Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sunny GTI swap, koniec problemów ;)


Gość Xzandafer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie polecam CASTROLA TWS... ma bardzo kiepskie wlaściwości myjące do tego bardzo nie korzystnie wyplywa na niego paliwo, moze i jest dobry ale trzeba go bardzo ale to bardzo szybko wymieniać.

 

W KSR pracowalem to uzywaliśmy tego oleju i z moich obserwacji moge go śmiało odradzić no i do tego ta cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: Coobcio,nie chcę z tobą dywagować o własnościach dyspregnujących tego oleju,ale specjalnie zadzwoniłem do serwisu BMW z ciekawości się spytać co ile kilometrów wymienia się olej w M5(wersja 507km),i dla tego oleju Castrol TWS to 15tysięcy,to tak sobie myślę że ten olej nie jest taki zły :wink: Ale może następna propozycja olejowa znajdzie twoją aprobatę :roll:

http://www.shell.com/home/pl-pl/tailored/s...se_ga_0312.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: Zeby już być dokładnym to powiedzieli,że według wskazań komputera,ale zazwyczaj wypada to co 15tys :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pracowałem w warsztacie BMW to wymienialiśmy tą oliwę co 7.500 - 10.000km mimo takiej dosyć częstej wymiany silnik pozostawał brudny w oliwia mimo to nie była dostatecznie zasyfiona jak na taki przebieg, na tej podstawie stwierdzam ze ma kiepskie wlaściwości czyszczące tak czy siak nie zalał bym jej nigdy do swojego wysilonego Nissana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8) Wiecie co my o tych olejach to tak gdybamy,jakbysmy się zastanawiali,co wybrać czy Skyline'a czy Skyline'a czytalem teraz na temat olejow spęłniających normu API SL,i są tak wysrubowane,że szok,dlatego czy wybierzesz Shella,Castrola,Mobila,Motula,Valvoline,Elfa,Qacker State'a itd.o klasie lepkości 5w50,to jeden penis :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie masz racje tylko skąd się biorą różne opinie na temat olejów?? wiadomo natomiast, że im większe indeks lepkości kinematycznej tym jakościowo olej jest lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie porównywałem te indeksy,na ich podstawie to powiedziałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza klasami API SL. są jeszcze takie żeczy decydujące o tym ile syfu moze oliwa przyjąć i jakie ma właściwości myjące - pod tym względem wszytko na łep bije MOTUL 300VP COMPETITION.

 

Poweim tak klasy klasami najwarzniejsze jest to co mozna dostrzec gołym okiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...