Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Poważny problem (a może i nie)


Gość Maciek78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam spory problem. Otóż gdy kupowałem nissanka mojego, akurat lakiernik malował boczne drzwi. Po robocie wyglądało rewelacyjnie, ale po 3 miesiącach się popsuło. I to sporo. Oto dowody:

 

10114636tl.th.jpg

 

10114626pn.th.jpg

 

A jest to w tym miejscu

 

10114607ta.th.jpg

 

W sumie z takiej odległości tego nie widać, ale boję się, że coś mi złapie te drzwi i będzie "pozamiatane"

W związku z tym mam pytanie - czy coś mam robić?? Zabezpieczyć te dziury, poprawić czy po prostu zostawić??

 

I jeszcze jedna kwestia.

 

10114689mo.th.jpg

 

10114697ya.th.jpg

 

Tak wygląda środek - czysto, schludnie i prawie jak nowy. Ale coś bym tam pokombinował, coś pozmieniał tylko nie wiem co. Jeżeli ktoś miałby jakieś fajne i sensowne pomysły to walić :D

 

PS: myślę przede wszystkim o zegarach i widzą mi się takie jak w Golfie IV - niebiesko - czerwone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do drzwi to ci nie pomoge ale co do srodka to ci pokaze co ja zrobilem u siebie

 

IMG_5056.jpg

IMG_5043.jpg

zapalniczka

IMG_4709.jpg

dywaniki + swiecace nakladkki na pedalach

 

eba5b3cf.jpg

Obraz041.jpg

neony pod fotelami i wymiennione podswietlanie na blekit na zegarach i srodku kokpitu

a896c949.jpg

stopery na pasach i sprrezynki na zaglowkach

Obraz038.jpg

podswietlany schowek za pomoca diodki

 

i w srodku to chyba tyle reszta outside 8)

mozesz jeszcze przyciemnic szyby i nakleic pasek przeciw sloneczny z przodu u gory na szybie i koniecznie kup sobie czarna folie na alegro i zaklej srebrne slupki pomiedzy drzwiami !! !!

 

PS. ten samochod ma naprawde tyle przejechane ile na liczniku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wal spowrotem do lakiernika i niech poprawi co spier.... POZDRO

 

Lakierowany w Szczecinie :( Za daleko

 

Raveland!! Trafiłeś w moje gusta.

 

Pytania: (ps: trochę innym językiem, ale jestem laikiem :D )

- jak zrobić tą srebrną część (tam gdzie radio) ??

- nakładki sam zdobędę (chyba) :D

- jak, gdzie i za ile zrobię elektronikę na drzwiach?? (szyby i co tam jeszcze masz). I czy w ogóle jest sens robić elektroniczne szyby czy zamek?

- przechodzimy do sedna - jak zrobić ten niebiesko podświetlany środek?? Szczególnie chodzi mi o zegary. Zaznaczam, że ja nawet nie potrafię wymienić kontaktu.

- co to są stopery na pasach?? Sprężynki odpadają :)

- podświetlanie półeczki też extra pomysł - brakuje bardzo

- i co mam tą folią zakleić?? Przyciemnianie szyb odpada - żona się buntuje :D

- acha, kierownica też mi się podoba. Na allegro takie coś kupię ?? I czy montaż jest łatwy i sam dam radę?

 

Jak go kupowałem pod koniec maja to było 83 000. Ogólnie jego stan był perfect, tapicerka, podsufitka, bagażnik - jakby dopiero z salonu wyjechał. Blacha nieruszona, silnik jak nowy, przy zamkniętych szybach w ogóle nie słyszę w środku silnika. A ma już 10 latek. Jedyny minusik to brak jakichkolwiek bajerów - wspomagania, elektroniki. Marzy mi się szyberek i alusy. Ech.. szkoda gadać.

 

Jeszcze raz liczniki: :D - dla Ciebie

 

liczniki7xn.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, jeszcze małe pytanko z zupełnie innej beczki - czy to jest normalne, że po zgaszeniu silnika i wyjęciu kluczykó ja dalej widzę ile mam benzynki w baku> Tzn wskazówka nie opada tylko pozostaje na swoim miejscu?

 

I Raveland - jeszcze jedno. Co outside? :lol:

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kazdym nissanku wskazowka od poziomu paliwa w baku zawsze utrzymuje sie na poziomi takim jaki masz stan w baku bez wzgledu czy kluczyk jest w stacyjce czy tez go nie ma.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
W kazdym nissanku wskazowka od poziomu paliwa w baku zawsze utrzymuje sie na poziomi takim jaki masz stan w baku bez wzgledu czy kluczyk jest w stacyjce czy tez go nie ma.

 

 

POZDRAWIAM.....

