Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Vanette] 2.3D uszkodzony rozrusznik czy coś innego


Gość rafalek11111

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rafalek11111

Witam,

temat może był już wałkowany ale nie znalazłem nic podobnego.

mam vanetke 2.3d i od pewnego czasu ledwo kręci rozrusznik tzn. bardzo wolno jak by mu było bardzo ciężko ale odpalał :)

dzisiaj jak go chciałem odpalic to tez były opory ledwego kręcenia tak jak by aku padł ale jest nowy.

po kilku próbach odpalił ale zaczeło coś strasznie piszczeć i poleciał dymek spod maski a z rury niebieski dym.

napiszcie moze mieliscie takie objawy i wiecie co to moze być czy rozrusznik czy alternator mimo ze ma ładowanie.

Pozdr.

 

zdjołem pasek z alternatora i alternator kręci,czyli jest dobry a jak robie rozruch to z bendiksa leci dymek i chyba jednak rozrusznik blokuje rozruch

 

Wymieniłem na nowy rozrusznik i dalej jest to samo

daje link do filmiku i sie wsłuchajcie na odpalanie taki pisk jak by coś blokowało.

 

 

Usterka usunięta, proszę o zamknięcie posta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz w jaki sposób została usterka usunięta dla innych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pompę od wspomagania, to bym nawet nie stawiał. A przestawiony rozrząd, jakim cudem?

 

Dzięki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafalek11111

rozrząd przeskoczył podobno jeden ząbek i stad nie mogłem go odpalić hmm tez mi coś smierdzi no ale... był u mechanika :(

zerwali mi pasek z pompy wspomagania i nic nie blokuje teraz zakup nowej pompy i wymiana uszczelki pod głowica bo mam kawe z mlekiem w chłodnicy i strasznie skaczę silnik i sie zastanawiam czy nie lepiej wydać max 1500 zł na nowy silnik czy tego robić gdzie koszty będą nie wiele mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakim stanie zakupisz ten silnik. Może być gorszy od Twojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...