Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z zapalaniem N16


Gość tjank

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja wygląda następująco : już trzy razy zdarzyło się, że zostawiłem swoją Almerkę na słońcu na kilka godzin. Po tych kilku godzinach nie zapala za pierwszym razem. Muszę kręcić trzy / cztery razy. Dwukrotnie zapaliła się kontrolka od Check Engine. Poza tym auto pali bez najmniejszych problemów. Czy silnik jest gorący , czy zimny, czy stoi godzinę , czy dwa dni - to nie ma znaczenia. Problem jest wtedy gdy stoi kulka godzin na słońcu. Czy to normalne ?????? Czy może jest u mnie coś nie tak ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja (i nie tylko) almera nie chciala palic z powodu problemow z elektyka, tzn sam immobiliser byl sprawny ale auto i tak sie blokowalo tyle ze check engine to sie nie swiecilo :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być i to też. Bo za pierwszym razem kiedy był naprawdę duży problem z zapaleniem, otworzyłem i zamknąłem kilka razy Natsem i auto odpaliło. Ale może to jakaś mechaniczna sprawa. Może paliwo do d.... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy nie pojawia sie na radiu napis wait a po jakichs 30 sek napis secure, jesli tak bedzie to na bank elektryka, czasem pomaga taki trik:

 

dajesz kluczyk w pozycje ON na 5 sekund

potem off na 5 sekund

znowu ON 5 sek

i off 5 sek

 

potem probujesz odpalic, choc u mnie z czasem bylo coraz gorzej, kodowanie kluczy w ASO pomoglo tylko na pare dni a zapewniali ze juz wszystko dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też podejrzewam NATSa , dziwi mnie tylko to że dzieje się to wtedy kiedy zostawię auto na słońcu na kilka godzin. Jeśłi rolę grała by temperatura to przecież na trasie też nie powinien odpalić. A tu ciekawostka. Pali w każdej sytuacji tylko nie po postoju na słońcu. Za pierwszym razem nie wierzyłem że to słońce. Ale powtórzyło się to conajmniej 3 razy aw przeciągu 3 miesięcy, w tym dwa razy miałem Check Engine, który skasowałem odłączając akumulator na 2 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...