Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klocki , tarcze - jakie? + jak wymienić .


Gość oldi65
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tarcze to loteria. Możesz kupić najdroższe i się pokrzywią, możesz kupić najtańsze i jeździć bez problemu do ich złomowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Wszedłem tutaj z ciekawości, po swoich poprzednich wpisach, gdzie brałem zestawy Rotinger+Textar (przód) oraz Mikoda+Textar (tył). Powoli muszę się przymierzać do wymiany tarcz + klocków na przedniej osi. Myślałem coś o TRW, bo widzę, że są tańsze niż te w/w zestawy ale czytam że coś piszy, pyli mocno ... także chyba pozostanę przy sprawdzonych polskich tarczach + Textarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem się namówic na zestaw przedni marki Quaro. Tarcze są lakierowane, a klocki ceramiczne. Podobno klocki ceramiczne nie pyla i nie piszczą? Zobaczymy,narazie jestem zadowolony. Poprzednie klocki miałem ATE i wytrzymały 26tyś.

Edytowane przez Jkostek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, calypso83 napisał:

26tyś? Chyba często i ostro hamujesz.

Uwierz ,że nie.Sam sie zdziwiłem ,ze tylko 26tyś 😲

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć, TRW jest może niszową firmą ale jeżeli dotrzesz klocki odpowiednio, ,,youtube,, to ja jestem bardzo zadowolony. Sam wymieniałem w Toyota Corolla E12  i jest idealnie, w stosunku co było przed wymianą.

Nie znam się na firmach, lecz jak zrobisz to z głową to wypali. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dobra Panowie, trochę minęło od ostatnich postów: Jaki zestaw kupić przód + tył klocki i tarcze do Qashqaia J10 +2? Nastawiony byłem na komplet TRW  przód + tył na alledrogo komplet (460 zł + 360 zł)       =   820 zł
Znajomy poleca zestaw Delphi, inny Mikoda, a ja już zgłupiałem :D

Dzięki za pomoc

Edytowane przez Ares97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia jest taka, że co do tarcz, to nie ma znaczenia marka ani cena. Najtańsze no name mogą być super (wiem z autopsji) a najdroższe mogą się pokrzywić (również wiem z autopsji). W QQ założyłem na tył najtańsze tarcze, jakie znalazłem na allegro i nie ma się do czego przyczepić. Za to klocki to już inna bajka-polecam kupić markowe, ale firm, które się w układach hamulcowych specjalizują, np. ATE, Brembo, EBC, Ferodo, Mintex, Pagid, Textar, TRW, a także OE Nissana i Renault (pasują od koleosa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ares,Mikoda to polski producent z dobrymi opiniami.Co do Delphi...nie miałem,natomiast miałem TRW,które szybko poszły na złom,tak jak i Brembo.Teraz mam Zimmermanny nawiercane i jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 20.07.2022 o 09:33, cezzar1 napisał:

Moja opinia jest taka, że co do tarcz, to nie ma znaczenia marka ani cena. 

Kupiłem zestawy Deplhi (w sumie nie ja dałem propozycje, a to  znajomy który montował wszystko załatwił i póki co jestem zadowolony, dopiero miesiąc niby, ale przy tych limitach prędkości i moim defensywnym stylu jazdy mógłbym wsadzić klocki z lego xD

W dniu 2.08.2022 o 08:53, JACKO29 napisał:

Ares,Mikoda to polski producent z dobrymi opiniami.Co do Delphi...nie miałem,natomiast miałem TRW,które szybko poszły na złom,tak jak i Brembo.Teraz mam Zimmermanny nawiercane i jest super.

Założyłem właśnie zestaw tarcze tył + klocki Delphi, a z przodu tarcze zostawiłem jeszcze stare bo znajomy który robił mówił że by nie ruszał, zmieniłem natomiast klocki również na Delphi, jeżdżę z 3 tygodnie iiii.....Póki co naprawdę nie mam się do czego przyczepić 🙂 Zobaczymy jak z czasem będą się sprawować, ale na ten moment nie czuję różnicy specjalnej, zarówno przy spokojnej jeździe, jak i kilku próbach do testów ostrzejszego hamowania - wiem że to żaden wyznacznik, ale póki co jestem zadowolony :)  

Tylko zauważyłem problem z tym że są różne rodzaje klocków i znajomy spartolił chyba trochę sprawę bo klocki nie zbierają moim zdaniem tak jak powinny, na tarczach przód dla przykładu powstał rant (nie wiem ile mają przejechane K już, pewnie sporo, ale stan dobry), a obecny nowy klocek widzę że będzie tworzył kolejny rant...No ale cóż, ważne że dobrze hamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Walczyłem długo z piskiem hamulców podczas hamowania po wymianie tarcz na Ferodo. Przerobiłem klocki Bosch i Pagid z blaszkami antywibracyjnymi i pastą tłumiącą bez zmian. Przypadkowo kolega odsprzedał mi klocki Textara i może nie uwierzycie od paru miesięcy błoga cisza. Tylko koledzy nie pomyślijcie że robię reklamę jak komuś piszczą hamulce to wpierw niech kupi klocki tej firmy fakt nie są tanie owszem pylą ale jest cicho jak makiem zasiał.

