Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] 2.0i 1993r. problemy z odpalaniem


KWB1961

Rekomendowane odpowiedzi

Witam samochód odpala na zimnym i można jeździć nawet cały dzień .Po postoju godzinnym odpala na kilka sekund i gaśnie ,po ostygnięciu odpala i można jechać .Rok temu po wymianie filtra paliwa oraz filtra pompy objawy ustąpiły ,Teraz objawy powróciły i wymiana filtrów nie pomogła ,wymiana czujnika temperatury też nic nie dała ,Po wyjęciu wężyka paliwa z listwy wtrysków stwierdziłem , że po przekręceniu kluczyka w pozycję zapalania się kontrolek paliwo nie leci.Po ostygnięciu silnika paliwo pompa tłoczy i po podłączeniu wężyka do listwy wtrysków samochód odpalił.Opisałem w skrócie objawy uszkodzenia .Czy może ktoś z państwa spotkał się z podobnym uszkodzeniem.Co steruje pompą paliwa i decyduje o tym kiedy ma dawać paliwo a kiedy nie.Czy po odpaleniu silnika paliwo po przez przekaźnik pompy zasila pompę w cyklu ciągłym ,bo jeżeli tak to pompa do wymiany

 

Samochód bez instalacji gazowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w momencie jak tak się dzieje podaj na krótko do pompy 12V i zobacz czy odpali, warto też sprawdzić, czy dochodzi do niej wtedy napięcie, jak tak to chyba czas na pompę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze Dino prawdopodobnie siada pompa, ale sprawdź ją na krótko to będziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak w P10GT. jechał nagrzal się gasł stał aż ostygl palił od razu. Zanim wpadłem,że to pompa paliwa wszystko oprócz silnika od przekładałem czujniki komputer wtryski cewki świece kable wn itd po wymianie pompy z wallbro na seryjną mam spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...