Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sunny GTI swap, koniec problemów ;)


Gość Xzandafer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli byl faktycznie na dotarciu i wszedl na wysokie obroty, zlapal wieksza temperature, panewki sie podtarly za bardzo, to moglo tak byc.

Sprobuj sie polozyc pod samochod, moze spod miski olejowej bedzie bardziej slychac ten dzwiek.jesli tak, to byc moze tak jak Coobcio mowil, ze to panewki.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam bladego pojecia. W ASO powiedzieli, ze jest dobrze ustawiony ale jakos im nie wierze. Musze zobaczyc w manualu jak to sprawdzic... Mlody mowil mi, ze to lancuch pewnie tak trzeszczy :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, znowu z 5 razy przesluchalem i moim zdaniem nie sa to panewki, a cos w rozrzadzie badz jakies lozysko na pompie wody lub wspomagania sie zatarlo (ja tak mialem jak mi zatarlo sie lozysko pompy wody).

Sprawdz tez naciag paskow klinowych.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzwa jego mac! Odpalalem przed chwila auto i ten brzek wyraznie wychodzi spod pokrywy zaworow, bardziej z tylnej jej czesci - na wysokosci walka ssacego :? Na pewno nie dochodzi z rejonow lancucha ani paskow, czy miski olejowej. Jest wyraznie 'wysoko' zaraz pod pokrywa.

 

EDIT: Natomiast dzwiek sie tak roznosi, ze w zasadzie trudno okreslic jednoznacznie miejsce z ktorego sie wydobywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nic nie widze. Sprobuj teraz podniesc samochod, wrzuc na bieg (najlepiej na 5 - najmniejszy opor) i nich druga osoba sprobuje krecic kolem tak aby sie walki obracaly, a Ty nasluchuj, moze wtedy dojdziesz ze cos ociera.

 

P.S. Nie musisz podnosic calego samochodu, wystarczy jedno przednie kolo.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam monitor skopany i mi troszke zdjecia splaszcza, ale jedno chyba mi nie pasuje.

Nad walkiem ssacym i wydechowym ida takie rurki doprowadzajace olej do lozysk z tego co widze. czy oby ta rurka nie jest za blisko ktores krzywki i nie ociera???

 

Z tego co widze na fotce, to na walku ssacym nad 3 krzywka od lewej strony albo i nad druga ta rurka jest chyba za blisko i wydaje mi sie jakas lekko zgieta/załamana, a napewno powinna byc prosciutka tzn, wyprofilowana i nie powinna miec zadnych zalamań.

 

Tak jak pisalem wczesniej podnies samochod i sprawdz kazda krzywke aby sie obrocila conajmniej o 360 stopni i czy oby zadna nie ociera.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze cos sprawdz naciag lancucha, czy oby nie ociera gdzies o oslone ta po lewej stronie zaraz nad samym lancuchem. Zajrzyj czy nie ma tam gdzies miejsca otarcia, bo z tego co sluchalem mp3 tej co nagrywales, to tak jakby tez lancuch ocieral o ta oslone.Moze sprobuj ja leciutko do gory odgiac.

 

Daj znac, czy udalo sie cos zrobic.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurka jest ok, tzn nie jest pogieta. Faktycznie 3 krzywka na ssacym (2 od lewej) jest troche zeszlifowana. Wydaje mi sie jednak, ze ten dzwiek pochodzi od czeego innego. O co moze ew. jeszcze krzywka ocierac??? Albo moze dopatrzyliscie sie czegos innego jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość primeraW10

ten dzwiek to wg mnie na pewno nie panewki itp. ja przy takim dzwieku szukalbym w czyms co sie obraca. na poczatek sciagnij pasek z alternatora i odpal auto, potem to samo z pompa wspomagania. jesli to nie pomoze to trzeba szukac dalej. zobacz czy pozaznaczali panewki na walkach rozrzadu (bo powinni kazda z nich zalozyc na swoje miejsce).

odnosnie rurek to sa powyginane przez fabryke i jedyne co z nimi moze byc nie tak to moga byc poprzytykane dysze (sprawdz dla pewnosci, bo lubia sie przytkac nagarem jesli byl syfiaty olej, sa po 2 na krzywke). mozesz tez pojedynczo sciagac panewki walkow rozrzadu i zobaczyc czy nie ma jakiegos pasztetu.

kolejna rzecza ktora sie obraca jest aparat zaplonowy.

nie chce nikogo oskarzac ale spotkalem sie w autoryzowanym serwisie ze zwykla podmiana czesci (glowica).

szukaj od najprostrzych rzeczy: najpierw paski, wyeliminuj pompe wody i wspomagania i alternator potem szukaj dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurka jest ok, tzn nie jest pogieta. Faktycznie 3 krzywka na ssacym (2 od lewej) jest troche zeszlifowana. Wydaje mi sie jednak, ze ten dzwiek pochodzi od czeego innego. O co moze ew. jeszcze krzywka ocierac??? Albo moze dopatrzyliscie sie czegos innego jeszcze?

 

Tak jak pisalem zobacz ta oslone nad lancuchem i zrob tak jak Ci pisalem, tzn podnies samochod i obracaj silnikiem i moze wtedy wyjdzie co ociera.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...