Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

370 Z BRT Jamajka racing car :)


Gość yogibaboo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jogiego trzeba pytać...

Fabrycznie 370Z ma czujnik temperatury w podstawie fitlra oleju czyli już za pompą oleju, i dołożył sobie dodatkowy czujnik w misce olejowej.

No i z tego co zrozumiałem jego wypowiedz to ok 100*C ma w misce i ok 127*C w podstawie filtra oleju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z jakiego miejsca silnika by nie robił pomiaru temperatury oleju to najlepiej żeby ona nie przekraczała 120*C i tyle...

No i najważniejsze żeby nie obierało panewek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja panewki obrałem, ale podejrzewam , że był to wyniki fabrycznej miski, temperatura w silniku mojej nyssy jest uparta , pomimo dwóc chłodnic i większej o jeden litr oleju miski fabryczny zegar pokazuje po kilku kółkach ponad 125 stopni. To zupełnie inny silnik niż waszych więc problem jest zgoła inny. Temperatura w misce jest niższa, ale tu zdania są podzielone czy się martwić czy nie. Zobaczymy co będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w misce jest zawsze zimniejszy olej ale w czasie jazdy , na postoju ci sie tem oleju wyrównają

w misce masz ze 4 l oleju chłodzonego ściankami miski i pędem powietrza w czasie jazdy

im szybciej tym większe chłodzenie

chlodnica oleju powinna być zasilana z podstawki wyposażoną w termostat przeważnie początek otwarcia termostatu to 105 stopni ,początek otwarcia puszcza tylko niewielki obieg przez chłodnice

jeżeli tem dalej rośnie puszcza całość przez chłodnice

dlatego trzeba monitorować tem w tym miejscu podstawki lub w kanale zaraz za wyjściem

tem oleju w misce sie nie liczy tam mozesz mieć 90s po pompie może być już dużo więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak takie evo normalne uliczne do jazdy na codzień sobie radzi przy minus -30s

nie nagrzany olej silnika jest tak samo szkodliwy jak pałowanie auta z nienagrzanym silnikiem

takie podsytawki z termostatem stosuje sie nawet w starych oplach

czajnik jesteś z opola ? masz na mieście jednego z najlepszych magików od tuningu w regionie

mój nissan właśnie teraz tam sttoi na spawaniu kolektorów i wydechu z kwasa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leje Millersa 20W 60. Dobry olej. Jeśli chodzi o termostat to ja go wyjąłem i jest lepiej. Z pendem powietrza u mnie nie jest najlepiej bo mam podłogę płaską pod całym samochodem tu i uwdzie z wlotami i wylotami chłodzącymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Saaby mają fabrycznie termostaty i duże chłodnice oleju - pamiętam kiedyś na ułężu kolega pałował swojego 345konnego Saaba 900NG Turbo i po 3 kółkach pełnym ogniem spalił hamulce i musiał dać odpocząć maszynie a oliwa nie złapała w silniku nawet 100 stopni...
 

Maszyna YgiegoBaboo zagościła u mnie w garażu w celu sprawdzenia czy da się wystrojeniem na seryjnym ECU dodać nieco mocy, dodam że maszyna była poprzednio strojona za zachodnią granicą :)

 

No to zaczynamy, w pierw auto do góry by zamontować sondę szerokopasmową:

964913_665877393429030_1004749369_o.jpg

 

Następnie zamontować "słuchawkę" by na bieżąco słuchać czy nie dochodzi do spalania stukowego:

920005_665878070095629_36135049_o.jpg

 

Pomiar prawie "Serii" ;)

967161_665878026762300_294367289_o.jpg

 

Aparatura podpięta, wszystko działa poprawnie, można stroić :)

966179_665878073428962_690030795_o.jpg

 

 

Ze strojeniem zeszło się do rana (ptaszki normalnie zaczęły ćwierkać):

921142_665877000095736_1538249503_o.jpg

 

Po mimo tego że auto było już wcześniej strojone, przez tyle godzin łupana na hamowni temperatura na hali wzrosła o 14 stopni i do tego jest to silnik wolnossący to jednak udało się ugrać trochę niuta i KM oraz poprawić nieco ich przebiegi:

964709_665878380095598_2013480569_o.jpg

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na załączonym obrazku względem poprzedniego programu 100obr.min dołożyłem:

964709_665878380095598_2013480569_o.jpg

 

Fajnie jest bo zetki mają dwa rodzaje odcinek.

Bezpieczniejszą polegającą na tym że domyka przepustnicę no i taką tradycyjną fuel cut...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuel cut jest dla lansu i nie jest zdrowy dla silnika doładowanego, a najbezpieczniejszy rodzaj to po przez domykanie przepustnicy silnik po porostu się zatrzymuje na danych obrotach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobcio, co tam dokładnie zmieniasz jeśli chodzi o strojenie poza podniesieniem odcinki, bo tu widze z wykresu głównie tym moc ugrana chyba? Stroisz na seryjnym ECU na UpRev czy na jakimś innym sofcie? Czy silnik w tym aucie jest już zakuty czy seria znosi bez problemu tą odcinkę przy 8k?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik zakuty o pełną specyfikację poproś Yogiego :)

 

Strojone w czasie rzeczywistym na seryjnym ECU, zmienione mapy zapłonu, paliwa, wcześniejsze załączanie się wentylatorów i dla zwiększenia ciśnienia oleju podniesione do 850 obroty na luzie...

Odcinkę ustawiłem 100obr.min wyżej jak poprzedni tuner...

 

Niebawem eksperymenty z przepustnicami i dolotem, docelowo 400KM musi pęc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...