Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tanie paliwa


Gość nowikg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maciejka_sz

Chcialem Wam powiedziec ze paliwo rzepakowe dawno jest juz dolewane do normalnego diesla na stacjach w PL. Kiedys probowali to wprowadzac ustawowo ale nie wyszlo wiec dolewaja bez ustawy. Jakosci paliwa nikt nie sprawdza.... ta mafia jst nie do ruszenia. To panstwo w panstwie ktore dyktuje swoje warunki. My zwykli obywatele nie mamy nic do gadania. Coraz bardziej ujawnia mi sie obraz gdzie szara strefa to 90% kraju natomiast tylko 10% placi podatki i stad zawsze na wszsytko brakuje w budzecie kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własna produkcja lub użwanie innego alternatywnego paliwa do zasilania pojazdów samochodowych - w świetle obowiązującego prawa - jest przestępstwem... Jest próbą uszczuplenia wpływów skarbu panstwa z należnej akcyzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są w necie opisy jak przystosować auta do zasilania olejem roślinnym zamiast napędowym, co o tym sądzicie?

Jakbym wiedzial jak, to juz dawno bym na nim jezdzil i napewno bym sie tym z Wami podzielil.

Jesli bedzie cos wiadomo,to daj znac.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własna produkcja lub użwanie innego alternatywnego paliwa do zasilania pojazdów samochodowych - w świetle obowiązującego prawa - jest przestępstwem... Jest próbą uszczuplenia wpływów skarbu panstwa z należnej akcyzy.

 

Z tym to się nie zgodzę, słyszałem że na własny użytek to można. Nie można tylko wprowadzać do obiegu czyli sprzedawać takiego paliwa. To się wiąże z akcyzami podatkami itp a wtedy to biopaliwo będzi droższe od normalnego

Ceny wyglądają tak

bzez opłat dodatkowych:

paliwo z ropy nawtowej ok 1 zł

biopaliwo 1,7-2,2 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś czytałem artykuł o niemcu, który reklamuje jazdę na oleju roślinnym. Jeździ passatem 1.9D. zrobi już wiele kilometrów ...

 

jeśli ktoś jest zainteresowany polecam stronę:

http://biopaliwa.com/

 

myślę, że warto choć przeczytać.... choć z drugiej strony śmiesznie trochę wygląda jak podjeżdża gość do Biedronki, kupuje olej w kartonie i wlewa do baku :lol::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta strona jest fajna ale to użądzonko do odobówek to powinno na mój gust kosztować 1/10 tego co tam jest podane. Trzeba pomyśleć nad modernizacją naszych filtrów .Mają prawie wszystko to co tam piszą poza podgrzewaniem ale i to jest do przejścia. W filtrach paliwa mamy fajny wkecany od dołu korek z czujnikiem wody i trzeba by go przerobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Przedszkolak

Pracowałam przy ustawie biopaliwowej, ale wierzcie mi wtady było bardzo ciężko przekonać posłów, ministrów i użytkowników. Nie wiem - albo wiem co siędziało, a teraz byłoby ze 20 - 25 % taniej. Jak to wieszcz mawiał, że Polak i przed szkodą i po szkodzie głupi. Sorki jest to nadal aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałam przy ustawie biopaliwowej, ale wierzcie mi wtady było bardzo ciężko przekonać posłów, ministrów i użytkowników. Nie wiem - albo wiem co siędziało, a teraz byłoby ze 20 - 25 % taniej. Jak to wieszcz mawiał, że Polak i przed szkodą i po szkodzie głupi. Sorki jest to nadal aktualne.

 

KAŻDY POWINIEN MIEĆ WYBÓR USTAWA KTÓRA NARZUCA WSZYSTKIM WYBÓR JEDNEGO PALIWA Z ILEŚ TAM % BIO - A TAK TO WYGLĄDAŁO JEST DO D...

JA NIE WLEJĘ OLEJU ROŚLINNEGO DO MOJEJ NYSY! OLEJ JEST DOBRY DO FRYTEK 8) A 40 GR RÓŻNICY A TYLE BYŁO NA TEJ JEDYNEJ STACJI TO DLA MNIE ŻADNA RÓŻNICA!

 

POZA TYM JEŻDŻENIE NA CZYMŚ INNYM NIŻ ON (NP. OLEJ BIEDRONKA)

TO FAKTYCZNIE PRZESTĘPSTWO I MOŻE SPORO KOSZTOWAĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj był niezły program odnośnie oleju napędowego (w TVN około 22). Kupują od rybaków dziesiątki tysięcy litrów (ci wystawiają lewe faktury na sprzedaż), wiozą do stacji benzynowych i sprzdają po 1,8 za litr ON. A późnbiej my kierowcy, podjeżdżamy i płacimy po 3,8-3,9zł za litr. Właściciel kutra sprzedaje po 40gr/litr. Najgorsze w tym wszytkim, że za tą aferą stoja Ministrowie (Bauc - za czasów AWS, Kalinowski itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze w tym wszystkim to jest to, że Ministrowie chowają głowę w piasek. Dla nich problem nie istnieje. Jak człowiek ogląda te przekręty to się włos na pośladku jeży. To było w programie Superwizjer o 22.20 w TVN:

Dziennikarze Superwizjera ujawnili kulisy działania oplatającej całą Polskę mafii paliwowej, zajęli się sprawą wielomilionowych oszustw dokonanych przez lubińskich księży salezjanów. Częstym tematem reportaży są nadużycia władzy i skandale w policji: na przykład dziennikarze ujawnili bliską współpracę wysokich rangą policjantów z Katowic z mafiosami z Wołomina. Superwizjer podejmuje także wątek korupcji, między innymi w prokuraturze i wśród biegłych sądowych. Pokazał również smutną rzeczywistość całego regionu północno - zachodniej Polski, gdzie przestępczość staje się powszechnie akceptowanym źródłem utrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze w tym wszystkim to jest to, że Ministrowie chowają głowę w piasek. Dla nich problem nie istnieje.

 

A dziwisz sie :?: :?: :?: Przeciez oni na tych przekretach napewno zarabiaja i dlatego nic z tym nie robia.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...