Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sunny GTI swap, koniec problemów ;)


Gość Xzandafer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość primeraW10

Xzandafer jest jeszcze jedna prozaiczna rzecz ktora moze powodowac takie wycie (z mojego doswiadczenia). jesli na podkladce na srube pod kolo pasowe na wale jest jakies chocby malutkie podtoczenie to wazne jest jak ta podkladka lezy, latwo sie pomylic a efekt jest. z reszta tak jak pisalem wczesniej o paskach jak je zrzucisz to i tak powinno ucichnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz konicznie dokrecenie zębatek rozrządu wzgledem walków oraz czy dokreconone cą łozyska od wałków no i jeszcze górna prowadnica łańcucha - być możę to ona tak wchodzi w rezonansy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale co spojrze pod maske to znajde cos nowego... Powiedzcie co to moze byc, tzn. ja tu widze jakis wyciek. Nie wiem czy to miejsce ruszali w ASO i czy powinni przy ustawianiu rozrzadu ale jestem przekonany, ze wczesniej tego nie bylo :?

 

IMG_0823.jpg

 

BTW: Jakie miejsca sie rozkreca aby ustawic rozrzad???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość primeraW10
BTW: Jakie miejsca sie rozkreca aby ustawic rozrzad???

 

jesli tylko samo ustawienie rozrzadu to : pokrywa zaworow, filtr oleju, napinacz, gorna prowadnica, no iw zasadzie powino wystarczyc. mozna jeszcze ewentualnie odkrecic kola rozrzadu (gorne), ale nie jest to konieczne jak dobrze pamietam.

 

twoj wyciek z tego zdjecia to jest spod napinacza, ale moze to byc po prostu mokre po wymiane a nie wyciek. najlepiej wez i umyj to i zobacz czy twozry sie ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok i jeszcze to co mi napisal na priva

 

http://jimwolftechnology.com/wolfpd...INSTFORSR20.PDF

 

Tu jest strona z zdjenciami oraz jak instalowac walki rozrzadu firmy Jim Wolf. Niech sprawdzi czy ma wszystko tak ustawione jak tam pisze, bo mi sie widzi ze lancuch jest przestawiony i dlatego auto mu tak h*jowo nie rowno chodzi na niskich obrotach. Niech tez sprawdzi czy niema gdzies jakis wyciekow ssania za sensorem MAF, bo jak ma to auto nie bedzie chodzilo tez dobrze.

 

http://jimwolftechnology.com/wolfpdf/CAMIN...INSTFORSR20.PDF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no napisali mu że rozrząd jest zle ustawiony albo lozyska alternatora...

 

CZyli trzeba ustawić dozrząd i do tego podokręcać zębatki + górną prowadnice łańcucha oraz sprawdzić dokręcenie łozysk gownych - działąj działąj bo do bemowa zostało 5 dni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel, mowilem od poczatku ze na 100% nie beda to panewki, za to proponuje Ci walke z ASO o wymiane walkow bo smialo wmawiaj im ze nie bylo smarowania i walki sie przytarly. Olej wyciekal , wiec nie podlega to watpliwosci ze masz podstawe do roszczen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedzialek sciagam rzecczoznawce, ktory (mam nadzieje) zostawi mi wszystko na pismie. Jesli potwierdzi, ze szkody wyrzadzilo ASO to pisze list do Nissan Poland z kserokopia orzeczenia i z zadaniem zwrotu kosztow naprawy (oczywiscie nie w ASO tylko w warsztacie przeze mnie wybranym). Na razie nie mam czasu bo mam zajoba na uczelni. Ale w przyszlym tygodniu dzialam na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz, ze chcesz zwrot kosztow naprawy, tylko ze chcesz drugi silnik nowy.A jak na to nie pojda, to wtedy zgodz sie na naprawe.

 

 

POZDRAWIAM.....

Nie pojda... To nie pierwsza sprzeczka z ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, no to dobra i naprawa, ale pamietaj zebys nie napisal tylko koszt pokrycia naprawy.Napisz koszt pokrycia naprawy i czesci, bo niektorzy rozumieja slowo "naprawa" tylko w sensie ze cos sie wymienia, a oni Ci wlasnie pozniej moga tak powiedziec i za czesci nie beda chcieli zaplacic.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z kumplem nasluchiwalismy ten dziwny dzwiek. Na pewno nie jest to alternator, pompa wspomagania czy cokolwiek nie-w-silniku. Ten brzek dochodzi bezposrednio spod pokrywy zaworow na wysokosci walka ssacego... Tak wiec sraka na maxa :? Dzis bede mial koniec obowiazkow na jakis czas wiec umowie sie z rzeczoznawca na pon. Zobaczymy co powie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz, ze chcesz zwrot kosztow naprawy, tylko ze chcesz drugi silnik nowy.A jak na to nie pojda, to wtedy zgodz sie na naprawe.

 

POZDRAWIAM.....

Nie pojda... To nie pierwsza sprzeczka z ASO.

Przygotuj się na to, że będą mówić: "przecież proponowaliśmy klientowi pozostawienie samochodu, a on wziął i odjechał, więc naprawa nie została dokończona".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze, że zwykle w takich przypadkach pozostaje sąd. A wtedy firma stoi lepiej, bo mają swoich prawników i stać ich na ciągnięcie sprawy nawet parę lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowego silnika na pewno nie dostaniesz. Ale masz kartę przetargową - 1780 użytkowników NKP którzy się dowiedzą o ich partactwach. Można powiadomić też AC NK itp itd. Stracą dużo więcej niż naprawa twojego rozrządu.Trzymam kciuki :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...