Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaka moc N15


Gość Premislauer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słabsze wersje były przeznaczone na rynek nimiecki, ze względu na stawki ubezpieczeniowe, ktore niemcy płacą nie od pojemności ale od mocy silnika.

W polsce były w sprzedaży mocniejsze odmiany silnikowe.

Pozdro! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewazny rok! to tak samo jak saniaczach. słabsza wwersja była na rynek niemiecki(stawka ubezpieczenia zalezy od jakiegos przelicznika pojemności i mocy)w polsce byla dostepna słabsza wersja i potem za doplata mocniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Premislauer

To w takim razie narzuca sie pytanie czy to jest ograniczenie elektroniczne?

I czy jesli trafie na zdlawiony egzemplarz to bedzie mozna w prosty sposob dodac mu troche mocy?

 

pozdr

pp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest ograniczona moc w almerkach, ale co ciekawe w niemieckich katalogach wszystkie dane jeśli chodzi o przyspieszenie, prędkość maksymalną i spalanie są takie same jak u nas w polsce dla mocniejszych wersji. :lol:

Ciekawe nie :?:

Nasuwa mi się przypuszczenie, że moc była przede wszystkim zaniżana na papierze, tak żeby zadowolić niemiecki system podatkowy :!:

Pozdro :!: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIESTETY CHYBA JEST ROZNICA W REALU...

SAM MAM 75KM A MIALEM OKAZJE SIEDZIEC ZA STERAMI "POLSKIEJ" WESJI I TA ROZNICA W MOCY JEST WYCZOWALNA. ZROBILISMY NAWET MALY TEST I "POLSKA" N15 ZBIERALA SIE SZYBCIEJ... :roll:

Z TEGO CO WIEM ODPOWIADA ZA TO KOMPUTER, KTORY PONOC "WYSTARCZY" ZMIENIC NA TEN Z WERSJI 87... NIE WIEM CZY TYLKO KOMPA CZY JESZCZE COS....

 

POSZUKAJ NA FORUM BYLO SPORO DYSKUSJI NA TEN TEMAT...

 

JA MIALEM ZAMIAR ZMINIEC NA 87 ALE PO MOICH TESTACH WYSZLO ZE 75KM PALI MNIEJ NIZ 87KM A PATRZAC NA CENE BENZYNY ZOSTANE RACZEJ PRZY 75KM

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gadalem ostatnio z gosciem co kupowal almerke w 98 i musial czekac miesiac na ta z mocniejszym silnikiem.

one roznia sie tylko moca pozostale osiagi bez zmian roznice sie czuje dopiero przy aucie zaladowanym na full w jezdzie pod gorke ale nie jest do niewiadomo jaka roznica.momet obrotowy jest identyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj temat był już drążony, różnica jest też podobno w kolektorze.

 

Choć pojawiły się też głosy,że ta obniżona moc dla wersji niemieckiej to ściema. Przykładowo moja SR'ka ma w papierach 66kW (90PS) ale poprzedni właściciel robił testy na hamowniach i wyszło 102 PS.

Teraz na załorzonym gazie to pewnie więcej jak 90 to ni mo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIESTETY CHYBA JEST ROZNICA W REALU...

SAM MAM 75KM A MIALEM OKAZJE SIEDZIEC ZA STERAMI "POLSKIEJ" WESJI I TA ROZNICA W MOCY JEST WYCZOWALNA. ZROBILISMY NAWET MALY TEST I "POLSKA" N15 ZBIERALA SIE SZYBCIEJ... :roll:

Z TEGO CO WIEM ODPOWIADA ZA TO KOMPUTER, KTORY PONOC "WYSTARCZY" ZMIENIC NA TEN Z WERSJI 87... NIE WIEM CZY TYLKO KOMPA CZY JESZCZE COS....

 

POSZUKAJ NA FORUM BYLO SPORO DYSKUSJI NA TEN TEMAT...

 

JA MIALEM ZAMIAR ZMINIEC NA 87 ALE PO MOICH TESTACH WYSZLO ZE 75KM PALI MNIEJ NIZ 87KM A PATRZAC NA CENE BENZYNY ZOSTANE RACZEJ PRZY 75KM

 

POZDRO

 

moze ta polska ,,mocniejsza wersja'' miala cos tam zmienione ze odczuleś duza róznice albo akurat zatankowales jakies lipne paliwko. Jak przywiazlem ta almerke co teraz ja mam to zdziwilem sie ze ten 1.4 tak dobrze idzie.

najlepiej pojechac na hamownie isprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...