Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Pływak w baku


Gość koyoote
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

nie musze chyba pisać że gdyby nie wy to moje k11 jeszcze stało by gdzieś gdzie nie jej miejsce.

ale do rzeczy problem tym razem z poprawnym pokazywaniem ilości paliwa w baku, wkurza mnie jak wleje 20litrów przejade 100km i zaświeca mi sie rezerwa, jak wyłącze silnik i po jakiejś godz moze dwuch odpale na nowo pokazuje tak jak ma byc ale sytuacja powtarza sie po przejechaniu nastepnych kilometrów. gdzie trzeba grzebnąć aby to naprawić i jak najlepiej to zroić(nie chodzi mi tu o wymianie całego pływaka albo cuśś)

sprzedajcie jakiś dobry sprawdzony pomysł

pozdarwiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My robimy tak: po wlaniu 20 litrów na pewno przejedziemy 200-300 kilometrów, więc wcześniej olewamy wskaźnik poziomu paliwa. Dopiero potem tankujemy ile nam potrzeba (zwykle i tak do pełna i i tak nie wchodzi więcej, niż kilkanaście litrów). W trasie nie ma z tym problemów. A w mieście cóż, nie jeździ się daleko, więc właściwie nie trzeba zliczać kilometrów, bo potem i tak autko postoi i wskazówka będzie wskazywać mniej więcej prawidłowo.

 

PS. I tak masz szczęście, że masz sprawną kontrolkę rezerwy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... może jakieś syfy w paliwie były? u ojca w k11 jest tak, że wskazówka spada z małym opóźnieniem, ale nie ma aż takich jajek. może jeszcze jakieś styki są do przeczyszczenia papierem ściernym i/lub spirytusem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat juz był kiedys na forum, krotko mowiąc to do d*py jest wskaznik paliwa w K11, nie ma sie co nim sugerować.U mnie np pare razy zdazyło sie ze rezerwa sie nie zapaliła a samochod stanął w drodze :evil: Innym razem paliwa było sporo a rezerwa swieciła jak głupia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff to ja jehcze jestem w tej dobrej sytuacji ze mnie ta "choroba" nie dotknela :P i mnie w miare jako tako dziala.. jedyne co zauwarzylem to jak zjezdzamz gorki to mi jakos ubywa paliwa a jak jade pod goorke odziwo jakos wzrasta heheh .. ale ten plywak jest czuly :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jak zatankuje do pełna gaz wskazówka wskazuje więcej paliwa niż przed tym, jak gazu było mało albo w ogóle nie było :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zbiornika a gdzie indziej :P Tak sobie myśle ze to moze od zmieniajacego się obiążenia samochodu albop co , bo już sam nie wiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe nie no temat warty rozwiązania.. zaskoczylo mnie to.. a moze jakies podcisnienie sie robi i ci waha wraca z silnika do baku ?? hehe nie no zartuje ale no gdzies przyczyna musi byc.. no a przeciesh po zatankowaniu gazu to ci auto nie siada na tyle zeby sie zmienilo polozenie baku wzgledem poziomu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kmich76 no to sprawdz po p1 czy w desce (zegarach mash wogle kontrolke rezerwy .. moze tak czesto sie palial ze przepalial sie zarowka :?: poznie to jush wyzsha shkola. bo jak mash zarowke i jest dobra to polecial ci plywak .. no a w najlepshym przypadku .. poprstu nie mash tej uslugiw aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to sprawdz po p1 czy w desce (zegarach mash wogle kontrolke rezerwy .. moze tak czesto sie palial ze przepalial sie zarowka poznie to jush wyzsha shkola. bo jak mash zarowke i jest dobra to polecial ci plywak .. no a w najlepshym przypadku .. poprstu nie mash tej uslugiw aucie

 

Sprawdze jak będzie czas. Na razie nie mam kiedy do myjni skoczyć. A usługi może nie mam bo to najlepsza wersja: L (LUX). :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) bo jak mash zarowke i jest dobra to polecial ci plywak (...)

Z tego co pamiętam, to czytałem na tym forum, że czujnik rezerwy jest w pompie paliwowej i pływak nie ma nic do tego... Ale faktycznie, jeśli to nie żarówka to raczej nie opłaca się zabierać za naprawianie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...