Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] Wyciszenie samochodu


Loxeal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z kolegów wyciszał Serenę, jakie macie z tym doświadczenia ? Czy jest jakiś newralgiczny punkt który trzeba wyciszyć aby w Serenie znacząco ograniczyc hałas w Serenie - chodzi mi szczególnie o hałas przy predkości od 95 do 120 km/h. Co w serenie powoduje ten hałas ? Silnik ? Tłumik ? Most ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składa się na to przede wszystkim silnik i napęd na tył.

 

Serena jest częściowo już wyciszona. Cieżko będzie jeszcze coś z tym zrobić, szczególnie na fotelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pierwsze sukcesy w wyciszaniu. Są miejsca w serenie gdzie nie ma zupełnie wygłuszenia i tam należy właśnie dać amteriał wyg łuszający. Stare wygłuszenie mozna jeszcze dodatkowo uzupełnić i w serenie dużo ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) i w serenie dużo ciszej.

Liczymy na jakąś fotorelację (choćby komórką) :dribble: po zakończeniu, ...a może w trakcie, wygłuszania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód juz złożony. Zdjęcia zrobię przy najbliższej okazji. Powiem tylko że wygłuszyłem w nastepujących miejscach

- pod wszystkimi schodkami pod plastikowymi osłonami nie ma zupełnie wygłuszenia - zastosowałem piankę kupioną w Castoramie którą kładze się pod panele

- zdjąłem trzeci i drugi rząd siedzeń wyłożyłem pianką z Castoramy + dodatkowo wykładzina na całej podłodze

- to samo pod nogami kierowcy i pasażera na pierwszym rzędzie siedzeń

- pod siedzeniami na silnikiem dwa duże płaty wełny mineralnej z aluminium (takiej jak do kominków)

- pod osłonę tylnich nadkoli włożna również pianka z Castoramy - pianka jest bajecznie tania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oko dwa razy ciszej, dokładniej będe mógł powiedzieć jak zmierzę przyżądem rejestrującym głośnośc.

 

Dodam że moja serena ma ostatni tłumik nioryginalny ze wzgledu na butlę z gazem pod podłogą - dlatego jest trochę głośnijsza od koleżanek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mierzyłeś przed robotą.

Butle miałem tak samo założoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mierzyłem

 

w kabinie od 85 do 95 decybeli w najgłośniejszym miejscu. Jeszcze nie przetestowałem efektów przy dużych prędkościach ok. 120 km/h.(lód śniegi itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że jak jest zimno to pierwsze kilometry w Sarnie są chałaśliwe. Ale tak naprawdę to ja lubiętę muzykę spod foteli. Jak się wkręca silnik na obroty. Tak przy 120 to już niezła kapela. A raz jak pognałem auto z ciekawości do 140 km/h to i drzwi nam zaczeły grać telepiąc się chałaśliwie. Wszystkich serdecznie pozdrawiam i życzę Spokojnych Swiąt i Szerokości w Nowym Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jakoś drzwi nie telepało przy 145, ale dziwne huczenie powietrza się pojawiło. :)

Zdrowych i pogodnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

NIestety jeszcze jej nie rozbieralem. Poczyniłem natomiast kolejne próby wyciszenia. Zamiast drugiego katalizatora wstawiłem tłumik - efekt - znaczna poprawaszczególnie przy predkości 100 do 120 km/h.

Może ktoś ma jeszcze inne pomysły z wyciszeniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

 

Pozwólcie że odgrzebie kotleta:)

 

Może spróbować  coś takiego? -22 db....kusi

 

http://podlogi24.net/balterio-i-premium-podklad-wyciszajacy-panele-premium-wood-sound-pod-balterio-i-inne-podlogi-panelowe-gr-3mm-o_l_741.html

 

Jestem ciekawy jaki byłby efekt jakby kupić 10m i obłożyć tym podłogę i drzwi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sprawdziłoby się to jako wyciszenie do samochodu. Ale zawsze możesz sprawdzić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...