Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera P10 eGT By Ghost alias Chrupek


GHOST666RIDER
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do Chrupka to nie wywiozłem go na złom :D.

Prawa strone mam gotowa jedynie konserwacje szpachlowanie itp.
Walcze z lewa strona. W miedzy czasie zanabyłem pare fantow.
Lecimy pokolei:

Tak wyglada pare pier**l z prawej strony:
Wewnetrzne nadkole
25250191_800.0.jpg

Wewnetrzne nadkole srodek z dorobionym mocowaniem fotela z boku:
25250175_800.0.jpg

Prawy bok:
25250173_800.0.jpg

Perspektywa fury z tyłu:
25250169_800.0.jpg

Auto pokryte farba okretowa tak jak widac wytargana cała konserwa wygluszenia i inne gupoty.

Tak to jest patrzac z bagaja do srodka bynajmniej tego co tam powinno byc:
25250177_800.0.jpg

To teraz strona lewa, tez sie ogarnia juz powoli.
Przy wlewie paliwa oczywiscie babol:
25250165_800.0.jpg

Nadkole tyl wyczyszczone:
25250157_800.0.jpg
25250159_800.0.jpg

Rura wlewowa sie rozpadła:
25250167_800.0.jpg

Wpadł prog:
25250163_800.0.jpg

Padła decyzja ze wlewu paliwa juz nie bedzie ha ha ha:
25250183_800.0.jpg

Do tego wspawałem błotnik:
25250189_800.0.jpg
25250185_800.0.jpg

Teraz troszke o zakupach + jak wyglada zestaw kolek.
Koło ma sie z opona tak:
25250161_800.0.jpg

Kupiłem brewke lewa pod lampe stara umarła:
25250181_800.0.jpg

Baranek na podwozie + srodek:
25250153_800.0.jpg

Elegancki wydech z maximy 3.0, srednica 55mm rury.
25250179_800.0.jpg

No i padła decyzja jak auto zostanie pomalowane probka lakieru:
25250155_800.0.jpg

Czarny Mat. Auto zostanie potraktowane po calosci czarnym podkładem, a potem pomalowane takim lakierem jak na probce.

Powoli sie składa bolid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostra jazda widzę ,,no jak go tak zrobisz to następne 15 lat mu nie straszne 

 

spawasz sam ?  nie próbowałeś zalewać na równo ,,,

 

by nie robić takich kupek ?

 

 

nie żebym sie czepiał bo spawałem migomatem bez tlenowym a to jest jedynie zabawka ,,,dla dzieci ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci ze to nie takie proste to raz, a dwa ze blachy niesa takie super. Oszlifuje spawy i bedzie cacy. Mam uprawnienia spawacza ponadpodstawowe i wiem do czego taki sprzet jest. Niestety te blachy sie nienadaja do puszczania całej lagi itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że praca wre, szacun za zapał i chęci. Trochę nerwów to wymaga.
Najważniejsze że sam robisz. Mi robiły osoby "trzecie" i niestety auto musi w tym roku iść do poprawek mimo że dopiero rok minął od generalnego remontu (poruwnywalnego z twoim) ;) Kilka tys poszło tak jak by w błoto...
śledzę na bieżąco poczynania jak coś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proste to wiem a by ładnie zalać to trzeba mnieć co ,,, ja uprawnienia spawacza to sobie sam wydrukuje ,,,, jak sie nauczę ...



aa mi sie marzy by mieć czas i miejsce gdzie się będzie robić auto od A-Z tak jak ty robisz niestety nie mam takiego luksusu ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa mi sie marzy by mieć czas i miejsce gdzie się będzie robić auto od A-Z tak jak ty robisz niestety nie mam takiego luksusu ,

 

sad-i-know-that-feel-bro_3969556_lrg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no panowie nie przesadzajcie. Ja mam wprawdzie 2 garaze ale oba wynajete. W 1 auta znajomym i z klubu robie w 2 chrupek stoi.

Co do sprzetu to tez miałem szczescie w nieszczesciu. Zaraz po zakupie chrupka laska na mnie najechała wprawdzie zderzak urwał sie z zaczepow i miał ryse no ale..... Jak pojechałem do pzu to tak nasciemniałem temu co auto ogladal ze szkode mi na 2.5 tysia prawie wycenił. Ja sobie zderzak na wkrecika przykreciłem i było ładnie, a za hajs nabyłem sprzet ktorym smarkam furke + inne pierdoly do naprawy czesci do zawiechy etc. 