A guzik prawda... u mnie po zgaszeniu wraca na zero. Temperatura i paliwo jest na 0. I to jest bardzo dobre... dla zlodzieji kotrzy chca ci pociagnac paliwko z baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-deske cala malowalem spreyami tak samo klamki i sterownik do szyb

-co do zamka i szyb to popatrz na allegro mozna tanio kupic centralny i silniki do szyb ewentualnie szroty i szukac n14

-aby zmienic podswietlanie musisz rozebrac cala konsole poczawszy od dzwigni zmiany biegow na srodku wchodzi zarowka w5w(ale lepiej kup diodki) tak samo jest w podswietlaniu zegarow ale tam wchodzi juz 3 takie zarowki(diodki)

-stopery to jest to co jest do pasow przyczepione takie srebrne(ma zzatrzymywac zaczep na pasie dlatego sie STOPer nazywa)

-chodzi mi o folie (nie wiem dokladnie jak sie to nazywa ale wiem ze na allegro tego jest do groma) ktora nakleisz na zewnatrz na drzwi pomiedzy szybami na slupki gdyz mam srebrne i to kiepsko sie prezentuje popatrz u innych jak to wyglada i bedziesz wiedzial o co mi biega

-kiere kupilem na allegro tak samo i nabe(przejsciowka-bez niej kiery nie zamontujesz) montaz jest banalny najbardziej sie meczylem nad zciagnieciem klaksonu bo jakos tak mocno siedzial montaz polega nad odkreceniem jednej sruby zdjeciu kiery starej zalozeniu nowej i przykreceniu sruby po czym juz cieszysz oczeta i raczki nowa kiera

-mozesz jeszcze dac neona do bagaznika efekt naprawde jest zajebioza ale niestety fotki jeszcze nie zrobilem

-ja sie jeszcze zastanawiam nad zimnymi katodami do oswietlenia srodka bo widzialem na fotce i wygladalo powalajaco

 

outside(zewnatrz)-chodzilo mi ze wewnatrz to wszystkie zmiany a reszta na zewnatrz(outside) 8)

jak cos nie wiesz to pytaj smialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kazdym nissanku wskazowka od poziomu paliwa w baku zawsze utrzymuje sie na poziomi takim jaki masz stan w baku bez wzgledu czy kluczyk jest w stacyjce czy tez go nie ma.

 

 

POZDRAWIAM.....

A guzik prawda... u mnie po zgaszeniu wraca na zero. Temperatura i paliwo jest na 0. I to jest bardzo dobre... dla zlodzieji kotrzy chca ci pociagnac paliwko z baku.

 

No to moze w tych starszych tak nie ma, albo masz cos popsute :):):)

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

Ja mam wersje super szybka i stosuje super paliwo (bardzo drogie). specjalnie wiec do mojej wersji zrobiono zegary by po wylaczeniu kluczyka wracaly na zero :) To taki patent anty-zlodziejowski hihihihihi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kazdym nissanku wskazowka od poziomu paliwa w baku zawsze utrzymuje sie na poziomi takim jaki masz stan w baku bez wzgledu czy kluczyk jest w stacyjce czy tez go nie ma.

 

 

POZDRAWIAM.....

A guzik prawda... u mnie po zgaszeniu wraca na zero. Temperatura i paliwo jest na 0. I to jest bardzo dobre... dla zlodzieji kotrzy chca ci pociagnac paliwko z baku.

 

Hihi. Ciekawe, czy japońce stosując u Ciebie to rozwiązanie mieli na uwadze właśnie złodziei paliwa :)

Czy w Japonii to zjawisko powszechne ? :D

Możliwe, że masz wersje specjalnie na rynek polski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

- Zaczynam się właśnie rozglądać już za kierownicą 8)

- Elektroniki nie ruszam - nie znam się i nie mam nikogo, kto by się znał więc z wielkim żalem muszę zawiesić ten pomysł. No chyba że gdzieś są jakieś instrukcje krok po kroku.

- Odnośnie elektroniki to na 100% nie jestem przekonany. A Ty jak uważasz - zmieniać czy pozostać przy korbkach?

- Co do malowania - trzeba odkręcać malowane części czy jest jakaś inna metoda?

- No i jeszcze te słupki boczne - jeżeli miałbyś foto samochodu z tak oklejonymi słupkami to podrzuć, bo moja głowa nie jest w stanie sobie tego wyobrazić :D

- Jakie jest Twoje zdanie o malowaniu zderzaków? Mam plastiki czarne.

- Znalazłem też coś takiego jak "brewki" ale na foto nic nie widać. To jest coool?? :D

- Ma ktoś fajne alufelgi 14 do sprzedania?

