Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Problem z zapalaniem N16


Guest tjank

Recommended Posts

Sytuacja wygląda następująco : już trzy razy zdarzyło się, że zostawiłem swoją Almerkę na słońcu na kilka godzin. Po tych kilku godzinach nie zapala za pierwszym razem. Muszę kręcić trzy / cztery razy. Dwukrotnie zapaliła się kontrolka od Check Engine. Poza tym auto pali bez najmniejszych problemów. Czy silnik jest gorący , czy zimny, czy stoi godzinę , czy dwa dni - to nie ma znaczenia. Problem jest wtedy gdy stoi kulka godzin na słońcu. Czy to normalne ?????? Czy może jest u mnie coś nie tak ????

Link to comment
Share on other sites

moja (i nie tylko) almera nie chciala palic z powodu problemow z elektyka, tzn sam immobiliser byl sprawny ale auto i tak sie blokowalo tyle ze check engine to sie nie swiecilo :roll:

Link to comment
Share on other sites

Może być i to też. Bo za pierwszym razem kiedy był naprawdę duży problem z zapaleniem, otworzyłem i zamknąłem kilka razy Natsem i auto odpaliło. Ale może to jakaś mechaniczna sprawa. Może paliwo do d.... .

Link to comment
Share on other sites

zobacz czy nie pojawia sie na radiu napis wait a po jakichs 30 sek napis secure, jesli tak bedzie to na bank elektryka, czasem pomaga taki trik:

 

dajesz kluczyk w pozycje ON na 5 sekund

potem off na 5 sekund

znowu ON 5 sek

i off 5 sek

 

potem probujesz odpalic, choc u mnie z czasem bylo coraz gorzej, kodowanie kluczy w ASO pomoglo tylko na pare dni a zapewniali ze juz wszystko dobrze

Link to comment
Share on other sites

Też podejrzewam NATSa , dziwi mnie tylko to że dzieje się to wtedy kiedy zostawię auto na słońcu na kilka godzin. Jeśłi rolę grała by temperatura to przecież na trasie też nie powinien odpalić. A tu ciekawostka. Pali w każdej sytuacji tylko nie po postoju na słońcu. Za pierwszym razem nie wierzyłem że to słońce. Ale powtórzyło się to conajmniej 3 razy aw przeciągu 3 miesięcy, w tym dwa razy miałem Check Engine, który skasowałem odłączając akumulator na 2 godziny.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...