Nabija sie ojciec zemnie ze fura jest pancerna i jedynie co to musiałbym dostac dzwona od tira zeby mu sie cos stało.

Tak se dziubie powoli szkoda mi było go na złom wywieżć. Mimo że silnik to złom nienadajacy sie do jazdy buda jak widac choc teraz juz jest dobrze tylko ile godzin w to trzeba było wpakowac zeby bylo jak jest, a gdzie koniec.

Zrobi sie bude remont silnika pomaluje fure poskłada, a wtedy bede cieszył jak małe dziecko :D Duzo hajsu to nie pochłonie tak wiec luzik.

Szukanie innego niby sprawnego auta do smiesznej kwoty nie opłaca sie. Ten juz ma u mnie dożywocie z tym że wiekszosc z nas bedzie jezdzić aż poodpadaja koła u mnie bedzie mial ciut gorzej. Puki te koła sie bedzie dało dospawac albo zreanimowac to jeszcze bedzie meczony...... :D



No to dostałem nowego fanta. Mianowicie zderzak z slx'a nie pasował za bardzo blache pospawałem i niepasował.
Z eGT ori pasuje tak wiec znalazłem na allegro Nowke Oem Nissan. Szybcie spy foto przymiarka:

25294867_800.0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak miałem p10 to chciałem zaszpachlować te ranty w zderzaku na głatko pomyśl o tym -szpachlówka do plastiku 

 

Pytanie czy to nie bedzie pekac..........

 

Postanowiłem wymienic zegary dodatkowe z setupu : Voltomierz, Vacuometr, Temp wody. Wygladało to tak:

25305481_800.0.jpg

 

Nowy setup bedzie: Temp wody, Temp oleju, Cisnienie oleju, Voltomierz.

25305601_800.0.jpg

 

Te wleca tak samo jak były poprzednie a voltomierz wpadnie w taki sposob:

25305665_800.0.jpg

 

W miejsce nawiewu dokladniejsza fotka bedzie to robione w ten desen:

x30b431ff.jpg

 

Dobra dzis podziałałem nad furka naprawiłem drzwi lewe tył i zrobiłem cały tył na cito z naroznikiem itp.

Zdjecia robione kalkulatorem ale sa:

 

Drzwi przed:

25317629_800.0.jpg

Po:

25317637_800.0.jpg

 

Tył przed:

23372739_800.0.jpg

23372737_800.0.jpg

Tył PO:

25317621_800.0.jpg

25317623_800.0.jpg

 

Jutro znow cos podziałam to zapodam fotki :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz samo zaparcie ,,, ja będę myślał nad zegarami ale wolał bym słupek ew na desce rozdzielczej

tylko na pewno wjedzie zegar z doładowaniem i myślałem nad EGT ,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz samo zaparcie ,,, ja będę myślał nad zegarami ale wolał bym słupek ew na desce rozdzielczej

tylko na pewno wjedzie zegar z doładowaniem i myślałem nad EGT ,,,,

To sie nazywa pasja :P To juz było najgorsze do zrobienia reszta to juz jest pikus. Co do zegarów słupek odradzam traca wiocha to raz moim zdaniem a dwa jest za***iscie niepraktyczne. Jak jedziesz wieczorem a niemasz opcji wyłączenia podświetlenia to cie razi przy tym rozprasza. Jakby na to nie patrzeć tez niestety ogranicza widocznosc ktora i tak rewelacyjna nie jest.

 

Ja wole w konsoli nie widac jak ktos patrzy przez okno. Spełnia swoje zadanie i nie meczy w ogóle ani nie rozprasza.

Mam juz w 3 aucie tak montowane i jestem zadowolony. 

 

Jeszcze jest 1 plus tego. Jak się ich chce pozbyć nie muszę szukać mocowania słupka nowego bo stary juz przerobiłem tylko wyciągam ramkę z 4 zatrzaskow przekładam radio tam gdzie ma być i śladu niema :D

Edytowane przez Tofu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja myślę o innym aucie co ma nie duży silnik ale ma fabryczną suszarkę ,,,

 

na razie kupiłem i siedzi w garażu

 

wiec zegar z ciśnieniem to podstawa EGT też by sie przydał to można przełknąć gorzej z czujką AFR która by sie też przydała ,,ale to już 700 zł ,,,

 

słupek jest o tyle dobry a zegarki nie duże nie było by źle i najmniejsza ingerencja ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej walcze z fura.
Zaczalem demontaz silnika przy okazji nadal spawam reszte co zostało.

