Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[S13][stock+] TimeAttack 200SX


Furious
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po 8 latach spędzonych przy Hondzie Civic, a potem ITR, nastał czas przesiadki na auto RWD. Nissan będzie przygotowywane w innym kierunku niż ogólnie panujący trend, będzie to auto pod zawody typu TimeAttack. Myślę jednak że trochę czasu upłynie zanim przygotuje auto tak aby pobić swój rekord na Poznaniu (1:48,7s), niemniej jednak, będziemy walczyć :)

 

MODEL: Nissan 200SX S13 `92

SILNIK:CA18DET, silnik po remoncie, większe turbo, pompa paliwa Walbro

UKŁAD DOLOTOWY: turbo 0,9bar, stożek

UKŁAD WYDECHOWY: downpipe 2,75', wydech XS Power 3'

ELEKTRONIKA: jeszcze seria

UKŁAD NAPĘDOWY: seria RWD bez szpery

ZAWIESZENIE: sprężyny Apex -40mm

UKŁAD HAMULCOWY: seria

BODY-KIT: czarna klapa bez spoilera

KOŁA: Kosei 17" + seryjne 15"

ŚRODEK: zegary boost, ciśnienie i temperatura oleju

MOC: szacunkowo ~200KM, 260Nm

 

 

Foty zaraz po zakupie:

20121218121328.jpg

20121218125200.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest najistotniejsze ile dałem?

Buda jest w super stanie, cała, bez rdzy, nie ma nic do spawania.

 

Nissan zimuje w garażu, a ja w tym czasie zająłem się tym co potrafie najlepiej (6 lat doświadczenia w strojeniu Hond robi swoje).

Sezon wirusowy uważam za otwarty:

20121220163515.jpg

 

Jak mróz nieco odpuści i śnieg zniknie z ulicy sprawdze jaki jest AFR z takim doładowaniem na seryjnej mapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocur fura, rzadko zdarza się czysty egzemplarz w stanie prawie fabrycznym

Auto przygotowywane stricte pod TimeAttack? sam kiedyś miałem pomysł zrobić pod to auto ;)

Szacun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile dał..hm wiem mniej wiecej ale nie powiem heheheh,;-)auto kupione w inowrocławiu jak widzę,czyli 30 pare km odemnie.Furious tak jak pisałem na innym forum sx fajny i zadbany,ale tak jak było mówione z czasem pomyśl nad Sr20,chyba ze masz zadbana jednostke CA,bo one lubiały klękać szybko,w przeciwienstwie do sr,taki silni,,w hondach tez były udane i mniej udane silniki tak jest i tu,no ale niektórzy katują dośc ostro je i jest oki,więc bezawaryjności życzę,mocy,jak najlepszych czasów i satysfakcji z auta bo to naprawde fajne maszyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Próbuje założyć szpere z S14 do dyfra S13. Mam dwa problemy.

1. w moim seryjnym dyfrze cały mechanizm który jest w obudowie (lozyska, podkladki itp) ciasno siedział w środku, dzwinią trzebabyło go wydostać.

Natomiast po przelozeniu samej szpery i przekręceniu przełożenia głównego, całość wchodzi luzno i po obróceniu obudowy do góry nogami wszystko wypada - tak być chyba nie powinno? Jak nalezy dobrać te podkładki aby było odpowiednio ciasno? Dlaczego mi całość wypada? Nigdzie w howto nie znalazlem info iż przy takiej modyfikacji trzeba dobierać inne podkładki dystansujące..

2. szpera którą kupiłem nie ma z jednej strony wewnątrz otworu na półoś pierścienia który zapobiega wysuwaniu się kielicha.. Pierścień z mojego seryjnego otwartego dyfra jest zdecydowanie za gruby i nie pasuje. O co chodzi? Z czego to dobrac? Dostałem szpere bez pierścienia czy to tak ma być? Tylko że kielich wychodzi z dyfra bez zadnego oporu.. Z drugiej strony taki pierścień jest i wszystko jest OK..

20130316191306.jpg

 

Czy ktoś może mi podpowiedzieć coś w tych kwestiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Fajna maszyna, mieliśmy okazję razem poganiać na torze poznań :)

Dowalaj mocy, CA18DET fabrycznie jest strasznie przelane AFR rzędy 10,8, rób 12-stki i dojdzie power, tak samo jak i dołóż ciut zapłonu powyżej 5000obr.min - jakby co to służę obciążeniową hamownią :)

 

Ps. O Heblach nie zapomnij, parę fajnych zacisków i tarcz przewala się u mnie na magazynie można by coś fajnego wystrugać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widziałem ją ostatnio na zlocie civica w Białej Podlaskiej, żałuje że nie pojechałem nią na taxi, ale Lotusem też się fajnie śmigało opłacało się wydać 3 dyszki :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...