Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Głośna praca silnika przy przyspieszaniu - łańcuszek rozrządu?


savoy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.03.2020 o 18:39, hojny67 napisał:

Zamiast eksperymentować z olejami lepiej kupić manometr do pomiaru ciśnienia oleju na allegro ceny zaczynają się od 35zł.

I co myślisz że zrobie remont albo wymienie pompe oleju jak okaże się że ciśnienie jest niższe niż fabryka zakłada :D?

Nie opłaca się.

W dniu 30.03.2020 o 18:39, hojny67 napisał:

terkotanie było prawie niesłyszalne nie wiem czy tak już bedzie, muszę więcej pojeździć żeby ogłosić sukces.

Daj znać jak sprawa wygląda po czasie, aczkolwiek u mnie też terkotanie się trochę uciszyło. Pewnie przez to że cieplej się robi.

Edytowane przez marcintju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terkotanie jest cichsze Mam jeszcze jedno podejrzenie, blacha osłaniająca kolektor przed katalizatorem upaliła się na sprawie, który mocował ją do kolektora może ona terkocze? w najbliższym czasie postaram się ją przyspawać i zobaczę co będzie. Co do temperatury to u mnie jest w okolicach 0 stopni więc ciężko stwierdzić by się ociepliło. Gdybym nie wiedział w co się wsłuchiwać to pewnie wcale bym już tego halasu nie słyszał. Czy tak zostanie -  nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wymieniłem olej na 5W-40 Lotos (przebieg prawie 200 tys km) i grzechotanie stało się cichsze. Jak na razie. Czas pokaże czy to może faktycznie olej 5W-30 jest już za rzadki w tym silniku przy zbliżaniu się do 200 tys. przebiegu. Nie wiem czym był ten silnik zalany wcześniej. Oleju nie ubywało odkąd go kupiłem w styczniu a zrobiłem 2 tys. w cyklu miejskim na tym co było w silniku.

Edytowane przez Kuba0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak niewiele to pomogło :(  Nadal na zimnym grzechocze jak się mocniej naciśnie pedał gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kuba0 napisał:

Jednak niewiele to pomogło :(  Nadal na zimnym grzechocze jak się mocniej naciśnie pedał gazu.

U siebie też zmieniłem olej na 5W40, nawet nalałem go więcej (prawie max) i nic to nie pomogło. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę któryś raz z kolei. Te silniki tak mają. Nic tu za bardzo nie pomoże. Ciekawe jest to, że to starszych samochodów E11 Nissan leje na przeglądach olej 10W40. Może raz warto spróbować ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja od 120 tys km leję 10w40 Midland i grzechocze.... i w zasadzie nic więcej się nie dzieje.... Pogrzechocze przez kilka kilometrów i już.... po prostu nie kręcę go na wyższe obroty na zimnym i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...