Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

projekt 350z bi turbo


jarek1111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak poglądowo    działanie skrzyni przy normalnej jeżdzie 


wydech  zrobiony ,  całkowity przelot  końcówka z Gtera ładnie sie spasowała  dźwięk bardzo przyjemny dla ucha , a najważniejsze dzięki zastosowaniu tłumnika środkowego z przetłoczeniami  jest cichy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie chyba od 3 lat trąbiłem z  tym wydechem - gada mega zacnie teraz !!

Jakiś filmik z jazdy by się przydał :)

To był mega krok do przodu !!

Ile turbinki teraz łądują po zmianie wydechu, doszło srogo doładowanai co ?? Trzeba będzie obniżać % w boost kontrolerze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doładowanie zostało nadal na  0,7 bar , wydech  jest nadal bardzo cywilizowany  czyli jest cichy przede wszystkim w środku auta nie ma buczenia tylko przyjemny dla ucha pomruk d41075647722e7b1med.jpg

 
be0979964949f827med.jpg

 

4acaecc3335ef67cmed.jpg
 
3e88bd0db98f1c1bmed.jpg
Edytowane przez jarek1111
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

wał jest pomalowany to wał z bmw , nawet widać środkwą podpore  tłumnik ma 40cm długości i 11cm średnicy   


TOR ŁÓDZ     najlepszy czas   1,07


118c5cdf073e0f22med.jpg

Edytowane przez jarek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Jarku co z projektem dalej ? forum trochę umarło wszyscy przenieśli się na FB ja osobiście nie korzystam i nie mam okazji zobaczyć czy coś idzie do przodu : C

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

brak czasu  na auto teraz  , na nowy sezon chce pojechać na pare ćwiartek  nissan generalnie śmiga bezproblemowo  jednak będe chciał dołożyć mu trochę mocy,   teraz ciekawostka  moja skrzynia pozwala mi na postoju osiągać pełen moment napędowy i pełen bost   na załączonym transbrey    trzymam łopatke skrzynia wrzuca bieg do przodu (do wyboru mam bieg 1   lub   2)  i wsteczny   więc sie blokuje      auto osiąga zadany bost i obr ok 3000prm   więc mam 688nm    wystarczy teraz puścić łopatke i auto rusza    ,   nie mylić to z procedurą startu lc bo zasada działania jest zupełnie inna LC  cofa sie zapłon aby zbudować bost  a silnik nie ma pełnej mocy wtedy ,  

 

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

dawno nic sie nie działo   , ostatnio  zrodzil sie pomysł montażu napedu 4na 4    , wymaga to przebudowy całego auta , ale powoli trzeba myśleć nad tym 

  czy będzie  zetka w pl z napędem 4/4      

Edytowane przez jarek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

są takie  skrzynie 8hp 70z jaguara z wyjściem napędu do przodu , problem jest jak to zrobić z przodu auta   , sama skrzynia nie stanowi problemu ,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najmniej  , wole żeby buda została nie ruszana ,  pomysł jest ,  teraz etap zbierania części   , a w zimie coś zaczne już działać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

zdobycie części do tego projektu jest bardzo trudne    ,   trochę już mi sie udało  ale jeszcze większość   jest do zdobycia 

obecnie zdobyte części przejdą remont itp    

00d6e295190564b1.jpg 

a496ad991fd6c43a.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

nowa skrzynia awd   wstępnie przykręcona  teraz trzeba obrócić rozdzielacz napędu na prawą strone ,   sannki gotowe zawieszenie   spasowane  1ddf563bc8c5e1aa.jpg

39d7ad84d90ff63d.jpg

Edytowane przez jarek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

NO TO jest gotowy do zalożenia w aucie 

 

Edytowane przez jarek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę temat z zaciekawieniem :) 

Już kiedyś rozważałem taką modyfikacje ale chciałem zostać na skrzyni manualnej, niestety dostępność części jest mniejsza niż przy automacie albo większa rzeźba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie ,TCS zostaje    ten napęd pozwoli mi na jazde jak RWD , w przyszłym  tyg  będą nowe fotki z projektu , który już jest bardzo zawansowany 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

nissan już przejechał sporo kilometrów ale cały czas są dokonywane modyfikacje  teraz zmieniam sterownik skrzyni na nowy model 

 

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

testy napędu już na gotowo  , w kocu auto jedzie na mokrym    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...