Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30] Podniesienie zawieszenia X-trail


Bartezm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Takie rozwiązanie jest chyba najrozsądniejsze i najtańsze bo praktycznie całe zawieszenie pozostanie seryjne.Minus tego rozwiązania to zmiana kąta pracy przegubów co niestety je bardzo osłabi,ale to jest powszechny problem przy podnoszeniu zawieszenia w aucie bez mostów.

 

Zgadza się, bolączka wszystkich akut z IFS i IRS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolał bym dać te podkładki nad kolumny niż pod sprężyny co nie jest najlepszym rozwiązaniem.Kolego zeshky wylicz ile miały by kosztować te podkładki nad kolumny,wstępnie byłbym chętny tylko żeby wykonanie było OK i przystępna cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolał bym dać te podkładki nad kolumny niż pod sprężyny co nie jest najlepszym rozwiązaniem.Kolego zeshky wylicz ile miały by kosztować te podkładki nad kolumny,wstępnie byłbym chętny tylko żeby wykonanie było OK i przystępna cena.

spoko, policzę wstępnie ile by to kosztowało, zrobię jakiś prototyp i pokaże foty, jak będą chętni to zrobię więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jestem chętny.

dziś pomierzyłem też prześwit. na środku jest ok 25cm za to pod tylnym tłumikiem tylko 21 :( i przez to urwałem rurę w lesie.

przy okazji naprawy pomyślę nad wykonaniem tłumika który nie będzie wystawał

 

a przy okazji... jaka jest różnica między tłumikami w dieslach między t30 i t31?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś wiadomo może już na temat podkładek pod kolumny? zima się zbliża :whistle:

 

Hehe, no trochę wiadomo. Ale to musi trwać, do projektu muszę albo rozebrać własne auto albo szukać części na szrotach a to trwa. Tył dziś będę rysował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

przypominam się, iż nadal śledzę temat z niecierpliwością ;)

 

wiem że jestem marudny, ale wczoraj wys...rał mi się amor, więc przy jednej robocie mógłbym upiec dwie pieczenie.

 

zeskhy - masz może już jakieś wymiary/rysunki/fastrygę - może to zlecę u siebie w jakimś zakładzie ślusarskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze jeszcze nic nie ruszyłem z robotą, nie miałem kiedy. Niestety mam bardzo mało czasu (praca, budowa). Sporo czsu szukałem też firmy co by się zajmowała cięciem laserem u mnie w okolicy i jedna niedługo się otworzy.

Jak macie możliwości i się spieszy to działajcie na własną rękę. Ja prędzej czy później zrobię te podkładki bo dojazd do mojej chaty robi się cora gorszy i przyda mi się kilka cm więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co nikt nie pomyślał, że temat umarł...

 

pierscieniet.jpg

 

mam już pierścienie dystansowe - wysokości 40mm z rury grubościennej o średnicy zewnętrznej 88mm, średnica wewnętrzna 80mm.

W planach wycięcie z blachy 5mm pierścieni i okręgów - ale to będzie robione online razem z wymianą amorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsumie to nie jest dużo z tym roboty tylko trzeba by było wyciągnąć amory żeby zrobić szablony.Ciekawy jestem czy rózni się podstawa przednich od tylnich amorów.Do tych pierścieni osiem sztuk podstaw i dobry spawacz i gotowe.Czekam na dalsze postępy :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam już blachy 5mm ;) (koszt całe 32zł) wieczorem pojadę je odebrać, nowe amory właśnie przyjechały kurierem a jutro po południu stawiam auto do mechanika - niechaj rzeźbi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mechanik nie zdążył wyrzeźbić dystansów przy zmianie amorów - potrzebowałem na dziś auta. Wszystko jest rozrysowane a w poniedziałek blachy idą na frezarkę aby ładnie powycinać otwory...

Będzie robiony szablon i jak u mnie wszystko spasi to dam kontakt do mechanika - jak by ktoś chciał duplikaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym chętny chociaż na same szablony tych blach bo dużo z tym roboty żeby ściągać amory i odrysowywać.Mam gościa co by wyciął ,dodał tuleje i pospawał.Bartezm napisz co za te szablony. :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Szablon" czyli mam na myśli piąty dystans ;) tylko nie pospawany, natomiast blachy zostały odrysowane od uczczelki na kolumnie. Będę miał w ręku to postaram się zwymiarować i wrzucić do autocada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko ja miałem pomysł z podnoszeniem x-a.

W czasie gdy miałem otwarty dostęp do lasera, poszukiwałem właśnie szablonu na górne mocowanie amortyzatorów. Obecnie niestety brak szablonu i dostępu do darmowego lasera- świeżo upieczona małżonka już nie pracuje w tej firmie:(

ale szablonem w cadzie nie pogardzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze chwila cierpliwości - czekam na kpl gratów do zawiasa aby za jednym strzałem wszystko zrobić. W związku z podniesieniem stwierdziłem że chcę wymienić wszystkie amory i łączniki aby nic nie stukało i było w miarę bezpiecznie :) Jak już robić - to raz a porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzatory kupiłeś zwykłe czy szukałeś czegoś wzmocnionego bo są chyba takie dostępne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

gazówki (zwykłe)

Na przód płaciłem coś ok 200zł/szt + odboje + osłony razem 460

 

mały progress...

dziś przygotowałem wszystko do spawania...

dystans1.jpg

 

 

 

edit: 13.04.2013

Fota dziś rano:

przed1.jpg

 

fota dziś wieczorem:

po1fb.jpg

 

jeśli jest ktoś zainteresowany tematem - podzielę się "niusami" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda. Ja bym chciał tak podnieść również X-a.

Czy możesz napisać procedurę jak to wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...