Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

370 Z BRT Jamajka racing car :)


Gość yogibaboo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, Chciałem zaprezentować szanownemu gronu 370 Z w wersji torowej.

Odkąd pamiętam zawsze byłem chory na Nissana z literką Z :). Kiedyś los się uśmiechnął i stało się. Byłem posiadaczem 370 Z. Auto od początku przypadło mi do gustu pod każdym względem i nie miałem zamiaru nic z nim robić, bowiem moje wyścigowe pasje zaspakajał inny mój projekt Volvo S40 heico promotor. Traf chciał , że na jednym z eventów rozsypało się zawieszenie w volvo i pojechałem Zetką...

Byłem zachwycony co można zrobić seryjnym samochodem i tak się zaczęło...

Ogólnie Stage 1 zakończył się tak:

Układ wydechowy: hybryda - kolektory wydechowe supersprint, invidia Q 300 tylko w części środkowej bez katów, wydech przelotka po dwóch stronach auta za drzwiami kierowcy.

Układ dolotowy Stillen ultra long tube gen 3

Silnik : Program CTD germany w komputerku

CAŁOŚĆ układów dała powtarzalne 350 KM i 350 Nm. Muszę tu nadmienić, że większość 370 Z nie trzyma parametrów i mają w serii około 320 KM i podobnie Niutków.

Układ Hamulcowy:

ALCON

przód:

·zaciski 6 tłoczkowych monoblock

·tarcz hamulcowych 360x36 mm

·przewodów hamulcowych w stalowym oplocie

·klocków hamulcowych Pagid RS9-2

tył:

·zaciski 4 tłoczkowe monoblock

·tarcz hamulcowych 350x28 mm

·przewodów hamulcowych w stalowym oplocie

·klocków hamulcowych Pagid RS9-2

 

zawieszenie : KW VARIANT 3 ( dobry tylko do pewnego momentu i nie na każdy tor)

regulowane wahacze przód i tył

 

Dyfer Tylny Cusco 4.1:1.5

Maska, klapa , drzwi błotniki - kevlar

MAsa pojazdu wraz z klatką 1330 kg

Oczywiście jest jeszcze spojler który potrafi wygenerować od 100 do 200 kg docisku , płaska podłoga i takie tam. NIe zamierzamy ani dawać kompresora ani uturbiać. Jedynie zostanie zrobiony silnik na kuciźnie i długim wałku...

 

do lepszego opisu i zdjęć dam wam linka :

http://www.mlodarpmo...et/pl/samochody/Nissan%20370Z%20w%20wersji%20specjalnej%20by%20Bogart%20Racing%20Team;370.html

 

 

i takie tam

http://www.youtube.com/watch?v=fy9RQyj42IE

Edytowane przez yogibaboo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje za projekt, wymagał sporo czasu, wysiłku i zielonych ! :)

 

Kilka pytań dt. projektu:

 

- jak oceniasz strojenie w Niemczech, ile rzeczywiście dało przyrostu vs. stan przed strojeniem ? Czy zysk tych kilku KM i Nm jest wart tej ceny?

 

- sporo zszedłeś z masy auta, czy maska, klapa, drzwi, błotniki z kevlaru to jakiś custom czy gotowe, dedykowane rozwiązanie?

 

- czemu kucizna jeśli nie planujecie wchodzić w doładowanie? Turbo lub kompresor aż się prosi w tym projekcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem że każde doładowanie na torze wiąże ze sobą kolejne problemy ;) Projekt bardzo zacny, ogladany wiele razy w akcji i pojedynków z Baniakiem ;P Pozdrawiam i do zobaczenia na torze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kucizna po to bo a)jest lżejsza,B) można ją bardziej zakręcić , c) zwiększająca nie znacznie pojemność i kompresję. Dlaczego nie kompresor lub turbo...

Dwie sprawy 1. w wyścigach lepiej mieć mniej nieawaryjnych koni niż więcej awaryjnych :). Po drugie w WPP max pojemność to 4 litry w związku z tym nie da się :).

Strojenie w niemczech , hm... MOgę polecić CTD bo ich znam i działają ich programy... w moim przybyło po strojeniu i IVIDI 300 15 koni i 20 Nm a cena 2000 euro, ładnie brzmi i jest troche lepiej. Moim zdaniem bez kolektorów wydechowych nie ma sensu ruszać wydechu, chyba że się ma kasę i to się lubi.

Masa Auta to poważny problem w 370 Z . Wyżej wymienione elementy, bez boczków i poliwęglanu na klapie , ważą 22 kilo , uzbrojone drzwi i poliwęglan na klapie zamiast czyby , to waga około 33 kg, są to elementy robione specjalnie dla mnie i tańsze , jakościowo lepsze od dostępnych w stanach, ( piszemy tu o suchym nalżejszym karbonie)

 

Generalnie projekt wyszedł lepiej niż zakładałem , a dodatkowe mody w tym sezonie mam nadzieję tylko dodadzą smaczku na torze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŁADNIE naprawde zacne auto przygotowane prafesjonalnie do scigów torowych

fajnie że są takie projekty i ze nissanki sie prezentują w wyścigach w końcu po to je

stwożono daj moze więcej fotek chętnie zobacze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię to auto i mu bardzo kibicuję !

