Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zablokowane drzwi!!!


Mały Stanley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nissan ma wyraźnie problem z tymi zamkami. W Tiidach zamarzały, w QQ też ludzie mają problemy, teraz tu...

Mi zamarzały tylne od strony kierowcy, po rozebraniu tapicerki i zdjęciu folli potraktowałem cały mechanizm CRC 3-36 i już nie wróciło.

 

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, manix said:

Nissan ma wyraźnie problem z tymi zamkami. W Tiidach zamarzały, w QQ też ludzie mają problemy, teraz tu...

...

Zabawnie to "zabrzmialo. Te auta maja po12-19 lat wiec nie mozna sie spodziewac, ze Nissan cos z tym zrobi  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, piotrek3 napisał:

Najczesciej w wiekoszości aut własnie łapia uszczelki.Siłowe otwieranie często kończy sie rozerwaniem ich.

Dlatego to bardzo dobra rada-umycie ich,wysuszenie a nastepnie nałożenie środka konserwującego i zapobiegajacego zamarzaniu.

Mi nie zamarzły uszczelki, miałem je wytarte i nasmarowane. U mnie zamarzły zamki , albo inne mechanizmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawnie to "zabrzmialo. Te auta maja po12-19 lat wiec nie mozna sie spodziewac, ze Nissan cos z tym zrobi 

Tak, tylko w Tiida czy Quashqhai J11 było to, w zasadzie nowych autach. Ten sam numer.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak było sucho i -12 było ok a raz jak była wilgoć w powietrzu wychodze po nocce z pracy a tam drzwi kierowcy nie otwieraja się, słysze że zamek próbuje otworzyć ale nie daje rady pozostałe nomarlnie się otworzyły tylko tylnie lewe nie dały rady się zamknąć odskakiwały zamek nie łapał. Na szybie przednie nowa troche droższa osłona aby nie zamarzała i rwe ją aby coś widzieć. Wsiadłem od strony pasażera udało się na kilka godzin wstawić samochód do garażu to odpuściło wszystko. Czyszczenie mechanizmu mam zamiar zostawić na wiosne póki co zalałem ile wlazła w miejsce od kluczyka WD-40 coś tam pomogło bo już nie zamarza zamek. Ale na lato trzeba rozebrać i sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżeństwo. Sprawdźcie proszę, czy problemem nie jest przełącznik blokady w zamkach drzwi. Dzisiaj przy minus 4  aby drzwi się zamknęły wystarczyło ręcznie przestawić blokadę drzwi do pozycji "zablokowane" i zamknęły się bez problemu. Wygląda na to, że problemem nie jest cały element zamka tylko to, że podczas mrozów blokada drzwi nie do końca zmienia swoje położenie i staje "w połowie drogi". Po pracy spróbuję przekonserwować same elementy blokad. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam.

Historia z zamarzaniem mechanizmów drzwi - znana.

Przed zimą rozebrałem tapicerki , wyczyściłem i przesmarowałem smarem silikonowym wszystko co tam jest .

Pierwszy mróz - wszystko zamarzło !!

Ale najgorsze jest to ,że otworzyłem drzwi kierowcy ale przestała działać klamka .

Od środka trzeba dźwignią otwierać .

Zamknąć się dają bez problemu ale otwierać tylko od środka .

Co tam się stało ?

Czy dźwignia się odpięła ?

Coś się uszkodziło?

Na Alle... używek pełno ,tylko co kupić ?

Pod blokiem parkuję ,więc rozebrać i tak zostawić się nie da .

Pomocy 

 

IMG_20191212_093735.jpg

Edytowane przez fonir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie to nie jest problem zamarzających zamków tylko chyba niedomagającego centralnego (siłowników) zimą.

Spróbuj zamknąć auto, zamknąć CZ, otworzyć CZ i tak kilka razy. 

jak nie pomoże, zobacz kluczykiem. Myślę, że siłownik nie do końca pociągnął cięgno i jest teraz tak zawieszone między otwartym i zamkniętym i stąd problem.

 

Ja wczoraj miałem problem z tylnymi drzwiami. Otworzyłem ale zamknąc już nie mogłem. Zamek działa. Po chwili doszedłem, że siłownik własnie nie do końca się otworzył. strzał z pilota zamknięty/otwarty i wszystko wróciło do normy, bez żadnego odmrażania itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni zamykam i otwieram pstryczkiem na listwie drzwi .

W tamtym roku też klikałem po kilkanaście razy i lipa.

Smarowanie też nic nie dało .

Nic to nie daje niestety .

Cisza jest w tych drzwiach .

