Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Bezkolizyjny czy nie - silnik 1.0 w K11


Gość mechu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mechu.Lepiej napisz,czy mama nie zauważyła wcześniej objawów

wskazujących na to,że z rozrządem może coś się stać.

Przestroga dla innych-UWAŻAĆ NA ROZRZĄD.

 

130tys nic i nagle sie urwal bez uprzedzenia.

Ale znajac kobiety to moglo cos stukac a one przewaznie nic nie slysza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy silnik w k11 1.0 16V jest bezkolizyjny?

 

Mojej mamie zerwal sie łancuch przy 130tys. :shock: i nie wiem na jakie koszty sie nastawic.

 

 

Niestety rozrząd w K11 nie jest bezkolizyjny. Dlatego naprawa będzie raczej kosztowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to mnie przestraszyleś :cry: bo u mnie na zimno trochę slychać, a mam lepsze przeznaczenie dla 1000zl niż lańcuch...

 

Na zimnym silniku zawsze będzie słychać łańcuch. Dlatego jego "hałaśliwość" sprawdza się na rozgrzanym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ku...wa!

Silnik jest kolizyjny, także na bank zawory się spotkały z tłokami:(.

Ale chamskie łańcuchy ładują do nissanów!

Generalnie zawsze znajdzie się pechowy egzemplarz-każdej marki, ale widzę, że łańcuchy się sypią w nismach nazbyt czsto :? :?: .

Dorzucę, że w micrze Szwagierki też łańcuch jarmoli jak dzwon kościelny (ma przejechane 110.000 na Texaco 0W/40 - synthetic).

Łańcuchy-bez komentarza.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ku...wa!

Silnik jest kolizyjny, także na bank zawory się spotkały z tłokami:(.

Ale chamskie łańcuchy ładują do nissanów!

Generalnie zawsze znajdzie się pechowy egzemplarz-każdej marki, ale widzę, że łańcuchy się sypią w nismach nazbyt czsto :? :?: .

Dorzucę, że w micrze Szwagierki też łańcuch jarmoli jak dzwon kościelny (ma przejechane 110.000 na Texaco 0W/40 - synthetic).

Łańcuchy-bez komentarza.....

 

To niech robi rozrząd jak najprędzej i przy okazji zmieni olej na gęstszy - minimum 5Wxx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

one p[ocieshajace informacje tu lecą :| ja mam 95' i 110tyś km i jak narazie to slyshe ze mi klepocze lozysko od napinacza na trasie paska do pompy wodnej :| czyli co ?? k11 maja czesto problemy z lancuchem tak ?? czyli lepiej zapowbiegac niz leczyc - to na ile sie szykowac na taka zabawe ?? 1200zł ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem tylko górny łańcuch rozrządu (był wyciagnięty bardzo mocno :?: ). W mojiej Primerze mam tylko 157.000 przebiegu i koła łańcuchowe są OK. Również prowizorycznie pozbyłem się starego górnego napinacza i wstawiłem nowy. Teraz nastała cisza i chodzi silnik jak dawniej.

Wiem, jak kupowałem części w ASO Nissana, że teraz są promocje na rozrząd. Oferowali mi kompleksową usługę za 890 zł (wszyskie koła + łańcuchy+ napinacze i prowadnice+ robocizna).

Myślę, że warto wydać (jak ktoś ma tyle kasy) pieniądze na taką usługę i mieć znów spokój z rozrządem na długi czas (no i w wypadku ASO gwarancję, bo z panami z "garażu" to różnie bywa w wypadku rozrządu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechu - tak z czystej ciekawosci - a co się właściwie stało?

Pękł łańcuch?

Czytałem niegdyś w Auto Świecie, że silniki micry 1.0 są bardzo wrażliwe na technikę jazdy (w szczególności niskie obroty i wysoki bieg=śmierć łańcuchów).

Powiem szczerze, że już sam nic z tego nie rozumiem. Niektórzy dbają i się wsłuchują w pracę rozrządu z palpitacjami serca - a i tak się zerwie...

O co chodzi :shock:

Mam kumpla z pracy- samochodowego rzeźnika - ma natrzaskane 220.000 i rozrząd sobie dalej hula.

Hmm... może za bardzo przeżywam, ale i tak lubię moją nissanową strzałę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opowiadash ze wysoki bieg + niskie obroty ?? no jo wtedy wshystko w aucie skacze :D dziki bogu ze mis ie zdaza jezic raczej na nizshych biegcach + wysoki obroty :twisted: ale jak znam zycie to i tak to takze jest zle na lancuchy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chyba najlepszym rozwiazaniem jest zmieniac biegi tak jak nakazuje instrukcja , no ewentualnie podczas wyprzedzania nie przekraczac na obrotomierzu 5000 :twisted: A po trasie jechac w przedziale 2500-3500 . Moze wtedy rozrzad posłuży długo :wink: Ja na razie mam przejechane 73000 km i mam nadzieje ze do 100000 ten rozrąd wytrzyma :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ktoś gdzieś tu pisał, że łańcuszki rozrządu są zaprojektowane tak, aby miały żywotność dłuższą od reszty auta ;). Ja mam na liczniku jakieś 105kkm i z rozrządem nic złego się nie dzieje (a nie sądzę, aby był wcześniej wymieniany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
a to mnie przestraszyleś :cry: bo u mnie na zimno trochę slychać, a mam lepsze przeznaczenie dla 1000zl niż lańcuch...

 

Na zimnym silniku zawsze będzie słychać łańcuch. Dlatego jego "hałaśliwość" sprawdza się na rozgrzanym silniku.

 

 

jesli napinacze slizgi i lancuch sa w dobrym stanie to nie slychać go ani na zimnym ani na gorącym

Micra posiada dwa chydrauliczne napinacze i dwa slizgi

Zdarza sie ze sie zawory nie zderza ale to rzadko

Silnik w micrze K-11 1.0 niestety nie ma bezkolizyjnego rozrządu

Wiem to z autopsji :twisted:

pozdrawiam

Gugi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie lancuch przeskoczyl bo nie przyja kilkunastu tysiecy obr/min

Jechalem na dwojce okolo 9 tys obr/nim i miala byc szybka 3-ka ale weszla szybka jedynka i puscilem ssprzeglo

Masakra :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wiadomości a'propos łańcuszków rozrządu w K11-1.0. Właśnie poszedł górny - straty: BRAK !!! Koszty cześci w "JC":

 

- łańcuszek górny - 25 zł

- łańcuszek folny - 80 zł

- kółka zębate nieosiągalne - nie wymieniałem

- napinacz hydrauliczny 350 zł - nie wymieniałem

 

Pozdrawiam...

 

Michał L.

Kraków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...