Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Maxima z 1998 - proszę o opinie.


Gość kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem kilka takich samochodzików na sprzedaż. Z tego co zauważyłem to podst. silnikiem jest 2.0 ( czy to prawda, że to V6 ) o mocy 140 koni. Jest też 3.0 o mocy 193 koników. Jako, że jestem zainteresowany takim samochodem proszę o porady:

1. Jak te silniki się sprawują. 2. Czy można do nich założyć gaz - tak by samochód dobrze jedził. 3. Co się dzieje z zawieszeniem i blacharką. Z tego co zauważyłem wielu z Was jeździ wersjami amerykańskimi. Czym się one różnią ? Wyglądem czy też całą resztą ?

Generalnie czy kupować, czy może dysponując podobną kwotą szukać czegoś innego. Amerykańską czy europejską. Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

P.s. Linki do potencjalnych bryczek :

 

[http://www.mobile.de/SIDWuOQShNLWOp-rwGxYWWIoQ-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11LsearchPublicJ1125786687A2LsearchPublicD1100CCarX-t-vctpLtt~BmPA1A1B20B70%81g-t-vCaMIMkMoRDSeSmVb_X_Y_x_yrdsO~BSRA6D1100F150000E18700FmaximaD1999CPKWFMAXIMAHinP

ublicA0A0A0A0D1997A0/cgi-bin/da.pl?sprache=2&bereich=pkw&top=6&id=11111111179717455&]

 

albo

 

http://www.mobile.de/SIDWuOQShNLWOp-rwGxYW...1179665379&[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz duze auto, ktore bedzie szybkie?? to bierz maxime 3.0

z tego co sie orientuje to chlopaki w polsce montuja butle w nich ale jak to sie sprawuje to nie mam pojecia.

pytales i silnik, jednym slowem, niedozajezdzenia. Casem jakis czujnik padnie.

Blacha jest wysmienita, w chciago w czasie zimy jest tylko sol na ulicy u mnie zero sladow rdzy.

Co do roznic pomiedzy amerykanska a europejska wersja to tylko buda i inne swiatla. A tu wybierzesz to co ci bardziej sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WOJTUSMAXIMUS02
Znalazłem kilka takich samochodzików na sprzedaż. Z tego co zauważyłem to podst. silnikiem jest 2.0 ( czy to prawda, że to V6 ) o mocy 140 koni. Jest też 3.0 o mocy 193 koników. Jako, że jestem zainteresowany takim samochodem proszę o porady:

1. Jak te silniki się sprawują. 2. Czy można do nich założyć gaz - tak by samochód dobrze jedził. 3. Co się dzieje z zawieszeniem i blacharką. Z tego co zauważyłem wielu z Was jeździ wersjami amerykańskimi. Czym się one różnią ? Wyglądem czy też całą resztą ?

Generalnie czy kupować, czy może dysponując podobną kwotą szukać czegoś innego. Amerykańską czy europejską. Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

P.s. Linki do potencjalnych bryczek :

 

[http://www.mobile.de/SIDWuOQShNLWOp-rwGxYWWIoQ-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%wybF3R~BmSB11LsearchPlicJ1125786687A2LsearchPublicD1100CCarX-t-vctpLtt~BmPA1A1B20B70%81g-t-vCaMIMkMoRDSeSmVb_X_Y_x_yrdsO~BSRA6D1100F150000E18700FmaximaD1999CPKWFMAXIMAHinP

ublicA0A0A0A0D1997A0/cgi-bin/da.pl?sprache=2&bereich=pkw&top=6&id=11111111179717455&]

 

albo

 

http://www.mobile.de/SIDWuOQShNLWOp-rwGxYW...1179665379&[/url]

wybor nalezy do ciebie , a popatrz z innego punktu widzenia ,,,,tz, na paliwo ktore juz jest drogie a bedzie jeszcze drozsze wezniesz 3.0 wiadomo troszke wiecej pali ale sinik jest bardzo dobry ..... :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdże 3.0 i uważem że do 2.0 to troche za ciężki jest ten samochód, więc jak masz do wyboru a różnica w cenie nie jest wielka to bierz 3.0

zapasu mocy nigdy za wiele :wink:

Zobacz sam, ta sama buda a motor mniejszy i słabszy.

Jeżeji chodzi o LPG to spokojnie możesz założyć, nic sie nie dzieje złego, a jeżeli chodzi o spalanie to silniki 3.0 naprawde mało spalają.

