Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

projekt 350z bi turbo


jarek1111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze nie czas na pełny but    ale powie że bardzo przyjemnie , na 3 biegu zrywa przyczepnośc 

początkowo masz 5 bieg  z 1500prm  do 3500 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziśaj dojechał ekumaster det 3    

 zobaczymy jak to będzie współgrało z seryjnym ecu 

 choć bez strojenia to wszystko jeżdzi dobrze ( dziwne w innych autach zawsze byly klopoty po montażu turbiny )

 dzała tempomat dzała kontrola trakcji  itp mieszanke trzyma   jak trzeba   jedynie trzeba troche zapłon cofnąc   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

det  założony   zagrało wszystko bez problemowo  wszystko ładnie sie reguluje   

jeszcze chce od ekumaster .pl   jednej  żeczy w sofcie zobaczymy może sie uda to  zrobić 

 mianowicie zabezpieczenie przed przeładowaniem silnika 

teraz pora na strojenie  , założenie jest takie ze max bost 0,6   0,7 bar  ,dla bęzyny , i 1 bar dla lpg 

moge tak zrobić bo det 3 ma 2 zestawy map    czyli na lpg moge dać i ostrzej zaplon i większy bost   lpg ma 108 oktan natomiast jest mniej energetyczny 

oczywiście  przełanczać sie bedzie automatycznie 

 

 po testach  opisze więcej  wraz z filmikiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że chcesz mi pokazać że lpg ma wyszą temperature spalin,  doskonale o tym wiem , wiem  też jest to suche paliwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moich obserwacji  z calibry   temp spalin w sumie może z 50 stopni  była większa 

 generalnie trzeba sie starać nie przekroczyć 900  930 c 

 temp spalin w sumie to  kwestja strojenia ja wszystko w aucie 



pojawił sie kłopocik  

mianowicie nie moge zejść z doładowaniem poniżej 1 bar 

już osłabiłem fabryczne springi w wg na otwarcie 0,7 bar plus ciśnienie spalin powinno wcześniej otwożyć  wg chce w okolicach o,4 bar połączenie gruszek wg jest bespośrednio z muszli  turbiny  moze dać z innego miejsca ?

 

ma ktoś sposób na obniżenie doładowania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz uwydajnić wastegaty np. po przez powiększenie otworów pod klapkami...

To samo miałem w wielu wielu przypadkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwszy w pl nissan 350z strojony na ekumaster det3  

pokazane są logi  na nich widać w parametry łącznie z arf  czy bostem w dolocie 



pobawilem sie troche detem 

zrobilem sobie wykresik det ma opcje hamowni   bardzo fajna opcja  służąca dla wizualizacji osiągów  czyli grzebiesz w silniku hamujesz i odrazu widzisz czy jest poprawa  od ostatniego hamowania 

350z07bar.th.png

nie brać wyników  za wiarygodne  teoretycznie moc na kołach  czyli trzeba doliczyć straty na napędzie 

silnik na max zalany afr żedu 10    brązowa krecha 

zielona to bost  0,7  w piku opada na 0,35rz trzeba powalczyć aby  bost nie opadał  i natym sie teraz musze skupić 

Edytowane przez jarek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na doładowaniu dobrze wycofaj zapłon, bo fabryczna mapa zapłonu zamyka swoją skalę i to jak auto jest wolnossące!!!

Jedynie mapa paliwa widzi i reaguje w zakresie mniej więcej do ok. 0,3-0,35 bara...

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze testy sprintu  0- 185  czyli 4 do odcinki  czas 16 s tak wynika z loga czerwone prostokąty pokazuja zadzałanie kontroli trakcji 

i jak zachowuje sie wtedy bost mimo wciśniętego pedalu gazu w podloge   władze przejeło ecu 

niebieska linia to obroty  czyli prm   a zielona to bost 

 

 

pierwszytesto185.png



na tym logu   widać start 0-185  czyli 4 do odcinki  ale z 2 biegu czas do setki lepszy jednak i tak trakcja weszla czas ok 5 s 

 na 4 biegu widać poślizg sprzegła  

 

 

 

 

 

http://imageshack.us/photo/my-images/199/startz2biegudo4biegodci.bmp/

Edytowane przez jarek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie booscik stabilny to bardzo dobrze :)

Ciekawe czy auto by było w stanie na ćwiartkę zejść w czasie poniżej 14 sek - to jest taka dobra granica dla męsko zdłubanych 350Z w Polsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

auto jeżdzi  , jednak za sprawą ostatnich upalów  wystąpił mi  taki kłopocik , po rozgrzaniu paliwa regulator ciśnienia zaczyna zanizać cisnienie na listwie  po zdiagnozowaniu problemu okazuje sie że paliwo w baku sie bardzo nagrzewa nawet nie przypuszczałem że aż tyle   teraz rozumiem po co jest tam czujnik temperatury paliwa 

zastanawiam sie nawet nad zastosowaniem chłodnicy   paliwa musze to skonsultować z moim góru Lamikiem

komora silnika  też sie mega nagrzewa  teraz  zastanawiam sie jak skuteczne zwiększyć przepływ powietrza przez komore 

moze macie jakies pomysły   nie chce ciąć zabardzo zderzaka i maski   ale też nie chce ugotowac silnika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no i sie stało , pierwsza awaria   2 posty wyżej pisalem o problemie z ciśnieniem paliwa , dziśaj stało sie jasne co było nie tak 

 wysiadła pompa paliwa   zaczła palić bezpiecznik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...