Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pytanie o tempomat w P12


FreeoN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam kupić Nissana Primera P12, 2004 rok i chciałbym zapytać czy auto posiada tempomat, z tego co widziałem na żywo w miejscu tempomatu jest jakby zaślepka (nie można jej wcisnąć). Właściciel twierdzi ze tempomat jest. Czy z załączonej fotografii można stwierdzić jak jest naprawdę?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

 

 

p12tempo.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyb araczej nie ma bo tak jak mówisz w miejscu tempomatu jest zaślepka jakaś bo umnie te 3 przyciski są opisane a tu nie widac. daj link do strony to może coś więcej będzie widać. albo tempomat może jest jak twierdzi wlaściciel, ale uszkodzony i pzyciski zaślepione

Edytowane przez bertw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty????

poszukaj innego modelu

chyba że ten ma i wystarczy wstawić prawidłową kierownicę

lub niech właściciel nauczy cie korzystania z tego wirtualnego tempomatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słów kilka apropo mojego tempomatu: na desce rozdzielczej zauważyłem kontrolki cruise oraz chyba cruise control. I teraz pytanie brzmi: Czy faktycznie posiadam tempomat i ktos wstawił zaślepkę czy każda deska rozdzielcza ma te kontrolki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w którym miejscu masz takie zaślepki na desce???

daj fotki

a jak wciskasz to pod zegarami wyświetla Ci sie zielona lampka cruise???

pamietaj że dopiero po przekroczeniu 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do fotki to pierwszy post w tym temacie po prawej stronie kierownicy ta szara zaślepka, wcisnąc tego nie mogę a na zegarach zauważyłem lampkę dopiero pod światło bo tak się nie świeci (jest nieaktywna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ehh lipa

 

kurcze nie daje mi spokoju ten tempomat, czy gdybym dołozył przełacznik zespolony tempomatu w miejsce zaślepki to by działało, czy muszę dołożyć coś jeszcze? jakiś sterownik czy coś? Jak sprawdzić czy można podłaczyć tempomat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładając, ze reszta jest obligatoryjnie jednakowa to może wystarczy podpiąć odpowiedni mogduł komfortu lub zaprogramować stary (jeśli tempmat jest scalony z BMI)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem

jesli sie uprzesz na wstawienie tempomatu to musisz jako pionier nastawić sie na jakieś koszta

swoja droga może w serwisie wiedzą (pewnie nie) czy można dopinać uleprzenia w istniejacym modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh gdybym miał moduły itp to bym spróbował bo tak wydawać kilka stówek i nie mieć pewności, trochę szkoda. Sprawdzono mi VIN i okazuje się, że nigdy tam tempomatu nie było, ale powiedziano mi, że wiązki itp są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja bym nie ingerowal w elektronike i strowanie z kierownicy, Nissan i bez tego jest wrazliwy na te sprawy, np. czesto wystepujace samouaktywnianie sie przyciskow po lewej stronie kierownicy przy kreceniem kolem kierownicy, na ktore zdaje sie nie byc skutecznego antidotum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAchener ze już zapomnielismy o problemach z kierownica bo wszyscy mamy już wymienione seryjne wiązki pod kierownioca na nowe pozbawione tejże wady, ale nie mozna sie z tobą niezgodzić, że elektryka w p12 to ma bardzo rozchwianą osobowość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak sobie poradziliscie z problemem sterowania z kierownicy. Sprawa byla opisywana na tym forum ale nie moge znalezc starych postow. Z tego co wtedy czytalem wymiana wiazek nie pomagala. Ale skoro piszesz ze poradziles sobie z tym problemem to daj znac w jaki sposob, ile to kosztowalo i czy duzo z tym roboty. Ja poki co ratuje sie wcisnieciem przycisku telefonu, ktory powoduje ze implus przy kreceniu kierownica pochodzi z tej funkcji i nie ingeruje w samozglasnianie - lub przelanczanie funkcji radiowych. Niemniej ogranicza to swobode korzystania ze sterowania kierownica. Bede wdzieczny za wszelkie informacje na temat usuniecia tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to miales szczescie - mnie ujawnila sie ta usterka juz po gwarancji i przypuszczam ze bede juz musial z tym zyc, bo znajac ceny obowiazujace w ASO koszt bylby zbyt wysoki. A tak z ciekawosci zapytam: w jakiej wersji Primery ci sie to zdarzylo bo slyszalem opinie ze dotyczy to tylko wersji Acenta i Tekna posiadajacych fabryczne navi. Sam mialem wczesniej VISIA i nie bylo zadnych klopotow, pojawily sie dopiero w lepszej wersji wyposazenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam wszystkich! To mój pierwszy post na tym forum :)
Od niedawna jestem posiadaczem Primerki 1,8 z końca 2004 roku. Na kierownicy po prawej stronie mam zaślepkę w miejscu przycisków tempomatu. Generalnie interesuje mnie uruchomienie takowego w moim aucie. Kupiłem oryginalne przyciski z kierownicy od tempomatu, na allegro są dostępne używane moduły sterownika do tempomatu w P12. Przeszukałem to forum ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy można zamontować/uaktywnić fabryczny tempomat w 1,8 2004 P12 dokupując oczywiście sterownik, przyciski? Ew, co jeszcze trzeba by dokupić? I czy potrzebne wiązki przewodów są już zamontowane w P12?
Ewentualnie, czy ktoś ma namiary na jakiś warsztat w zachodniopomorskim, który takie rzeczy robi? Chodzi mi konkretnie o Szczecin (ew. Police i okolice).
Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje.

 

pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w silnikach benzynowych w primerce, ale z tego co wiem to do działania tempomatu, jest potrzebny elektroniczny sterownik który steruje przepustnicą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...