- Nie mieszkasz może w okolicach Rzeszowa?? :oops: :lol:

- Outside - właśnie się pytałem co tam masz, a nie co to jest :D:D . Male nieporozumienie :oops:

 

Będę powiadamiał o postępach 8)

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Możliwe, że masz wersje specjalnie na rynek polski :)

 

Popieram należy wymóc na nissnaie wprowadzenie wersji na rynek polski która będzie się róznic od innych tylko tym, że wskazówka paliwa ma opadać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wyglada z zewnatrz:

 

IMG_4413.jpg

zauwaz ze u mnie pomiedzy szybami nie ma srebrnego lakieru tylko jest czarny kolor o to mi wlasnie chodzi u ciebie z ta folie pomiedzy drzwiami

-to co widac to:szyby lekko przyciemnione+pasek na przedniej szybie, czarne boczne kierunki, spoiler na klapie,progi(nie ma na fotce ale moze niedlugo zrobie) i przod

-to czego nie widac to:stroboskopy w lampach(podlaczone pod alarm dzialaja przy otwieraniu i zamykaniu samochodu), wszystkie szyby zamykane z pilota, neony pod podwoziem rowniez na pilota(ponizej)(podlaczone pod drzwi zapalajasie w momencie otwarcia gasna gdy sie zamknie)

-dodatkowo polecam ci dobre naglosnienie

Obraz014.jpg

 

-co do szyb elektrycznych to jezeli uwazasz ze nie dasz rady to sobie daruj ja jednek bym probowal bo nie wyobrazam sobie teraz jazdy samochodem bez elektrycznych szyb to jest jednak naprawde wygoda i pelen luksus

-wszystko nalezy odkrecic i potraktowac papierem sciernym zeby wyrownac na gladko ja najpierw tarlem chyba 200 pozniej 400 a na koniec 1200 o ile dobrze pamietam

-zderzaki maluj cale na srebrno nie zostawiaj zadnych paskow jak to w standardzie jest ja sam sie przymierzam zeby pomalowac pare elementow czarnych tak zeby caly samochod byl srebrny ale narazie mi sie nie chce

-brefki zrob sobie sam ja robilem sam narazie prowizorka bo chcialem sprawdzic jak to sie bedzie trzymalo i mialo do prawa ale narazie nie mam z tym problemu kiedys zrobie sobie porzadne(jak te odpadna)

-nie jestem niestety z okolic rzeszowa

 

jak cos zrobisz rzuc foty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raveland - mamy takie same samochodziki, nawet kolor identyczny. Z tym że mój jest "dziewiczy" :D

 

Czyli na pewno pomaluję zderzaki, poprowadzę wojnę o przyciemniane szyby + pasek (koszty w tych przypadkach chyba są małe?). I czy tylna szyba też jest przyciemniona czy tego już nie wolno robić?

 

Kierownice już chyba mam upatrzoną (a czy jeżeli kierownica jest np do VW to tylko w VW można ją założyć?).

 

Nabę do kiery trzeba dopasować na rozstawy śrub?

 

Nagłośnienie już mam niezłe, ale tylko z przodu. Na tył coś szukam, ale gotówką na razie "nie śmierdzę" :?

 

Podświetlenie podwozia odpuszczam - mi się to akurat nie podoba. Za to te niebieskie oczy są niezłe. To są te stroboskopy?

 

Ten słupek pomiędzy oknami extra, ale on chyba pasuje tylko do przyciemnionych szyb. Czy się mylę?

 

Już się zaczynam cieszyć jak dziecko :D

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypuszczam ze w zakladzie za przyciemnianie zaplacisz okolo 400 wraz z paskiem na przedniej szybie

tylna tez mozesz sobie przyyciemnic

odradzam stosowanie foli z allegro to nie folia to porazka

co do kierownicy to ciezko mi powiedziec bo nie wiem o jakije mowisz musisz kupic sobie nabe i do niej dokupic kierownice o odpowiednim rozstawie srub

te niebieskie occzy to sa diodki stroboskopow nie da sie zlapac aparatem a nawet to efekt jest marny

ten supek pasuje do kazdych szyb nawet nie przyciemnionych dziwi mnie ze nie miales tego

przyciemnic dasz rade sam bezproblemowo(co do tylnej to raczej udaj sie do specjalisty chyba ze masz cierpliwosc)jednak odradzam folie z allegro

dodatkowo slyszalem ze na folie na szybach trzba miec certyfikat na nie zadne tam atesty ktore sprzedawcy dodaja do szyby ci nie pomoga tak na boku to te atesty to sciema zeby ludzie sie na to lapali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przyciemniania szyb, to podpowiem, ze temat byl wiele razy poruszany na forum i wszystkie tylne szyby mozesz sobie bez problemu przyciemnic.Musisz miec tylko widocznosc z miejsca kierowcy na 180 stopni wokol siebie.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...