Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Niewidzialna wycieraczka ??


Gość Griszka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

używał ktoś tego??

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=63386712

tu jest za 15 zł 200 ml

a tutaj:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=62709862

komplecik jednorazowy za 49 zł

 

w archiwum znalazłem opinię tylko jednej osoby, ale też nie wiadomo który preparat użyła. Ciekawe, czy rzeczywiście nie trzeba wycieraczek używać przy prędkości ponad 50 km/h ????

 

sprawa jest ciekawa, ale z różnymi preparatami mam już przykre doświadczenia - kiedyś znajomy polecił mi jakiś środek na szyby (nie pamietam jaki) i po pewnym czasie przeklinałem strasznie, bo na szybie zrobiła się jakaś maziaja, którą ciężko było zmyć!!!

Ale może ta "wycieraczka" jest naprawdę warta "grzechu" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś kapa bo uzyłem tego jakiś rok temu i od tego czasu stoi w piwnicy. Niewiele warte. I tak wycieraczkami przejechać musisz jak leje a pozatym to naprawdę szybo się wyciera. W zasadzie po każdym mysiu musisz nanosić na nowo.

 

 

HHA

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

visio plus - 208ml kosztuje u mnie w sklepie 7,5 pln

jak poczytasz sobie druga strone ulotki to nie uzyjesz tego wogole

 

"w niezwykle zadkich przypadkach istnieje mozliwosc powstania smug.dlatego nie poleca sie stosowania na przednich szybach-zwlaszcza od strony kierowcy"

 

 

pic na wode fotomontaz - lepiej ta kase przeznaczyc na jakies sensowne gumki badz piora do wycieraczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie - spodziewałem się podobnych opinii....

jak już pisałem - kiedyś posmarowałem sobie szyby jakimś "cudownym środkiem" i żałowałem tego....

 

ale technika i technologia idą do przodu - może więc kiedyś........ ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez sie wydaje ze zwykle wycieraczk jednak dlugo nie przejda do przeszlosci wiec tylk osie w cos dobrego zaopatrzyc i deszcz niestraszny. Tego preparatu magicznego tez sprobowalem ale w mojej opini to shit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś taką niewidzialną wycieraczką przednią szybę spsikałem (w poprzednim aucie). potem w deszczu nie dało się jechać - wycieraczki zostawiały smugi... to jest dobre tylko na tylną szybę, no i może na boczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj znajomy kupil cos podobnego tylko strasznie drogie. chyba 60 zl kosztowalo. chwali sobie i mowi ze jest duzo duzo lepsza widocznosc, ale to pewnie nie przez ten srodek tylko przez ta cene widzi tak dobrze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy sposób to :

- w lecie -> płyn "ludwik" zmieszany z wodą (troche płynu do zbiornika i

dopełniam wodą)

- w zimie -> "ludwik" ale z najtanszym psikadlem z supermarketu (nie

zamarza)

Rzecz w tym, aby szyby nie były tłuste. Wtedy zbiera się sporo mniej brudu, wycieraczki nie zostawiają smug i w większym deszczu woda rozpływa się równomiernie i tworzy jednolitą - nieprzeszkadzającą warstwę. Debilnie proste i skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odświeżę nieco temat "niewidzialnej wycieraczki".

Otóż niedawno kupiłem to cudo firmy K2. Zastosowałem się w 100% do instrukcji i co? A otóż to: w trasie przy prędkościach powyżej 70km/h - fajna sprawa, rzeczywiście woda jesli nie spływa sama to wycieraczki na pewno miały lżej.

Są jednak minusy : przy prędkościach miejskich - tragedia - każde użycie wycieraczek powoduje pozostawanie "mgiełki" na szybie co niemiłosiernie wkurza.

Postanowiłem się tego pozbyć, jednak usunięcie tego specyfiku z szyby to nie taka prosta sprawa. Zapytacie dlaczego. Otóż to cudo to w 60% glikol propylenowy a ten pozostawia swoistego rodzaju kliszę po kótrej woda lepiej spływa. Ja użyłem acetonu (zmywacz do paznokci) - aceton z kolei zmyłem denaturatem a denaturat płynem do mycia szyb. I tak ze trzy razy.

Być może drogie środki tego typu działają inaczej, ale nie zamierzam sprawdzać.

Pozdrawiam wszystkich i polecam rozwadze uzywanie tego typu środków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...