Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Sunny B12/n13


jakub_btm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

mam nadzieję że dobrze trafiłem z tym nowym tematem.

Dostałem w spadku po Dziadku Nissana Sunnego z 1988 roku. Było to oczko w głowie Dziadka , samochód przez 24 lata był garażowany, na liczniku widnieje jedyne 114 tysięcy ,silnik 1,7 diesel.

Wiedziałem że kiedyś go dostane ale myślałem że pojeżdżę nim chwilę do czasu aż trzeba będzie zacząć w niego inwestować. Po śmierci Dziadka i pierwszych kilometrach zmieniłem zdanie. Chcę żeby służył mi jak najdłużej bo mu się to należy.

Na dzień dzisiejszy wiem że w aucie do zrobienia jest prawy tylni amortyzator. Mechanik który przeglądał auto powiedział że uszczelka pompy paliwa będzie do wymiany najlepiej z całą pompą , nie znam się w ogóle ale powiedział że koszt to 600-700zł. Gdzieniegdzie auto atakowane jest przez rdzę i w blacharkę też trzeba będzie zainwestować.

Z mniejszych problemów to podświetlenie prędkościomierza czasem nie świeci (czasem po wjechaniu w dziurę zaczyna świecić) oraz nie działa podgrzewanie tylnej szyby-być może sprawa bezpieczników.

Jestem studentem więc finansowanie napraw będzie niestety rozłożone w czasie.

Mam nadzieję że na forum znajdę pomocne materiały dzięki którym poszerzę wiedzę na temat Sunnego.

Parę zdjęć z października.

https://plus.google.com/photos/103621678532048584543/albums/5815069507401731873?banner=pwa&authkey=CIe485eV6NqslAE

 

Mile widziane sugestie, propozycje , pytania i krytyka.

Pozdrawiam.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytałem to silnik strasznie stara jednostka co jest jej plusem i nie dzieli wad następcy 2.0

 

i faktycznie nie duży przebieg ważne by ci jej nie grzebali papronie ,,,

z tą uszczelką i pompą to też bym uważał bo potem by to dobrze ustawić to trzeba fachowca ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować egzemplarza :dribble:

Sam zanabyłem ostatnio podobne N13 tylko jeszcze mi trochę brakuje do takiego stanu :(

albo doprowadzę obecne felgi do idealnego stanu.

pomysł z odświeżeniem ori stalówek ok. wywal te Tescowe kołpaki

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w "samochod marzen"-tvn turbo, byla ostatnio podobna historia do twojej, z tym ze inny bohater bo nie sunny a corolka, zobacz sobie w jakim kierunku odbudowali notabene zadbany egzemplarz :) moze da ci to do myslenia:

http://chomikuj.pl/jelas88/Samoch*c3*b3d+marze*c5*84+-+kup+i+sprzedaj+TVN+Turbo/007+Samochod+marzen+-+Toyota+Corolla,2117976834.avi%28video%29

http://moto.pl/MotoPL/1,128893,12689445,Toyota_Corolla_e90___Kosztorys_napraw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

widziałem ten odcinek i po nim sam się zgłosiłem do programu i... w przyszłą sobotą jadę na drugi etap "castingu" . Trzymać kciuki Panowie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

niestety nie udało się dostać do programu. Jedyne pocieszenie że ekipa z programu zrobiła mi darmowy przegląd i dostałem listę usterek. Trochę tego jest ale pomalutku z wszystkim będę walczył. Na pierwszy ogień pójdzie pompa paliwa a na wiosnę blacha. Tylne nadkola od wewnątrz nie wyglądają za dobrze niestety. Później będzie już z górki. Chłodnica podobno jest na "wykończeniu" , amortyzator , podgrzewanie tylnej szyby no i podświetlenie prędkościomierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ja z podgrzewaniem szyby miałem problem taki:

- przełącznik sprawny,

- bezpiecznik OK,

- szyba cała,

a nie grzało.

U mnie pomogło takie rozwiązanie - zdjąłem prawą osłonę (ten plastik) i okazało się, że zakończenie przewodu odkleiło się od wiązki na szybie. Kupiłem klej przewodzący i kilkanaście minut i szyba ślicznie działa. :-)

 

Pozdrawiam i gratuluję pięknego autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam po długiej przerwie. 

Pierwsze koty za płoty. Blacharka zrobiona calutka - wszystkie nadkola byłby w fatalnym stanie  jak również progi (jednego już prawie nie było jak się okazało) i jeszcze wnęka bagażnika. Wymienione też tyle amortyzatory. Niestety coś z elektryką jest nie tak a mechanik się za nią nie zabrał. Nie działa zapalniczka, tylna szyba , zegarek na desce rozdzielczej (czasem działa ale już coraz rzadziej) a bezpieczniki są wszystkie sprawne.Przynajmniej na takie wyglądają. Niestety wczoraj przyhaczył mnie dostawczak :otarł zderzak, zbił tylną lampę i lekko wgniótł blachę pod napisem Nissan. Na allegro znalazłem tylko jedną lampę pasującą , może ktoś na forum posiada taką i jest mu ona zbędna?
Jeszcze z ciekawostek. Auto nie jeździło zimą prawie wcale. Ostatnie tankowanie było w okolicach grudnia a następne w maju.Jakie było moje zdziwienie kiedy nie potrafiłem otworzyć za pomocą linki dojścia do wlewu paliwa.Musiałem przez bagażnik odblokować to dojście. Mam nadzieję że to tylko kwestia nie popsikanej linki. 
Studiuję poza miejscem zamieszkania więc dopiero teraz po wizycie u mechanika zabieram auto ze sobą i w wolnych chwilach tymi ''ustereczkami'' będę się zajmował. 
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...