Ale blokada przy klamce od środka się zamyka .

Kluczyk od stacyjki nie pasuje do zamka drzwi .Przy kupnie samochodu nie sprawdzałem i d*pa !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą sprawdzałem ,że centralny bez problemu zamyka i otwiera drzwi a jedynie klamka nie otwiera .

Czy tam coś mogło się odpiąć , złamać ?

Ciągałem klamkę jak wszystko zamarzło , więc może coś się połamało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjedź do ciepłego to popuści. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie wróć do pierwszej strony do 12-tego postu gdzie są zdjęcia. 

Na jednym ze zdjęć są takie niebieskie plastikowe zaczepy. Prawdopodobnie taki zaczep się tobie wypiął i wyskoczył z niego wodzik.

Najczęściej tak się dzieje gdy zamek nie chce ruszyć bo zamarzł. Wtedy na skutek za dużej przyłożonej siły te mechanizmy się wypinają zamiast łamać/wyginać.

Czyli trzeba zdjąć boczek i zobaczyć co i jak jest z zaczepami.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to chodziło

Wszystko działa i odmarzło .

Jedynie klamka chodzi na "pusto" bez oporu .

Więc cięgno któreś na 100-wę !

Muszę rozebrać to wszystko.

Dzięki wielkie za podpowiedz .

Któreś z tych 

IMG_20191212_132601.jpg

IMG_20191212_132757.jpg

IMG_20191212_132856.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra z tymi zamkami w X-trailu w zimę :(  Ja też wczoraj musiałem poczęstować  opalarką drzwi żeby odmarzły zamki. Po 10 minutach mogłem samochód otworzyć i potem zamknąć :(  Kurde w starym fiacie nie mam najmniejszego problemu z zamkami w największe mrozy, a tu przy 8 stopniach na minusie już problemy :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem sporo bolidów i tylko tu tak jest.

Jutro jeśli mrozu nie będzie rozbiorę ten zamek i fotki pokaże .

Ale jak mrozu nie będzie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko tu, w tiidzie też przerabiany temat, do tego jeszcze same światła się włączyły

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wystarczy oczyścić te zamki na stole z rdzy i brudu, posmarować białym smarem suchym i problem nie wróci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację .

U mnie to zamek się zepsuł .

Kupiłem za 15 zł. z rozbiórki , rozebrałem i przesmarowałem tak jak piszesz .

Jeszcze nie zamontowałem - brak czasu .

IMG_20191217_103819.jpg

IMG_20191217_103828.jpg

IMG_20191217_113207.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć, spotkały mnie podobne problemy. 

* Zamarzające, zacinające się zamki/ zima 

OBJAW - Od temp - 2°C otworzenie drzwi za klamkę działa zgodnie z normą. Problem występuje podczas zamykania drzwi. 

Podczas zamykania, drzwi nie zostają złapane przez zamek tylko odskakują z głuchy uderzeniem. 

Pazur który łapie zamek w drzwiach nie działa poprawnie, (zostaje w pozycji otwarte), stary zalegający smar powoduje ciężką pracę mechanizmu co w połączeniu z ujemną temperaturą całkowicie blokuje mechanizm. 

Działanie 

Wykręciłem całość, 

- Usunąłem większe ilości starego smaru

- elementy skorodowane zostały zabezpieczone R-stopem 

- mechanizm blokowania zamka został wyczyszczony zmywaczem do zacisków hamulcowych a następnie posmarowany smarem grafitowym ze strzykawki. 

- całość została dodatkowo zabezpieczona powłoką antykorozyjną. 

 

 

 

 

 

Edytowane przez ROGI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak to nie zamek się zepsuł.

Kiedy zamarzł pociągnąłem klamkę bardzo mocno do góry i z gniazda zamku wypadł drut .

Wyprostowałem go , zamek umyłem dokładnie w rozpuszczalniku a mechanizmy delikatnie białym smarem w sprayu .

Smar stały trzeba usunąć ,bo podczas mrozu to on twardnieje i zatrzymuje delikatny mechanizm zamka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2020 o 12:55, fonir napisał:

 

Smar stały trzeba usunąć ,bo podczas mrozu to on twardnieje i zatrzymuje delikatny mechanizm zamka .

Dotyczy to szczególnie zespołu samego zatrzasku w czarnym plastiku. 

Edytowane przez ROGI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam szanownych forumowiczów.  Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją, że zamek odmówił posłuszeństwa a są drzwi zatrzaśnięte? Czy ktoś ma jakiś patent jak otworzyć drzwi żeby zdjąć poszycie i dostać się do zamka?

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...