, nie? W końcu zobowiązani są do dostarczania instrukcji obsługi, a w tym zakresie instrukcja jest niepełna. łaski nie robią. Spróbuję podzwonić, może coś załatwię. Jak będę znał ten pier...ny kod, to go tutaj umieszczę.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie dobrze dzieje sie z seryjnymi radyjkami,albo one sa tak kiepskie albo przekombinowane, w instrukcji nie napisano takze jak właczyc automatyczne pogłasnianie radia w stosunku do predkosci :|

U mnie czasmi rozstraja sie radio, a za kilka dni wracaja wszystkie stacje spowrotem grrr drazni mnie to!

Addagio, odepnij aku na noc moze pomoze a co do rozmiaru głosników na tył do hb to jest to 4x6 ale gdybys wymieniał sprawdz czy podejda o rozmiar wieksze , ja tak własnie bede kombinował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj do różnych ASO w sprawie tego pierd....nego radia... W sumie to było naiwne, ale warto było spróbować. Efekt: w większości ASO: "proszę przyjechać, bo to trzeba rozebrać itp....".No i oczywiście zapłacić. W jednym ASO: faktycznie to wina radia, bo może się samo "zakodować" - Nissan nic z tym nie robi, odsyłają radio do Clariona...

No to zadzwoniłem do Clariona (tego na Polskę) - "my się tymi radiami nie zajmujemy, bo to Nissan sobie bierze od nas, u nas w ogóle nie ma takiego radia - naprawa będzie w Nissanie", oni nic o żadnych kodach nie wiedzą...

Ku....wa jakbym z ufokami z Marsa gadał.

Czy nikt nie mógł np. po prostu powiedzieć: usługa 100 zeta - przyjeżdżasz i masz zrobione? Po co tak kręcić?

 

Addagio, odepnij aku na noc moze pomoze a co do rozmiaru głosników na tył do hb to jest to 4x6 ale gdybys wymieniał sprawdz czy podejda o rozmiar wieksze , ja tak własnie bede kombinował.

 

Z odpięciem na całą noc nie ma sprawy, ale może być podobno tak, że "coś się rozkoduje" i trzeba będzie do Nissana jechać po ten kolejny pierd...ny kod, bo ja go nie mam, a otrzymanie kodu kosztuje :) - to wiadomość z ASO.

Ale i tak odepnę :)

 

Głośniki już wcześniej sprawdzałem - nie wejdą o rozmiar większe, ani nawet o milimetr - tak wszystko jest upchnięte... A głośnik to jest takimi śrubami przykręcony, jakby ktoś miał byka do tego głośnika wiązać :)

Po odkręceniu tego jednego wkręta pod oparciem możesz zajrzeć.

Zostaje tylko półka i 6x9, albo najlepiej w ogóle zestaw trzech osobnych głośników skoro i tak półkę trzeba ciąć...

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Addagio, jezeli radyjko w Twoim autku jest załozone fabrycznie nic Ci sie nie rozkoduje. Radio moze sie rozkodowac jezeli nie jest z tego autka, podobno kod jest wpisany w komputrze autka :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji nie napisano takze jak właczyc automatyczne pogłasnianie radia w stosunku do predkosci

 

na ktoryms spocie Ci to pokazalem / wlaczylem, bo u mnie w instrukcji jest o tym napisane, inna sprawa ze w moim modelu tej opcji akurat nie ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Lemurku u mnie opcja jest ale w instrukcji jej nie ma :D Ty masz jakas wybrakowana wersje :P

 

 

Ps.

na ktoryms spocie Ci to pokazalem / wlaczylem
juz zapomniałem jak to było ;) wpadniesz na spot i mi pokazesz :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przywróciłem głośniki z tyłu do grania.

Jak kogoś interesuje jak (może się przydać):

Wyjąłem radio, wypiąłem kostki i poczekałem ok. 2-3 minutek. Podłączyłem i na wyświetlaczy znowu pojawił się FADER. I wszystkie 6 głośniczków zaczęło grać.

Prostsza metoda to odłączenie klemy.

Najważniejsze, że nie trzeba odłączać na długo.

PS. demontując radio przekonałem się, że ukraść je byłoby łatwiej niż... zwykłe...Tylko chyba nie wszędzie na szczęście by pasowało :)))

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie techniczne ..jak w temacie...

Użyj wyszukiwarki, bo o głośnikach co do wielkości i nawet proponowanych firm, to na tym forum trochę już powiedziano.

A na Twoim miejscu zamontowałbym z przodu trochę większe niż oryginalnie - jest trochę miejsca, żeby to przerobić. Jak się lubisz bawić, to efekt na pewno będzie o niebo lepszy.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko mam od niedawna i jeszcze nie zabrałem sie za audio.

Rozumiem że standartowy zestaw 165/170mm zmieści sie bez kłopotu?

Ostatnio robiłem audio do Toyoty Corroli mr97 i tam bez kłopotu zmieściłem Helixa 165mm (z podładkami hand made MDF) ale był kłopot z głebokością montażową .. dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Koledzy, kończą mi się głośniki w przednich drzwiach almy 5d - czy takowe będą odpowiednie? Szukam wśród budżetówek, a te wydają mi się, jak na laika, całkiem całkiem. Ktoś doradzi czy warto?

http://allegro.pl/item1176216493_peiying_py_1685f_100_200w_dystrybucja_gwarancja_pl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

trochę odkopę temat. czy te seryjne z tyłu nie są 2-drożne? oglądam peyinga, ale są 3-drożne. zatem będę musiał zastosować zwrotnice? czy tylko podłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...