Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Vanette] termostat czy zapowietrzenie?


Gość rebel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przeczytałem juz kilka wątków o odpowietrzaniu Nissana Vanetty i widze ze to klopotliwe. Problem polega na tym ze po wymianie chlodnicy przejechalem okolo 100km bez odpowietrzania, wskaznik temperatury byl w polowie. Teraz wskaznik nawet na zimnym silniku (po całym dniu nie odpalania) pokazuje temperature. Zacząłem odpowietrzac układ ale czy termostat nie padl przez to że zabralem sie za to tak pozno? Wskaznik jest praktycznie na samej gorze a wentylator chlodnicy nawet sie nie wlacza. Czy jest jeszcze jakis odpowietrznik ukladu chlodzenia poza tym nad kolem zapasowym?

Prosze o jakies wskazowki.

 

Nissan Vanette 1997r. 2.3d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termoregulator steruje przepływem-blok s.,jeżeli węże są miękie jest ok . Od wskazania temperatury i uruchamiania wentylatora jest termoczujnik w chłodnicy. Dobrze odpowietrz, sprawdź na krótko wentylator, wymień termoczujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem że jedna złącze na wentylatorze było wypięte po wpięciu sytuacja dalej ta sama. Jak wygląda ten termoczujnik? jest na chłodnicy czy wentylatorach? Mam drugi zestaw wentylatorów ( chociaż w gorszym stanie), który był oryginalnie przy chłodnicy którą mam teraz więc może je założę. Czy przez to rozpięte wpięcie wentylatorów mogło dojsć do jakiegoś zwarcia?

 

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przeczytałem juz kilka wątków o odpowietrzaniu Nissana Vanetty i widze ze to klopotliwe. Problem polega na tym ze po wymianie chlodnicy przejechalem okolo 100km bez odpowietrzania, wskaznik temperatury byl w polowie. Teraz wskaznik nawet na zimnym silniku (po całym dniu nie odpalania) pokazuje temperature. Zacząłem odpowietrzac układ ale czy termostat nie padl przez to że zabralem sie za to tak pozno? Wskaznik jest praktycznie na samej gorze a wentylator chlodnicy nawet sie nie wlacza. Czy jest jeszcze jakis odpowietrznik ukladu chlodzenia poza tym nad kolem zapasowym?

Prosze o jakies wskazowki.

 

Nissan Vanette 1997r. 2.3d

Jest trochę pracy, aby układ odpowietrzyć. Jest jeszcze choćby odpowietrznik z lewej strony silnika, jest także odpowietrznik przy tylnej nagrzewnicy.

Poczytaj tutaj a znajdziesz dużo informacji:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/21500-serena-jak-odpowietrzy-system-chodzcy/

 

Czy przez to rozpięte wpięcie wentylatorów mogło dojsć do jakiegoś zwarcia?

 

Dzieki za pomoc

nie sądzę

 

i jeszcze tutaj:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/21500-serena-jak-odpowietrzy-system-chodzcy/page__st__40#entry688311

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czeka mnie weekend z odpowietrzaniem cos czuje :) czy to, ze cały czas wskazówka pokazuje temperature moze byc wina zapowietrzenia czy bardziej ten termoczujnik? hmm tylna nagrzewnica...mam Serene na 2 osoby jesli jest tam tez tylna nagrzewnica to gdzie ? Dokladniej obok czego jest odpowietrznik na silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odpowietrzenia i małej nagrzewnicy to Ci nie pomogę bo S... Nie znam na tyle. Co do wskazania to można czujnik z kontrolować czy działa prawidłowo mierząc jego rezystancję! Rośnie wraz z temperaturą. Jeżeli jest dobry to możesz mieć jeszcze 3przyczyny. Przebicie na masę, uszkodzone wejście na szafie(przelutować)lub uszkodzony sam wskaźnik temp. Sprawdź czy opada po odłączeniu czujnika! I na krótko czy sprawne silniki wentylatorów! Ale odpowietrzenie przede wszystkim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle o wymianie czujników po wypieciu wskazowka opada. Jaka rezystancje powinny miec czujniki w termostacie jeśli są dobre?

 

Czujnik dp ktorego idzie jeden przewód wymianiłem i sytuacja dalej ta sama. Ma ktos jakis pomysl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz skąd jesteś. Może ktoś z forumowiczów pomoże "na żywo". Ja bym stawiał na czujnik temperatury płynu, ale spotkałem się z sytuacją, gdzie niektóre zamienniki także nic nie dawały.

 

Może gdzieś jest przerwa na przewodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...