Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

projekt 350z bi turbo


jarek1111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Garty wszystkie mam od ręki jeszcze na cztery silniki więc spoko :)

Porządne tłumiki i będzie cisza, u mnie w infie jest przelot 3 cale Millteca i za cicho jest w zasadzie to na zewnatrz słychać wydech a w środku głównie świst turbiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci Jarku sportowe katalizatory one i tak mają gorszy przelot niż ,,przelot,,

Turbo raczej wycisza auto i dzwięk z wydechu wychodzi jak dla mnie zbyt łagodny a taki hardkor 3'' jak czasem w evo montują sprawia że pod maską coś więcej niż seria.

Zawsze można dla stonowania dzwięku zamontować tłumiczki zamiast katalizatorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmowy dobry tłumik zapodać np. ten po środku:

http://allegro.pl/tlumik-sportowy-komorowy-magnaflow-3-61cm-i4964403936.html

 

Do tego także magnaflowa końcowy i nastąpi wręcz wqrwiająca cisza :)

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

   http://naforum.zapodaj.net/d16b532ad7d1.jpg.html http://naforum.zapodaj.net/0232427bc069.jpg.html

calibra sie sklada w tym tyg będzie rozruch silnika 


od zeszłego roku pracuje nad calibrą c20xe turbo   swap silnika  z 2,0l ne 8 zaworowego o mocy 115km    na 

 silnik o fabrycznej mocy 150km  16v    jako n/a    po uturbieniu jednostki ze wzgledu na seryjne korby ograniczamy moc na max 280km i 400nm     następny etap przewiduje zakucie silnika i osiągnięcie pełnej mocy setupu 400km i okolice 500nm   ale to zależy tylko od wlaściciela czy będzie chciał dalej inwestować   

stroimy na ekumasteże det 3      wstępnie stroje ja potem kolega lamik na hamowni   

Edytowane przez jarek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

calibra pojechała na strojenie  do lamików   nareszcie bo miałem dośc już opla 

oglądałem ostatnio w tvn  lotusa  podnieśli mu moc o 40km na 150km i kosztowalo to 15tys zł 

koszt tego opla tez ok 15 tyś   ale z 115km  będzie 260km

czas na nissana  coobcio plany znasz       jednak pozostaje z nissanem 

Edytowane przez jarek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

to nissan jutro pojedzie na hamownie    potem rozbiurka silnika  a potem kto to wie co bedzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JUŻ PO TESTACH   celem było sprawdzenie w jakiej kondycji jest silnik oraz jaki wpływ na moc miało odprężenie silnika  ustawiliśmy doładowanie na 0,8 bar    podnoszenie  doładowania na 1 bar mimo że trzymało do odcinki stabilnie 

nie dawało przyrostu mocy     coś blokuje   albo już wydajnośc turbin jest na max    w porównaniu z mniejszymi wirnikami 

turbiny pompują 1 bar do odcinki    podejżewamy  że blokuje już kolektor sący oraz fabryczny tłumnik  końcowy 

 

teraz musze sie zastanowić co dalej z tym zrobić  

moc jaka wyszła to 440km    i 600nm  i chyba na tych turbinach więcej sie nieda  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech 3" przelot od łączenia się Y-ka no i kolektor ssący z REV UP-a żeby górę dokoksować :)

 

Ps. zmiana kolekotra ssącego z DE na REV UPa takie coś wnosi:

turborevupvsseriassak_zpsf25b080b.gif

 

A przy doładowanu 0,5 bara wydech 3 calowy daje tyle:

wydechseriavsprzelot_zps96787c92.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być grubo wtedy głównym problemem staje się trakcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No małe dwie turbiki strasznego ciosu dają i brak trakcji - trzeba z dołu niuta zdjąć, za***iście się tu spiesze kolekotr ssący właśnie z rev upa co piepszy cały zakres do 5500obr.min no ale górę wyciąga ładnie +20KM przy 6500obr.min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobie tak jak rozmiawialiśmy z coobciem  zmienie ten kolektor plus do tego zdemontuje tylny tłumnik całkowicie 

i jeszcze raz go zhamuje ,musze sie dowiedzec co mnie ogranicza  

możliwe że zrobie nowy układ  bi turbo  z wiekszymi turbinami  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli sie zdecyduje na wymiane turbin   to 650km  , chyba że na tych  co mam uda sie zrobić okolice 500km to dam  sobie spokój 

 są małe tanie nie ma na nich żadnego laga same plusy   i dziwie sie nissanowi że fabrycznie nie robił  turbo w 350z 

 jak mi lamik dośle wykres to wkleje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywalisz tłumik od razu zeta odetchnie,a potem 3cale i jedziesz

Edytowane przez dziubas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz kolega ma wydech 2,5" więc kurczaki i tak przy wązko... Najbidniej szedł był w fi70mm a jeszcze lepiej 76mm no ale zmiana końcowego tłumika na pewno i tak sporo pozmienia na plus :)

Oby tylko przelotowy był :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ff41d7c9fb40c38f.jpg

tu macie nałożone 2 wykresy  

silnik fabryczny  435km i 640nm  i silnik zakuty  442km i 598nm  

teraz pare testów   i dowiem sie co mnie ogranicza

jeżeli okaże sie ze turbiny  to juz mam pare pomysłów  

1  przerobienie obecnych turbin w ten sposób  że wymienie wirniki wydechowe na ssabowe   dam zrobić koła kompresji z cng  o jeszcze wiekszych rozmiarach   i roztocze muszle wydechową 

2 pomysł  przejde na singiel turbo załoze go jak coobcio w 370z  pod autem 

3 wymyśle cos innego 

Edytowane przez jarek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60mm czyli 2,4 cala - w Saabach do 320KM takie starczają powyżej się grubsze daje :D

Ps. Jarku bardzo ładny przebieg momentu !

Hamownai Lamika kropka w kropkę z moją pokazuje, pamiętam M3 kolegi Ivana u niego strojone różnica zdaje się była 2-3KM :)

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu mam wykres z zalogowanym doładowaniem 

0abac522aac94849m.jpg

Edytowane przez jarek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...