Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

projekt 350z bi turbo


jarek1111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wirniki doszły ,faktycznie są większe i to sporo    dzięx coobcio 

 teraz już trza sie zabrać za robote 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie !

Jestem cholernie ciekaw przyrostów !

Na jednym takim 15T w Saabach robię na dobrym Intercoolerze 280KM :P

Ciebie jednak ogranicza trochę żeliwo masz 4cm2 a Saab ma 5cm2 no ale jak 450-460KM wyjdzie to i tak będzie fajnie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ostatnie testy przed modami  2 osoby na pokladzie  


to dzałam dalej  na pierwszy plan sprzęgło mam pomysl na nie  tak zeby bylo wstanie przenosić ok 20 procen więcej mocy i 

 oczywiście trza startować z 2 biegu 

fbz6.jpg2rtx.jpgjfgv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja faktycznie seryjny badziewiasty dwu mas jeszcze tu siedzi :D

Odrazu można było jednomasę załadować przy okazji nabijania nowej okładzinki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

prace trwają niestety mam ograniczony czas   

obecnie jestem na etapie poprawienia orurowania   turbin  zwiększam przekroje rur itp 

sprzęgło , mam pomysł  na tego 2 masa   tarcze okuje okładziną kevlarową  docisk bedzie miał  zwiększoną siłe doocisku słoneczka do tarczy  potem sie zabiore za turbiny  

pare fot przerobionych turbin  

6123f81d9932247dm.jpg e9fa9868f6c8963bm.jpg84305a054adc61fcm.jpg b905c5ebe40a4761m.jpgf9e17370172aef4am.jpg

Edytowane przez jarek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pięknie pięknie nie mogę się doczekać efektu finalnego :)

Super te turbinki bo malutkie i kompaktowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pare nowości

przerobione zostalo orurowanie jak i postronie ssania powietrza tak samo po stronie tloczenia
najistotniejsza zmiana to wyciagnięcie filtrów powietrza pod zderzak
czekam jeszcze na zmodyfikowane sprzegło , do przerobienia został cały układ wspomagania  

cholernie ciasno pod tym autem  to co w innych autach jest banalnie proste tu  sie bardzo komplikuje 

34dab005f8fbf46fm.jpg 0ed4ffbc19006956m.jpg 6645684456798844m.jpg 5dc04b81096f6662m.jpg 1e5c0a8535be6b00m.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

auto po testach   po przerobieniu koła na jednomasowy  pojawiło sie charakterystyczne żężenie  tylnego mostu przy wysokim biegu

i niskich obrotach silnika  powyżej 2tys jest juz ok  czytałem że tak sie dzieje po zmianie na jednomas 

 sprawiłem sobie carbon na dach  

8917ebd55c475d7am.jpg02245771eb22f5c4m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard nie przejmuj sie tak ma być :)

Rób testy dmuchawek ciekawe co tam to dało, jakby co to jeszcze jedno takie koło kompresji 15T Ci dam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

z nowych  żeczy   ,niestety korba wyleciała bokiem przy pełnym bucie  silnik złom 

pytanie teraz ,  ten silnik występował w rużnych autach  poza kosmetyką i osprzętem jest taki sam 

w jakich autach  występuje VQ35 de  może macie namiary na jakieś silnkik lub części      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli potwierdzila sie teoria Darka ze te silnik wytrzymuja max 380KM :/ Ja bym kupil DE i wstawil kute korby - sa strasznie cienkie. Poszedl PW z kontaktem do Darka - moze akurat bedzie mial cos na placu.

Edytowane przez Bydle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej pobieraj piec z: Infiniti FX35, G35, M35, albo poluj na zetkową okazję no i obowiązkowo trzeba zakuć, przyznam szczerze że strasznie dużo Nm z dołu miałeś - chyba to zaszkodziło.

Na kompresorze nie ma niuta z dołu i odda piec przy wyższej mocy...

 

Ps. Powodzenia w szukaniu silnika, jakbyś potrzebował kutych gratów to daj znać mam parę kompletów luzem...

Np ten:

1966215_597834566972839_2024721716_o.jpg

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik rozebrany 2/3 przeżyło   jednak blok nie 

2480106f3324a445m.jpg577a64700d016430m.jpg9694bd9a6f4ec632m.jpg

coobcio po ile masz te kute graty daj na pw 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze że zamieściłeś zdjęcia !

Widać na nich że śruby od korby dały radę ale to korbowód się poddał - to jest najsłabsze ogniwo każdego VQ35DE... Poza HR :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek mi wysylal kiedys zdjecia jak wyglada seryjna korba w VQ35DE a jak wyglada seryjna w 1JZ...zal ze az tak przycieli na jakosci w DE...roznica jest naprawde duza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie korby  są w mniejszym lub większym stopniu zgięte w litere   s   niekture tłoki maja pęknięte środkowe  półki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...