Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10-P11]Sposoby na poprawienie świateł -opis instalacji opinie+ XENON


Gość Tofu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A może ktoś zaglądał do takiej przetwornicy. U mnie kilka sekund po zapaleniu świateł jest ok, dopiero po chwili zaczyna mrugać i zrywa łuk. Czasem dłużej pomryga zanim zerwie, czasem krócej. Jak zerwie wyłączam i włączam światła i znów to samo. Poświeci, poświeci i gasnie.

 

Przy odrobinie wolnego czasu rozbiorę, może jakis kondensator wysechł i wystarczy wymienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Nie będę zakładał nowego tematu bo jest tu sporo o światłach w primerkach ale do sedna sam miałem bardzo słabe światła w swojej p11-144 soczewki i rozmyślałem o chinskich zenonach, zamiennikach lamp ale w końcu zdecydowałem się na regenerację odbłyśników i już wiem, że dobrze zrobiłem efekt jest powalający widoczny na zdjęciach poniżej.(zdjęcie przed robione w dobrej pogodzie a po w lekkim deszczu na tych samych żarówkach) Regeneracja odbłyśników soczewek zerwanie starej powłoki, lakierowanie i metalizacja próżniowa kosztowała mnie 240zł 2 szt. robiłem w firmie Regeneracja Reflektorów TMC. 

post-38085-0-80984000-1424968503_thumb.jpg

post-38085-0-76030000-1424968515_thumb.jpg

Edytowane przez prezesartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

nissanek9 do przedlifta wp.p11. Najlepiej wymienić przód z p11.144 i wyjdzie samo. Inaczej tuning totalny lampy. Kup lampy od Infinity G20 to coś wyjdzie. Hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Kupiłem Primerkę z żarnikami. Policja zabrała mi dowód i dodatkowo potraktowała mandatem. Postanowiłem je wymienić na zwykłe żarówki. Po oględzinach stwierdziłem że są to H1 (z uwagi na zamocowanie). Wyjąłem żarniki z oporządzeniem wsadziłem żarówkę i lipa. Przy otworze zostały mi 2 kable (żółty i 2 czarne połączone w 1 końcówkę), którykolwiek bym nie podłączył w jedyną końcówkę żarówki H1 światła mijania nie działają. Proszę o pomoc, podobno światła mijania w p11 to H7 ale nie ma szans abym ją umieścił w gnieździe, z uwagi na mocowanie jak i wielkość otworu na szklaną część żarówki, światła długie również są H1, ale te działają bez problemu.

 

Dziękuję za pomoc i przepraszam za trywialne dla znawców tematu pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona dopiero dziś wróciła ze szkolenia (mój telefon nie ma aparatu) ale jest już ciemno i zdjęcia dzisiaj samochodu nie wstawie, co do lamp to już mam światła mijania (ten drugi kabelek podłączyłem do oprawki żarówki, masa pewnie jaka) ALE jak podłączałem kabelek od świateł postojowych, to serce primerce pękło i nie mam teraz świateł postojowych i oświetlenia tablicy rozdzielczej. Jak nie urok to ..., nie bardzo wiem czy mi na diagnostyce to przepuszczą i będę mógł odebrać dowód  :icon_cry:

Edytowane przez Kalimaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na naszym forum, który to bezpiecznik. Dziękuje za sugestie to reczywiście ten sam. Znajduje się w skrzynce pod maską koło akumulatora, piąty od dołu. Dziękuję serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś mógłby mi pomóc w takiej sprawie ponieważ mam Primerke p11 po lifcie ale ze zwykłymi lampami a chciałbym xenon. Chciałbym zrobić retrofit bo primera po lifcie miała xenony. Czy ktoś już robił taką przekładke ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem fabrycznie reflektory halogenowe ze spryskiwaczami. Kupiłem xenony i wymieniłem, silniczki muszą zostać od halogenowych, ponieważ xenony powinny mieć samopoziomowanie i ich silniczki są inne. Reasumując xenony powinny mieć spryskiwacze i samopoziomowanie, u mnie brak tego ostatniego wysokością steruję z kabiny pokrętłem. Sama wymiana p&p. Ale upierdliwy niebieski lub diagnosta mogą się przyczepić o brak samopoziomowania lub spryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co do samego samopoziomowania to przepisy dopuszczają sterowanie manualne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeśli fabrycznie było to tak skonstruowane i tu chyba jakieś paragrafy rocznikowe są ..

 

ja wsadziłem do swojego oryginalne xenony ale samopozomowania nie mam ale nie było montowane w moich rocznikach wiec jest ok ,..

 

W kraku chyba niebieskie skrzaty dostały ten sprzęt do sprawdzania ustawienia świateł i będą DW zabierać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Też się przymierzam do zregenerowaniu odbłyśników za pomocą metalizacji próżniowej. Puki co jednak zmieniłem właśnie żarówki w swoich reflektorach na Osram 66240 XNB NIGHT BREAKER UNLIMITED XENARC ( tym razem oryginał..mam nadzieję) Mam ksenony z żarnikami D2S.

a60716fa033e34d25d7716466c08221a.jpg

5fd1cc7973fe1df506c18ff945aa41cc.jpg

 

Miałem wcześniej Philips 85122 (raczej podróby), ok.3 lat mi przetrwały ale ostatni czas...był już czasem mroku.

Różnice w świeceniu uchwyciłem na zdjęciach:

 

Stare Philips 85122:

 

3aa8ff63a69d529ea63d2b429fc3302d.jpg

 

Nowe Osram 66240 XNB NIGHT BREAKER UNLIMITED:

 

c5fa8d3a7ccae38bce8fedfc4676274c.jpg

 

Różnicę widać dużą, mam nadzieję że trochę posłużą. Jak by jeszcze zregenerować odbłyśniki to już wogóle byłoby miodzio. Tylko cieżko mi się za to zabrać. Fajnie jak by ktoś tutorial jakiś zrobił jak wyjąć i rozebrać a potem złożyć reflektor.

Edytowane przez voyo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Nie chcę zakładać nowego tematu to zapytam tutaj, mam problem ze światłami, konkretnie xenonanami w Primerze P11.144 1.8, benzyna z 2001 roku, wszystko działa, nic nie gaśnie jak jeden kolega powyżej opisał, ale dziwnie mruga, nie jak się stoi na światłach za jakimś autem to widać jak to światło lekko mruga co jest dość dziwnym i irytującym procesem. Kiedyś jak się okazało przerwało się wahadełko od regulacji z tyłu pod autem, zostało to ręcznie naprawione, gdyż koszt nowego okazał się ogromny jak pisałem maile do autoryzowanego punktu Nissana, koło 1000 zł bodaj. Pytanie po naprawie niestety jest dalej tak samo, tzw ani lepiej, ani gorzej.

 

Czy ktoś miał podobny problem i jest w stanie udzielić jakieś odpowiedzi gdzie i jak szukać  ewentualnie usterki?


Pozdrawiam, z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...