Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jaki olej do skrzyni


Gość heineken72
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość heineken72

hopol GL5 80W/50 mineralny czy pół syntetyczny GL5 75W coś tam

czy mozna mieszać i dolac tylko mineralnego

 

mysle o oleju orlen - o inne nie pytałem

a skrzynka (manualna oczywiście) pracuje z dieslem 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mineralnego i półsyntetyka nie wolno mieszać. lepiej zainwestować w lepszy olej, w zimie od razu odczujesz różnicę.

pozdr

dziwne bo na opakowaniach większości olejów jest napisane że "można mieszać z każdym olejem"

 

poza tym jaka różnica - zima czy lato - w zimie może większe opory na początku-przecież to skrzynia biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo na opakowaniach większości olejów jest napisane że "można mieszać z każdym olejem"

 

poza tym jaka różnica - zima czy lato - w zimie może większe opory na początku-przecież to skrzynia biegów

 

jakby się kolega doczytał, to jeśli się dopuszcza mieszanie olejów to raczej o tej samej klasie lepkościowej

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pół syntetyczny GL5 75W coś tam

 

Nie wiem jak w Primerze (chyba tak samo ale CHYBA) ale w moim słoneczku należy wlewać do skrzyni olej spełniający normę GL-4. Nie wolno wlewać oleju GL-5. Motor mam taki sam jak Ty. (CD 20). BTW po kupnie zalałem Castrol 80 W 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo na opakowaniach większości olejów jest napisane że "można mieszać z każdym olejem"

 

poza tym jaka różnica - zima czy lato - w zimie może większe opory na początku-przecież to skrzynia biegów

 

jakby się kolega doczytał' date=' to jeśli się dopuszcza mieszanie olejów to raczej o tej samej klasie lepkościowej

pozdr[/quote']

oczywiście masz rację... ale kolega doczytał (przy okazji wizyty na stacji paliw) i nie ma tam mowy o klasie olejów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

juz kupiłem własnie GL5 80W90 i mam go zamiar wlac tylko wpierw chyba naprawie wyciek mały ze skrzyni...

 

opinia nt oleju do skrzyni jest taka ...(podsłyszałem)

to jest samochód 14 letni i w czasie kiedy go produkowali nie było lepszej jakości oleju niz GL5 i nie jest zalecane lac czego z górnej półki

to tak jakby do forda z 44 roku nalać PB Vpower :)

 

... ale to nie moje zdanie

teraz naprawić wyciek i zalac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie olej w skrzyni. rozmawialem ostatnio w sklepie z czesciami do japoncow i choc zbilza (tak sadze) mi sie czas wymiany oleju to mam watpliwosci czy wogole wymieniac. gosc powiedzial ze zalal do skrzyni jakis bardzo dobry olej syntetyczny i mu sie skrzynia popsula (jakies lozyska po 50 zl sztuka a ma ich z 12). jak kupilem auto to mechanik wlal do skrzyni jakis olej elfa na ktorym bylo cos jakby "automatic". bylo to 60 tyskm temu. i sam nie wiem wymieniac czy nie?na jaki? autko to sunny z 92 roku z ga14ds ze 190 tys km na liczniku. z jednej strony jak sie nic nie dzieje to nie powinno sie nic robic a z drugiej chyba czas cos zmienic. jakies sugestie?

 

pozdrawiam

slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość heineken72

ja zalałem mineralnym ORLENA ... rózne były zdania

nie bede kombinował z półsyntetykiem

w 1990 jak wyprodukowano p10 nie było takiego

 

...ale jak spusciłem to z 2,9l było tylko 1,5 litra

dobrze że wymieniłem

ale aby nalac przez tą wąska rurkę zajeło mi to godzine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawy artykuł na temat olejów do skrzyń biegów. Zwróćcie uwagę na różnicę między Gl4 iGl5, bo niektórzy podchodzą do tego tematu dość swobodnie. Artykuł na stronie www.off-road.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=242

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...