Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana świec Note 1.4


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pisaliście, że do Note nie "pakują" std świec jako fabryczne tylko jakieś z wyższej półki...platyna, irydium, tytan, etc.

Dzisiaj z przebiegiem 110 tys km postanowiłem w warsztacie wymienić świece (po raz I-szy) - chociaż nie było żadnych niepokojących objawów. Jako, że pisaliście, że robicie to co ok. 60 tys...była pomyślałem już pora. Wsadziłem świece o których kolega tutaj wspominał...Beru UXT13 - platynowo-tytanowe. I czy ja wiem czy było to konieczne? Przebieg 110 tys, świece oryginalne std NGK LFR5E-11 więc żandych udziwnień i wynalazków i ile wytrzymały? Pewnie jeszcze sporo bym na nich km zrobił. :) teraz kupiłem ciut lepsze/droższe i zobaczymy czy było warto? Wnioski... :)? Może nie warto eksperymentować? Nie miałem pojęcia co mam wsadzone (wymieniałem w warsztacie) - gdybym wiedział, że std NGK pewnie kupił bym te same i spokojnie kolejne ponad 100 tys km bym przejechał. :) A tak...no zobaczymy.

A i przy okazji wymieniono mi na własne życzenie (zapobiegawczo) paski klinowe. Miałem także fabryczne, oryginalne "Nissan" (mam oznaczenie jakby kogoś interesowało). W Note są 2 paski...dłuższy i krótszy. Nabyłem 2x Conti. Jak chcecie konkretne oznaczenia to też chętnie się podzielę informacją. Dłuższy był w stanie dobrym - niewielkie spękania od strony wewnętrznej, a krótszy w stanie bardzo dobrym - zero śladów zyżycia.

Tak więc jeśli chodzi o świece i paski...mam spokój na lata.

Edytowane przez red
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Red wymienił przy 110 tys. po raz pierwszy. Ja mam 104 tys i żadnych objawów wskazujących, że już trzeba podobnie jak przedmówca. Robić profilaktycznie bo tak trzeba czy poczekać jeszcze? Jeśli tak to do którego momentu?

Wstępnie wybrałem NGK LFR5AP11 za 45 zł szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa.

Ja także parę tygodni temu wymieniłem po raz pierwszy w Notku świece, po przebiegu 120 tyś.

Wymieniłem na: NGK LFR5E-11 - (do kupienia na alledrogo po 14 pln). 

W aucie były takie same od nowości.

Stare świece , "na oko", nie były w jakikolwiek sposób uszkodzone... ale wymieniłem dla świętego spokoju.

Po wymianie nie widzę żadnych zmian... samochód tak samo przyspiesza  i pali identycznie.

Samodzielna wymiana trwała ok. 30 min.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 11.11.2012 o 17:53, JACKO29 napisał:

Dokładnie ,ale jest jeszcze nowy wyrób BERU UXT 13

Tytanowo-platynowe z ciekawym rozwiązaniem rowkowanej elektrody minusowej.

Masz 1.4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 lata później...

W Notku platynowe wytrzymują około 120 tys km 😁.  Nie trzeba częściej wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma dostęp do instrukcji więc podaję typy świec zalecane do nissan note e11 silnik CR14DE

standardowa LFR5AP-11 lub REC10PYC4

gorąca LFR4AP-11

zimna LFR6AP-11

odstęp elektrod w świecy 1,1 mm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2022 o 21:44, NissanNote napisał:

Nie każdy ma dostęp do instrukcji więc podaję typy świec zalecane do nissan note e11 silnik CR14DE

standardowa LFR5AP-11 lub REC10PYC4

gorąca LFR4AP-11

zimna LFR6AP-11

odstęp elektrod w świecy 1,1 mm

 

Co to znaczy gorąca/zimna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mati_wlkp napisał:

Co to znaczy gorąca/zimna?

Tu chodzi o odprowadzanie i zatrzymywanie ciepła. Współczynnik wartości cieplnej. Im wyższa wartość tym świeca zimna, lub na odwrót. Zależy od firmy. Ja jeżdżę już na drugich świecach irydowych Denso. Po fabrycznych Championach włożyłem Denso. Po przejechaniu 100 tyś. km. włożyłem znowu Denso IKH 16TT. Myślę że następna setka przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...