Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

filtr powietrza w N16tce?


Gość vqsoft1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w sumie ja bym tez raczej nie kupowal kitu. stozek to bym K&N kupil uniwersalny i zrobil dolot w mg motorsport, grabowskiego lub el-tecu ze wskazaniem na tych pierwszych :)

sama rure i przejsciowke od przeplywki do stozka moge zrobic sobie z kwasiaka to nie jest problem. To samo z izolacja stozka. probelem jest taki ze nie wiem zabardzo jakiej dlugosci to zrobic i czy stozek wypuscici prosto od przeplywki czy skierowac go pod katem w dol.

Druga sprawa to obawa przed pogorszeniem dolu w moim i tak slabym silniku. Czy stozek nie utnie mi dolu? wolal bym go wzmocnic bo jest slaby w 16v.

trzecia sprawa to boje sie o przeplywke bo slyszalem ze jednak te stozki tak idealnie nie filtruja

czwarta sprawa to wkladka K&N kosztuje 191 pln i z tego co slyszalem poprawi mi dol. Cena niby nie duza ale jak ze skutecznoscia filtrowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy w twojej okolicy jest. ale w poblizu ciebie przy skrzyzowaniu goorczewskiej i lazurowej za budynkiem PZMotu jest filia intercarsu. wiec jak ci zalezy to sie tam udaj lub zadzwon. jesli chodzi o rozmiar stozka to musi on byc roowny mniej wiecej co do pola powierzchi zwyklego filtru w ramce - seryjnego. Policz sobie pole powierzchni i po sprawie. albo po prostu przyloz (owin) filtr standardowy wokol stozka jezeli zamknie sie obwood to filtr ok :)

dzwonilem juz tam o wkaldce do n16yki nie slyszeli :)) a o K57i nie pytalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za kraj ze ludzie w ogoole zadko kiedy sie znaja na swojej robocie. co za glaby. po prostu nie chce im sie sprawdzac i zamawiac.

zapraszam w takim razie do wyszukiwarki http://www.knfilters.com/search/appsearch.aspx

wystarczy wybrac marke model rocznik i pojemnosc silnika.

potem zapisz numer czesci i atakuj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za kraj ze ludzie w ogoole zadko kiedy sie znaja na swojej robocie. co za glaby. po prostu nie chce im sie sprawdzac i zamawiac.

zapraszam w takim razie do wyszukiwarki http://www.knfilters.com/search/appsearch.aspx

wystarczy wybrac marke model rocznik i pojemnosc silnika.

potem zapisz numer czesci i atakuj :D

dzwonilem do innego dystrybutora intercars

wkladka 190 kit k57i ok 500 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za kraj ze ludzie w ogoole zadko kiedy sie znaja na swojej robocie. co za glaby. po prostu nie chce im sie sprawdzac i zamawiac.

zapraszam w takim razie do wyszukiwarki http://www.knfilters.com/search/appsearch.aspx

wystarczy wybrac marke model rocznik i pojemnosc silnika.

potem zapisz numer czesci i atakuj :D

dzwonilem do innego dystrybutora intercars

wkladka 190 kit k57i ok 500 pln.

 

Czyli jednak wkładke można kupić. Kurde ten kit to troszkę za drogi. :cry:

Ale płaci się raz do końca życia. Potem tylko samo mysie co jakiś czas wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za kraj ze ludzie w ogoole zadko kiedy sie znaja na swojej robocie. co za glaby. po prostu nie chce im sie sprawdzac i zamawiac.

zapraszam w takim razie do wyszukiwarki http://www.knfilters.com/search/appsearch.aspx

wystarczy wybrac marke model rocznik i pojemnosc silnika.

potem zapisz numer czesci i atakuj :D

dzwonilem do innego dystrybutora intercars

wkladka 190 kit k57i ok 500 pln.

 

Czyli jednak wkładke można kupić. Kurde ten kit to troszkę za drogi. :cry:

Ale płaci się raz do końca życia. Potem tylko samo mysie co jakiś czas wystarczy.

hm no bo jak przegapisz okresy smarowania filtra to silniczek do remontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do remontu to za duzo powiedziane jak go w pore nie wyczyscisz to na poczatku po prostu w wyniku zabrudzenia filtra a tym samym jego przytkania spadnie ci elastycznosc i osiagi, moze zaczac wiecej palic...naprawde musialbys sie sporo postarac zeby zniszczyc silnik w ten sposoob. obsluga stozka nie jest taka straszna. dobierajac dlugosc dolotu trzeba brac pod uwage gdzie bedzie chcialo sie uzyskac lepszy przebieg krzywej. dluzszy dolot - zysk na wysokich obr. krootki - zysk na niskich. doboor tego elementu tak naprawde zalezy od preferencji kierowcy. albo mocnejszy dool albo jazda do red z**e :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do remontu to chyba za wcześniej. To tak jakby nie wymienić na czas papierowej wkładki. Na początek tylgo gorsze przyspieszenia i może większe spalanie. Co do długości dolotu to nigdy nad tym się nie zastanawiałem. Osobiście wolałbym krótki, bo jakoś Almerka za wolno zbiera się z niższych obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym tez nie mozna przesadzac bo stracisz goore. w sumie im krootszy tym lepszy ale wtedy gdy masz turbo ;) trzeba te sprawe wywarzyc i nie przegiac ani w 1 ani 2 strone przy N/A.jezeli spokojnie jezdzisz po miescie 2500-3000obr to dluzszy a jezeli wyzej to analogicznie odwrotnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

wrzuciłem stożek do N16. Rakieta może to nie jest ale lepiej się zbiera z dołu. No i ten dźwięk. Nie jest uciążliwy jak przy modyfikacji wydechu. Ale jak wkręcisz na 4500 to ryczy cudnie. Więcej przez to jeżdzę i sprzedałem radio. koszt modyfikacji to 251 zł z detergentem i olejkiem do konserwacji. Robiony u walesiaka w Olsztynie. Filtr Aoma, rurki fi77. Umieszczony obok akumulatora. Warto było. Pozdrawiam. doc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuciłem stożek do N16. Rakieta może to nie jest ale lepiej się zbiera z dołu. No i ten dźwięk. Nie jest uciążliwy jak przy modyfikacji wydechu. Ale jak wkręcisz na 4500 to ryczy cudnie. Więcej przez to jeżdzę i sprzedałem radio. koszt modyfikacji to 251 zł z detergentem i olejkiem do konserwacji. Robiony u walesiaka w Olsztynie. Filtr Aoma, rurki fi77. Umieszczony obok akumulatora. Warto było. Pozdrawiam. doc

Musimy się kiedyś spotkać bo chęcią zobaczę jak to zrobiłeś u siebie. Ja wciąż nike mogę znaleźć chwili wolnego czasu aby zajrzeć pod maskę i cokolwiek pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...