Nie słyszałem zeby inne auta o takiej pojemnosci tak mało paliły.

Wybieraj, decyduj i daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest na rynku Maxima 3.0 z normalną skrzynią biegów? Po pierwsze lubię sobie powachlować, a po drugie trochę mniej bydle pali...

I jeszcze jedno jaki gaz do tego wsadzać? Jaki tam jest kolektor - plasikowy czy zwykły. Bo przy tej mocy jak założę normalną instalację to i tak samochód będzie spod tyłka uciekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze sa maximy z manualna skrzynia biegow, lecz jest ich sladowa ilosc.

co do kolektora to wszystkie maximy do 99 roku mialy metalowy kolektor ssacy, wersja 00-01 ma plastikowy, natomiast 02 i wyzej znow metalowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 100nx&maxima
oczywiscie ze sa maximy z manualna skrzynia biegow, lecz jest ich sladowa ilosc.

co do kolektora to wszystkie maximy do 99 roku mialy metalowy kolektor ssacy, wersja 00-01 ma plastikowy, natomiast 02 i wyzej znow metalowy

 

 

 

Będę wstawiał na dniach gaz do 2.0automat to dam znać jak to będzie funkcjonowało. Autko od jutra zacznie się toczyć:) Dzisiaj malowanko:)

Też jestem za silnikiem 3.0 ale chyba 2.0 nie jest taki zły?:(:)

Jedno co najważniejsze, ze jak człowiek juz się zarazi maximkami to juz kupuję kolejne modele:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to morze dorzuce cos od siebie ;)

Obecinie jezdze 3.0 z manualna skrzynia biegow, ale trzy lata temu mialem przyjemnosc jezdzic 2.0 rowniez w manualu ktora pod opieke zostawil mi kolega. I to byl moment w ktorym sie zarazile, a zarazem zakochalem w tym samochodzie. Faktycznie jesli mialbym wybierac miedzy 3.0 a 2.0 to wzialbym w ciemno 3.0. Ale musze przyznac ze ta 2.0 tez pieknie chodzi ( przekonal sie o tym nie jeden samochodzik ;) )

Ale wracajac do tematu jesli chodzi o spalanie to roznica pomiedzy 2.0 a 3.0 to jest jakis 1 literek. A jesli chodzi o przerobke na gaz to jestem jednak na nie, powiedzialbym nawet bardzo duze NIE. Jak na taki duzy samochod i o takich parametrach to Maxima pali bardzo ale to bardzo malo.

 

Jesli mialbys ochote sie przejechac 3.0 w manualu to zapraszam do Czestochowy. Z tego co widzialem jestes z Warszawy wiec mysle ze w 2 godzinki powinienes byc na miejscu( Pochwale sie ze mialem juz pare razy okazje leciec do Warszawy i raz udalo mi sie zajechac w 1:15 minut...... az sam sie dziwilem ze zadne zdjecie z fotoradaru nie przyszlo ;)))

Pozdrawiam i namawiam do zakupu !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wstawiał na dniach gaz do 2.0automat to dam znać jak to będzie funkcjonowało. Autko od jutra zacznie się toczyć:) Dzisiaj malowanko:)

Też jestem za silnikiem 3.0 ale chyba 2.0 nie jest taki zły?:(:)

Jedno co najważniejsze, ze jak człowiek juz się zarazi maximkami to juz kupuję kolejne modele:)

 

Koniecznie proszę o relację. A jeśli już o gazie mowa to powiedz jaką instalację zakładasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest na rynku Maxima 3.0 z normalną skrzynią biegów?

Jeżeli chodzi o wersje US to raczej zapomnij, widzialem do tej pory może jedną taka. Natomiast wersja europejska wyglada mniej wiecej tak: polowa skrzynia reczna, polowa automaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest na rynku Maxima 3.0 z normalną skrzynią biegów?

Jeżeli chodzi o wersje US to raczej zapomnij, widzialem do tej pory może jedną taka. Natomiast wersja europejska wyglada mniej wiecej tak: polowa skrzynia reczna, polowa automaty.

 

zapomniec to nie zapominal ale wez pod uwage ze to zadkosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj przypadkiem dorwalem gościa z Maxima QX '98 3.0 w automacie, akurat tak sie sklada ze myśli powoli o sprzedaży za jakies kilka miesiecy :) Spoko gośc dal zasiąść za sterami, poogladalem cale autko!