Zwłoki w trakcie demontażu:
25365663_800.0.jpg
25365669_800.0.jpg
25365695_800.0.jpg

Odprowadzenie wody:
25365685_800.0.jpg

No i reszta zaspawane dziurki:
25365681_800.0.jpg
25365679_800.0.jpg
25365677_800.0.jpg



Dzis znow powalczyłem ciutke:
25378687_800.0.jpg
25378685_800.0.jpg
25378677_800.0.jpg
25378675_800.0.jpg
25378673_800.0.jpg

Jutro ostatnie 3 blachy do wspawania i buda Fin Finito :D W piatek demontuje silnik.



Dzis z okazji urodzin postanowiłem wytargac serce i zdemontowac.
Wyglada to tak:
25406507_800.0.jpg

No i rozbebeszone serce:
25406519_800.0.jpg
25406523_800.0.jpg
25406515_800.0.jpg

Skrzynka na ptaka:
25406511_800.0.jpg

Co tu duzo mowic jest to SAJGON. Druciarstwo szmaciarstwo i co badz. Sprzeglo mialo byc nowe a jest zdarte bardziej jak w Nx'e po 180 tysiach :/
Składak jakich mało poprostu makabra. Sruby nie z tego wozu co komu wpadlo w rece to wkrecil. Musze zdemontowac glowice na czesci 1rwsze oraz dol i ocenic czy to wogule do czegokolwiek sie nada.......
Przykra sprawa ale tego sie spodziewałem. Szutka sztuka popchana. Niema tego złego kolejne wyzwnie zwiazane z tym wozem Damy rade :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jeśli masz czas i pieniądze na takie coś, to podejrzewam, ze to będzie jeden z lepszych, ładniejszych i fajniejszych P10 w Polsce :) podziwiam, że masz nerwy do tego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo
Mam pytanie odnośnie spawania. Wspominałeś że po kasie z OC zainwestowałeś w spawarkę. 
I tutaj moje pytanie, jaką spawarkę warto by mieć aby spawać blachę w samochodzie? Są migomaty z butlami i dużo mniejsze, bez butli (nie znam sie na tym do końca). Tylko migomaty się do tego nadają?
Sam spawałem już migomatami, ale było to na warsztatach szkolnych i były to sprzęty po 10tys za jeden.
Jakie koszta bym musiał ponieść jeśli chciał bym kupić coś na czym bym mógł samodzielnie popróbować i ew. walnąć łatkę czy kilka punkcików na samochodzie?
Sorry za OT i zaśmiecanie posta, możesz usunąć jak ci będzie wadził ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jeśli masz czas i pieniądze na takie coś, to podejrzewam, ze to będzie jeden z lepszych, ładniejszych i fajniejszych P10 w Polsce :) podziwiam, że masz nerwy do tego ;)

 

Z tymi nerwami to nieraz puszczaja no ale cuz. Najgorsze że ten co mi to sprzedał zapewniał że dobra fura itp. Był to ZŁOM w 90% Odkad ja mam wymienilem w niej wszystko poza zawiasem tyl amorami i sprezynami. Tak wszystko jak nie do naprawy to do poprawek. Buda było widać jej stan tak wiec wymagała odbudowy bo inaczej tego nazwać nie można. Silnik trup sprzedawał mi z nowym sprzegłem dla przykładu, a ono nowe było chyba z 6 lat temu :/. Damy rade. Kasy to aż tak wiele nie pochłonie. Wyjdzie mnie z zakupem auta + remont tyle co wtedy idealne eGT nawet dużo taniej a bedzie zrobione podemnie.

 

Len'u Powiem ci tak mam uprawnienia jako spawacz mag troszke tym sie nabawiłem itp itd gadałem z ludzmi i obserwowałem np czym robia na warsztatach.

Bede z toba szczery to co ja mam nadaje sie do auta i innych bajerow ale jest to zabaweczka, a nie sprzet PRO. Tylko to co ja mam jest to najtansza i zarazem jedyna sensowna opcja zeby dobrze spawac cała reszta to wywalona kasa w błoto. Ja mam Bestera 1801 w casto go nabyłem. 

