Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

STROJENIE TECHA - filmy instruktażowe


DINO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dobrze prawi mam to samo ,,,

e no nei przesadzaj :D u mnie to może tak być, bo ja zakładam i pod latarnią najciemniej :D ale u Ciebie :D :D :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie Niko sie sprawia bardzo dobrze

 

shark mi daje czadu ale zmienie FFL i FFC zobaczymy co sie będzie działo

 

ale chyba trzeba reduktorek rozebrać i wykąpać

 

co do mapa to puścił lekko na zgrzewie i z jednej strony jakby odchodziła obudowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reduktor na razie zostaw, ile masz na nim, przelatane, sprawdź filtry itd, może cos sie gdzies zagieło, na Shariku mam auto z przebiegiem ponad 140kkm i nic jeszcze nie dotykane :D filtry zmieniam]ne co 25kkm jak sie przypomni :D ale tankowane raczej na markowych stacjach, a znowu kiedś przyjechała Madzia na przegląd po 1000km i okazało się, ze FFC zabity, że az się z niego wysypało a podobno tankowane na Shellu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi aż z wrażenia pętli wtryski a robocze mam tak jak mi radzileś 1.45 B wiec konkretnie pada ustawiłem ostatnio minimalne na 0.9 bara by uszłyszeć czy spada wiecej na pełnej butli i nawet niebyło tak choć przy mniejszej ilości ti już piszczał a reduktor moze ma ze 20 000 aa shark ma zaw bezpieczeństwa do podciśnienia ? bo czasem rano przymula i dusi dziada ..no nic pasowało by też wężyki wywalić dać nowe ,,,,

 

 

a jeszcze o korektach  jak mam dany segmęt -10 % to w tabelkach też ustawiam -10 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilanie mam 6 mm zdedukowane kawałkiem rurki na 8 i wejście jest 8 mm

 

na nowym redku było ok praktycznie bez spadków lub minimalny byłem zachwycony tym reduktorem bo obrabiał 130 KM bez mydła a nie jest drogi i ma filterek i ez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wymieniłem u siebie staga 300 isa2 na TECH320, Hany czerwone na Barracudy - różnica kolosalna na plus.

 

Pytanie: Obecnie mam dysze 2,3mm ale są delikatnie za małe (mapka). Czy rozwiercanie dysz powoduje w jakimś stopniu zwiększenie zużycia LPG w związku z innymi czasami otwarcia wtrysku? Jeśli tak to zostawię obecne dysze i już nie będę się grzebał, bo raczej nie pałuję mocno na takich czasach gdzie jest za bogato.

post-32763-0-06632800-1459754058_thumb.png

Edytowane przez krajesiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozwiercisz dysze to czasy wtrysku gazu  będą krótsze . Ja bym spróbował jednak rozwiercić dysze , daj na forum plik OSC bo jest taka możliwość w techu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W techu jest taka możliwość i mam ten plik, tylko na tym forum nie ma takiej możliwości żeby go załączyć. Zaraz wrzucę na jakiś ftp.

Rozwiercić z 2,3 do 2,5?

 

PLIK OSC:

http://lpg-forum.pl/download/file.php?id=76722&sid=f7e2f638bc44c6a45cd9f5bd81421edd

Edytowane przez krajesiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie będzie więcej palić albo palisz zawory albo asfalt

 

dysze możesz nawet wywalić i będzie śmigać

 

ale rozwierć i to nawet do 2.7


ciśnienie masz też za duże zjedz do 1 bara wywal dysze i zobacz co się dzieje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tofu rozwiercić do 2,7 z tym ciśnieniem, które mam?

Jeśli wyjąc dysze całkowicie to zjechać do 1 bara?

Jak całkiem wywalę dysze i zjadę ciśnieniem do 1 bar to po czym poznam, że jest ok? Po czasach wtrysków na jałowym (gaz o 1ms dłuższy)?

 

Ciśnienie w TURze reguluje ta złota śruba na środku na imbus? Wykręcając zmniejszam ciśnienie tak?

Tur1.JPG

Edytowane przez krajesiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta śrubą na  inbus  się reguluje .

Zrób jak pisał Tofu  , wykręć dysze i zrób kalibracje na ciśnieniu 1 bara , dysze zawsze zdążysz rozwiercić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię. Spróbuję wywalić i sprawdzę przy 1bar. Swoją drogą za***isty sterownik ten tech.

 

Pan z techa twierdzi, że jest super :D

 

Cytat:

Mapa obecnie wygląda nieźle jednak przy maksymalnych obciążeniach widać odchyłki, które powstały w wyniku błędnego zebrania kilku punktów. Osobiście pojeździłbym jeszcze na benzynie oraz gazie na danym ustawieniu, ale wygląda że powinno być w porządku.

Mateusz Miastkowski
Kierownik działu wsparcia technicznego

Edytowane przez krajesiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...