Jestem pod dużym wrażeniem, to jest to czego ja wlasnie chce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to widze ze uderzasz z grubej rury od razu :D bedize kolejny kompan do nissan power teamu z szybka nyska 8) no ale moja primka tak latwo sie nie podda i tez bedzie coraz mocniejsza :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha dodam jeszcze, ze ta Maxima kupiona w salonie w Polsce, od poczatku jeden wlasciciel, który mówi o niej "to moje oczko w glowie" :) Stan moze nie idealny ale auto zadbane (ma przelatane ok. 240 tys już!). Felgi mial zalozone oryginalne 15" i wyglądaly bardzo dobrze (może wymienial nie wiadomo?), full wypas ze skóra i autoklima. Nie byla gazowana. Tylko, ze automat, zreszta juz sie nawet z ta opcja oswajam, najważniejsze ze to jest 3.0, od razu bym wskoczyl do pierwszej ligi Nissan power teamu :wink:

Wogole to koleś mówi, ze nie mysli o sprzedaży bo po co, jeździ mu sie cudownie. Jezeli by sprzedal to kupilby na firme ciężarowego busa (żeby miec odliczenia vatu) a jak nie to napewno by kupil wtedy nowsza Maxime!

No zobaczymy jeszcze co powie o cenie, ale myśle ze mozna by sie znim dogadać, facet zdawal sobie sprawe, ze dostanie teraz jakieś 1/5 ceny jaką zaplacil przy zakupie nowej. Zreszta jeszcze jest troche czasu do lutego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha dodam jeszcze, ze ta Maxima kupiona w salonie w Polsce, od poczatku jeden wlasciciel, który mówi o niej "to moje oczko w glowie" :) Stan moze nie idealny ale auto zadbane (ma przelatane ok. 240 tys już!). Felgi mial zalozone oryginalne 15" i wyglądaly bardzo dobrze (może wymienial nie wiadomo?), full wypas ze skóra i autoklima. Nie byla gazowana. Tylko, ze automat, zreszta juz sie nawet z ta opcja oswajam, najważniejsze ze to jest 3.0, od razu bym wskoczyl do pierwszej ligi Nissan power teamu :wink:

Wogole to koleś mówi, ze nie mysli o sprzedaży bo po co, jeździ mu sie cudownie. Jezeli by sprzedal to kupilby na firme ciężarowego busa (żeby miec odliczenia vatu) a jak nie to napewno by kupil wtedy nowsza Maxime!

No zobaczymy jeszcze co powie o cenie, ale myśle ze mozna by sie znim dogadać, facet zdawal sobie sprawe, ze dostanie teraz jakieś 1/5 ceny jaką zaplacil przy zakupie nowej. Zreszta jeszcze jest troche czasu do lutego.

 

 

Ja po swoja pojechalem do Niemiec, ale na poczatku tez zastanawialem sie czy nie kupic krajowej. Jednak po dluzszym zastanowieniu doszedlem do wniosku ze u nas sa bardziej wystukane i wyjezdzone( wiadomo jakie u nas sa drogi).

I powiem Ci ze nie zaluje. Przywiozlem sobie fajna furke zadbana, wychuchana z przebiegiem 120tys w manualu. A najfajniejsze jest to ze w Niemczech jest ich sporo i jezdza nimi bardzo stonowani ludzie ( nie tacy jak My ;) ) Ale najwaniejsze jest to ze za taka cene jak tam to u nas musisz szukac 2 lub 3 lata starsza.

Mnie sie udalo .....sprobowac nic nie szkodzi ...tylko szukaj z ogloszen prywatnych ...nie zadne komisy niemieckie.

Pozdrawiam ;)

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie zaczynam już przegladać mobile.de i scouta - ceny za rocznik '98 zaczynaja sie od 6 000 do 10 000 EUR. No zobaczymy najpierw trzeba bedzie dobrze sprzedać Almerke :)

 

zona by mnie zabila jak by ten post widziala ale.... jesli naprawde cie bedzie interesowala maximka 3.0 w automacie w przyszlosci to daj znac. . . chodzi za mna cos nowszego i moze cos by sie pomyslalo.

Samochod ten to jest lepiej traktowany jak moja zona :) ale tak na serio to zadbany jest na maxa (zreszta sa tu gdzies fotki) . . .

 

Pzd.

Slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...