Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kratka w samochodzie


Misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Coś wiadomo na temat nowych przepisów o kratkach?

Kupiłem Primerkę z kratką i w zasadzie na razie mi to nie przeszkadza.

Ale jakbym mógł po prostu zdjąć i jeździć to zarac lecę po klucze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie z tego co wiem to nic sie nie zmieniło, wszystko jest tak jak było. Więc w wiekszości przypadków przerejestrowanie to zaden problem, chyba ze ma sie "uparty" wydziął komunikcji, w którym "pani Zosia" wie wszystko lepiej niż minister transportu :D

 

Mike: ale sam kratki nie zdejmuj! Samemu nie można!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko, w zasadzie nie czuję potrzeby.

Minusy jakie do tej pory zauważyłem to:

- ograniczone możliowości przewozowe,

- tylko 4 osoby,

- ciągle coś brzęczy

- jak granicę przekraczam to razem z TIRami (ale byłem służbowym w Reichu i się nie połapali ;-) )

- podobno nie wolno parkować na chodnikach :?:

- droższe OC.

 

 

W zasadzie drażni mnie to ostatnie. Są jakieś problemy jeszcze o któych muszę wiedzieć?

Bo jak nie to dam se spokój, szkoda tych kilku stówek. Ale mamy bezsensowne prawo w Polsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nigdy mi nie kazali stawać z cięzarówkami.

2. Na chodnikach nie wolno parkować dwoma kołami

3. Za OC płace normalnie, po prostu nic nie mówiłem, ze mam kratke.

 

Ogólnie kratka mi nigdy nie przeszkadzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nigdy mi nie kazali stawać z cięzarówkami.

2. Na chodnikach nie wolno parkować dwoma kołami

3. Za OC płace normalnie, po prostu nic nie mówiłem, ze mam kratke.

 

Ogólnie kratka mi nigdy nie przeszkadzała.

U mnie tak samo. Kratka sobie spokojnie leży w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Mam Primere Kombi z 99r i oto moje pytania:

 

1. W dowodzie mam wpisane "ciężarowy" ale miejsc siedzących 5. Kratkę mam, ale dla mnie to jest siatka a nie kratka - mogę ją ściągać i zakładać kiedy chcę, ponieważ stelaż jest montowany w specjalnych otworach. Mam chyba 3 możliwości założenia tej kratki-siatki. Czy w związku z tym jest sens przerejestrowywać samochód na osobowy???

 

2. Jakie niedogodności mogą mnie spotkać w związku z wpisem "ciężarowy"?

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakich powodów byś zmienił (poza tym na granicy) i czy ktoś zna orientacyjny koszt? Poprzednie posty z cenami są już trochę wiekowe.

 

Aha i jeszcze jedno - czy normalnie krata jest zamontowana "na sztywno"? Jeśli tak to dlaczego ja mam "na miękko"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt zmiany to 20 zł za papierek ze stacji diagnostycznej + koszt wymiany dowodu.

 

Ja przerejestrowywałem z kratki na osobówkę i na stacji diagnostycznej musiałem zrobić pełny przegląd za pełną kwotę czyli dla samej Bp 100zł + gaz chyba 58zł + i 50zł nowy dowód + zdjęcie kratki w autoryzowanym do tego serwisie :!: musi być papier na zdjęcie jeszcze przed przeglądem bo na stacji już gość zażądał :!: a samemu nie można ja się dogadałem sam zdjąłem kratkę zapłaciłem za sam papier :D bodajże 36zł podane ceny sprzed dwuch lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Odgrzebuje temat. Kto wie jak jest obecnie ze ściągnieciem kratki?

 

 

Ja w listopadzie zdejmowałem. Sam zdemontowałem a na stacji dostałem stosowne do tego papierki + oczywiście pełen przegląd... Łącznie wyniosło mnie to 250 zł. Pamiętaj że musisz mieć 5 pasów bezpieczeństwa i 5 zagłówków :)

 

Miejscowość Wa-wa ul kłobucka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuje temat. Kto wie jak jest obecnie ze sciagnieciem kratki?

Ja w Toyocie ojca zdjalem bez zadnego przegladu ostatnio. W dowodzie rej. jest napisane sam ciezarowy (czy tam ciez-os) do 3,5t. Nigdzie nie jest napisane ze ma byc kratka zamontowana. Auto jest na 4 os z 4 pasami i 4 zaglowkami i nikogo nigdy nie obchodzilo czy kratka tam jest czy jej nie ma wiec po co wozic dodatkowy ciezar :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ulisses, a co sie ryzykuje? Zabranie dowodu czy tylko mandacik?

Wg mnie nic nie ryzykujesz. Gdzie jest napisane ze sam. os-ciez do 3,5t ma miec kratke? W kodeksie drogowym? Skoro nie odliczam zadnego vatu kratki wozic nie musze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...