Edytowane przez bruno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony moge dodac ze aby uniknac piskow lub innych problemow warto kupowac caly kpl. tarcze+klocki jednego producenta. Oczywiscie jak skopiemy montaz to i nawet najlepszy zestaw bedzie piszczal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie jestem po wymianie tarcz i klocków z przodu... Chwilę po kupnie zaczęły strasznie piszczeć... Najpierw wymieniłem klocki (Bosch) sądząc że to załatwi sprawę... Ale gdy się dotarły do tarczy było jeszcze gorzej... Zauważyłem że tarcze biją przy ostrzejszym hamowaniu.. Szczególnie przy lekkim skręcie... Cały komplet poszedł TRW... Od tej chwili cisza.. Zobaczymy z czasem jak z pyleniem klocków 

Edytowane przez Batman404
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Batman404 napisał:

Właśnie jestem po wymianie tarcz i klocków z przodu... Chwilę po kupnie zaczęły strasznie piszczeć... Najpierw wymieniłem klocki (Bosch) sądząc że to załatwi sprawę... Ale gdy się dotarły do tarczy było jeszcze gorzej... Zauważyłem że tarcze biją przy ostrzejszym hamowaniu.. Szczególnie przy lekkim skręcie... Cały komplet poszedł TRW... Od tej chwili cisza.. Zobaczymy z czasem jak z pyleniem klocków 

TRW nie piszczo, ale kurzo niestety. 

Zakupilem plyn do felg Moje Auto i co tydzien zmywam Kercherem. Dziala ok. Tylko tak na 3 min zostawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JackSet napisał:

TRW nie piszczo, ale kurzo niestety. 

Zakupilem plyn do felg Moje Auto i co tydzien zmywam Kercherem. Dziala ok. Tylko tak na 3 min zostawic.

Zamówiłem IronX... Umyje felgi i zobaczymy jak to będzie wyglądać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Batman404 napisał:

Zamówiłem IronX... Umyje felgi i zobaczymy jak to będzie wyglądać 

Polecam tez chemię CARPLAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
oczywiście, że możesz sam wymienic klocki hamulcowe i tarcze przednie w swoim QQ 🚗 przecież to nie jest rakietowa nauka, ale zawsze warto zapytac. najpierw upewnij się, ze masz odpowiednie narzędzia: klucz, kliny hamulcowe itp. 🔧 Zdejmij koło i znajdź klocki i tarcze. 💡po wyjeciu starych klocków, sprawdź, czy nowe są takie same - wymiary i kształt. co do czujnika zuzycia klocków, nie jestem pewien, ale zazwyczaj jest to na tarczach. 🤔 może warto zerknąć na jakis tutorial na yt. tam chlopcy rozbieraja nie takie rzexczy co do srubeczki. w koncu proba nie strzelba :)

nie martw się, to zadanie nie powinno być zbyt trudne, ale pamiętaj by ci się nie rozkraczyl na drodze! 👍 Powodzenia!

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2023 o 18:07, JackSet napisał:

Polecam tez chemię CARPLAN

https://carplan.net.pl/produkt/preparat-do-nablyszczania-i-konserwacji-opon-trade-valet-tyre-slik-5l-46.html

Potwierdzam Carplan.

A to jest super. Wszystkim koleżkom smaruję jak przyjadą z piwkiem na grilla 😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam , mialem spory problem z piszczacymi hamulcami po wymianie tarcz BOSCH i klockow tej samej firmy. Prawie 99% mechanikow mowi ,ze to problem klockow BOSCH i faktycznie ! Chodzi o material cierny, BOSCH produkuje dobre tarcze (tu nie ma problemu) ale wypuscilo serie wadliwych klockow UWAGA. Po wymianie klockow przednich i tylnich na Zimmermann , zero pisku, super hamuja miekko ale stanowczo i dobrze wspolgraja z tarczami BOSCH. Mam tez zalozone podkladki metalowe antywibracyjne ale do Zimmermann nie jest to wymog.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...