Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak zamontować antenę dachową w sunny N14 ?


Gość Krzychoo

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem niedawno oryginalną antene na allegro do swojego suniacza.

Otwierajac opakowanie zauwazyłem ze przy antenie znajduje sie wężyk z tworzywa sztucznego w krórym jest schowany bacik a obok leci kabel antenowy.

Moje pytanie: czy ta rurka jest do czegos potrzebna czy tylko robi jako osłona bacika czy ja gdzies sie podłącza?

A jezeli ktos montował antene to prosze mi wytłumaczyc ja sie do tego zabrac, co odkrecic itd.

ZA PORADY WIELKIE DZIEKI

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tą rurkę trzeba przeprowadzić do samego progu (tak jest w oryginale) to jest po to żeby woda miała gdzie spływać bo inaczej będzie kapać do środka

trzeba zdemontować plastiki ze słupka i chyba się nie da bez części deski nad nogami kierowcy ale to wyjdzie w praniu

Osobiście polecam antenę z ogrzewania tylnej szyby

nie wystaje - ciężko urwać na myjni

lepszy zasięg

więcej masz tutaj:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...&highlight=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowikg, dorobiłeś się już schematu tego separatora od napięcia zasilania?

albo coś w zastępstwie zeby działało i po włączeniu ogrzewania nie zadymiło :wink:

byłbym wdzięczny

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schematu nie zrobiłem ale to jest bardzo prosto zrobić.

Trzeba zmontować zwykły wzmacniacz antenowy dla mniej wprawnych są gotowe zestawy do samodzielnego montażu z płytką i elementami można kupić na volumenie lub w sklepach z elektroniką. Następnie trzeba do wejścia tego wzmacniacza podłączyć mały kondensator rzędu kilkudziesięciu piko i dalej podłączyć przewodem do konektora od ogrzewania na szybie. Trzeba też podłączyć masę układu krótkim przewodem z nadwoziem. Najlepsze miejsce montażu takiego układu (hatchbak) to słupek klapy bagażnika po lewej stronie przy konektorze ogrzewania. Przewody można poprowadzić poprzez fabryczne złączę gumowe.

Wzmacniacz najlepiej jest dobrze zaekranować i na przewód zasilający wstawić wyłącznik, który umożliwi wyłączanie w miejscach o dużym natężeniu sygnału, bo taka antena ma tak duży zysk że potrafi przesterować radio. Używałem go jadąc np. Jana Pawła, Solidarności w Wawie czy na Pieczewie w Olsztynie, ale za to mogłem np. słuchać radia Olsztyn jadąc koło Płońska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że tak cię męczę, ale mam jeszcze jedno pytanko :wink: .

Czy jak zamontuje ten wzmacniacz z kondensatorkiem i włącze ogrzewanie szyby to nie pożegnam się przypadkiem z radyjkiem??

Z góry dzięki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest właśnie kondensator. Napięcie stałe z ogrzewania dochodzi tylko do niego i koniec a zmienne przechodzi. Przecież w ten sposób są zasilane anteny np telewizyjne ze wzmacniaczem. Jedynie jak będziesz mieć kiepawą instalacje ogrzewania to mogą się pojawić szumy po włączeniu ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...