Tak w ogóle to witaj YOGI !!

Swoją 350Z także będę upalać na waszych imprezach jednak ja poszedłem w doładowanie - zobaczmy jak się będzie latać :)

Klatkę także u Przema będę robić :)

 

PS. Cholernie jestem ciekaw parametrów twojego nowego silnika - jakbyś nie był zadowolony z wyników niemieckich stroicieli to można by to poprawić u nas w PL :)

Pss. Na poznaniu po tych 7-8 kółkach nie miałeś problemu z grzaniem się oleju albo wody ?

 

Ja do swojej zeciny planuję dać dwie chłodnice oleju 20 rzędowe po obu skrajnych stronach zderzaka no i grubą chłodnicę wody z Infiniti FX45 - mam nadzieję że pozwoli mi to na zrobienie chociaż 5ciu kółek na Poznaniu czy w Ułężu pełnym ogniem :D

 

Ps. Ah te miłe chwile na ułęzu:

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wody ja mam założoną jakąś mishimoto od 350 grubszą i jest ok. Ja też mam dwie chłodnice w sumie 36 rzędów i...nie wiem co myśleć, bo czujnik w silniku dobija do 126-7 stopni( podobno w tej temp można zapierniczać ok 30 minut) a czujnik w misce pokazuje do 105 ...

W sumie jakbby się pojawiło z 6 nyssek, to można by zrobić klasyfikację marki wg. nowego regulaminu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no te lotusy widać ,że fajne są może w niego inwestować bo trochę wymiata na torze

Edytowane przez dziubas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też ważne jaki olej stosujesz do jazdy torowej ? np motul 20w60 jemu 120s nie straszne smaruje i ma odpowiednia gestość

o jakich ścigach piszesz amatorskich czy wymagających ilcencji , amatorsko moge sie dopisać do listy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na Milersie 29 w 60, ścigam się i tu i tam w zasadzie bo mam licencje, aczkolwiek zapraszam na swój Puchar . Jestem organizatorem Time ataccków. Coobcio wie bo przyjeżdża:).

Co do lotusa, to na pojeżdżawki za***iste auto, do ścigania nie ma dla niego klasy w Polsce bo jest za lekki. Zresztą brak konkurenta i wieczne wygrywanie bez walki, to nuda. Wolę auto którym można powalczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yogi daj więcej może info odnośnie time atac zchęcią jako amator pojeździłbym na poznaniu

na ułęży byłem pare razy ale na 1/4 i na paru zlotach jeżeli wymogi nie sa wygórowane ani osobowe ani sprzętowe to sie pisze

daj info ile wpisowe jakie terminy na 2013 może być na pw

Edytowane przez jarek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy kolega planuje może starty w WPP lub GSMP? bo może po dłuzszej przerwie też bym się w końcu z warsztatu wygrzebał:)

 

widzę że nie tylko ja mam opinię iż do sportu jednak lepszy jest wolnossak bo generuje mniej problemów i awarii.

z mojej jednak strony turbo przerzucałoby mnie do klasy wyżej ale Ty przecież i tak masz pojemnośc powyżej 2l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na naszą stronę i forum dam wszystko będzie niebawem. www.wst.net.pl

Czajnik , tak planuje w tym roku regularne starty w WPP. Zeszły sezon był testowy i auto jeździ w granicach 3-5 miejsce jeśli chodzi o czasy WPP. Nadeszła [ora złoic d*py BMką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba będzie tam małysza wsadzić z wagą 67kg :icecream: nissan będzie latał jak lotus hehe

Edytowane przez dziubas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem że latasz w klasie Open:))) cóż to też moja klasa chyba że mnie dopuszczą wg pojemności

 

będziesz miał trochę problem bo zapewne Evo 10 bedzie startowało:)))

 

qrcze jestem ciekaw konfrontacji. mój n14 waży koło 900kg ale niestety motor jest napewno słabszy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W misce zawsze wychodzi niższa temepratura oliwy najlepiej mierzyć w podstawce filtra oleju...

W Drift wozach - fakt że oni dłużej jak 30 sekund ich nie chłostają to oliwa nie przekracza 100*C, termowłączniki wentylatorów olejowych przeważnie na 90*C odpalane albo z łapy na stałe przed startem...

 

Na poznaniu to sie rypie wóz 22-25minut to trzeba dowalić męskie chłodnice oliwy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W misce masz olej bez ciśnienia, po przejściu przez pompę jego ciśnienie rośnie do np. 5-6 barów i tym samym temepratura jego rośnie...

Tak jak w turbo...

 

Generalnie fajnie że jest czujnik tu i tu to można sobie sprawdzić i porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powietrze sprężane sie grzeje rozprężane chlodzi to naturalna cecha gazów

natomiast sprężanie cieczy np oleju nie powoduje grzania może minimalnie

natomiast czujnik tem oleju powinien być za pompą oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy cie interesuje tem oleju w misce czy w układzie smarowania mnie w układzie smarowania w misce jest zawsze zimniej

powietrze sie bardzo grzeje nawet niewielkie doładowania na małych turbinach mogą sporo nagrzać culer

a im cieplejsze to mniej tlenu w obietości cylindra czyli mniej mocy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...