Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

STROJENIE TECHA - filmy instruktażowe


DINO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Na pewno się przyda :)

Program już ściągnięty, instrukcja montażu i obsługi programu wydrukowana. Dla potomnych jak co to mogę wstawić linka do pliku pdf - legalnie dostępnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co tam czytać ,,, odpalasz auto kalibrację a potem butujesz n a pb i odpinasz kabel i go wyrzucasz

 

ojoj, nie tak szybko :D a korekty :D itd. automat nie jest lekarstwem na wszystko, ale można i tak zrobić jak napisałeś i auto pojedzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

musisz wywalić wszystkie korekty jakie są, bo podczas kalibracji sterownik będzie brał je pod uwagę, poza tym były robione dla danego setupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykasować, wchodzisz na zakładkę i kasujesz po kolei wszystko



jak na rysunku08_07_2013__14_52_57.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli zebrałem mapy gazu po korekcie składu mieszanki i mieszczą się w normie to skończyłem regulacje gazu? Czy należy jeszcze coś zrobić np zapisać ustawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienia warto zapisać, do tego warto zrobić korekty po obrotach i wystroić górę :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy raz zebrane mapy benzyny można zostawić i nie zbierać od nowa po każdej kalibracji, pod warunkiem że nic z w samochodzie nie zmieniamy? A jeżeli np wyprzedziliśmy zapłon to trzeba jeszcze raz zebrać mapy benzyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeżeli podniosłem ciśnienie na reduktorze i dokonałem nowej kalibracji to mapy benzyny mogę pozostać zebrane przed tymi zabiegami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zmieniłem ostatnio wydech na 2,25" będę stroił gaz i teraz pytanie czy trzeba zresetować mapy benzyny w ECU i zebrać od nowa (jak?) bo komp od gazu podczas kalibracji zbiera czasy wtrysków benzyny z ECU?

 

UP

 

Czy GasDroid ma możliwość przeprowadzenia kalibracji?

Edytowane przez PrzeRuSco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze chyba nie, poza tym jakoś nei wyobrażam sobie strojenia auta na fonie :D to bardziej gadget ale fajny :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie chodzi o wyświetlacz ale o komfort pracy :D taka aplikacja nadaje sie do kontroli jakiś małych poprawek i jest naprawdę OK ale jakoś nei wyobrażam sobie całkowitego strojenia auta od zera za pomocą tableta :D autem troche trzensie itd i trafiaj palcem w kropki :D a na lapku praktycznie cały czas na jednych klawiszach działasz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tofu, to wiadomo że najpierw aplikacja by musiła to obsługiwać :)

 

Dino - to taka prowokacja z mojej strony :)

Sam jest z branży IT i dla mnie w użytku na codzień to klasyka + sprawdzanie czegoś na szybko przez fona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...