Koszt takiego zestawu tzn: drut, spawarka, butla, maska, rekawice, srodek do pryskania luzki zeby odpryski nie przywieraly zamkniesz sie w 2100.

 

Wart jest tej kasy i na spoko mozna spawac z sieci tzn 230. Nie trzeba siły ale do max druta 0.8 ja takim jade. Bardzo fajnie sie nia spawa tylko trzeba sie nauczyc z niej korzystac. Jak opanujesz sprzet to idzie jak burza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ma tą zabawkę bez butlową i jest to raczej smarkatka ja się uczyłem na skodzie ale i tak poszła na złom

Butla musi być inaczej nie ma szans .. a co do tego stanu blachy to też  trzeba przyznać że wyszło wszystko w momęcie jak rozbebeszyłeś do zera

 

ja ostatnio kupiłem autko nie młode go 97 roku praktycznie bez oglądania dołu  dopiero na spokojnie po zakupie oblukałem i jest ok

wiadomo że teraz na spokojnie jak go wymyłem to widać tu chropka tam chropka  ale wystarczy lifting ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo tak się właśnie zastanawiam
Z tego co ja zdążyłem się dowiedzieć to wszystkie te bezbutlowe to są spawarki inwertorowe i do spawania blachy samochodowej się kiepsko nadaje.

Dzięki Ghost za kalkulację, pora najwyższa zacząć robić sobie samemu. Mam rodzinę na wsi więc by było gdzie to trzymać. Spawać nie powiem że umiem, ale tak jak pisałem już się tym bawiłem kiedyś i nie szło najgorzej. Projekt mojego Nissana porzuciłem (został jako auto robocze/do jazdy na codzień) więc możliwe że będzie w przyszłości jakaś kasa na tego typu zabawki.

Powodzenia w pracach i czekam na więcej foto ;)

PS: nie myślałem o tym że jak już rozbierasz silnik na drzazgi to można by spróbować głowicę od VVL zamontować? gdzieś na forum jest to opisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jasne mozna tylko pytanie kto ja zasponsoruje. Obecnie to pochlonie kupe kasy. Z tego co jest zrobie jakies 165 km mysle ze powinno wyjsc bez strojenia. To ma byc wozidlo na codzien nic pozatym.

Jak go skoncze to bedzie praktycznie igła furka + nowy silnik z modami ktory bedzie mnie cieszyl w zupelnosci. Ja niemam parcia na cyferki dla mnie 165 bylo by w 100% wystarczajace do normalnej jazdy bezawaryjnej. To ma byc auto takie że jak o 10 rano wstane i uwidzi mi sie opcja jedziemy z moja kobita nad morze wsiadam i jade bez chwili namysłu dojedzie zepsuje sie itp itd. Przy okazji ma fajnie wygladac ja bede usatysfakcjonowany, graja zapodam fajnego fura jak tralala bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak na szybko dzis poczyscilem glowice i wardykt tylko 1. ŚMIETNIK
Wyglada to tak:
Lecac od rozrzadu:
1.
25440997_800.0.jpg
2.
25441005_800.0.jpg
3. Masakra
25441007_800.0.jpg
4. Ten tylko trzymał nafte:
25441017_800.0.jpg

Poduszki silnika ten maja KO:
25441027_800.0.jpg
25441025_800.0.jpg

Blok silnika przejechany kontowka z drutami:
25441023_800.0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduszkę mam fajną tz nowy wkład który troszkę gonił wiec go usztywniłem lepszy od tego co masz ,,, i głowę też mam ale jak ona wygląda to nie wiem silnik śmigał ale był już słaby -komprecha a na koniec panewki ,,,, 306 tys przebiegu ...

generalnie co z tą głową nie tak ? zawory nie ciekawe kilka szt ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wgram zdjecia zaworow. Nie oplaca mi sie wymieniac zaworow, a nie wymienie przeciez 2 szt. Generalnie zatyrana jest i tyle. Mam załatwiona elegancka z sunnego Gti. Tam tylko uszczelniacze do wymiany i se zawory przejade we wlasnym zakresie. 

Ogolnie dzis rozbieram motor na czesci skladowe i biore sie za reszte napraw czyszczenia itp itd :D



Wczoraj dostalem poduszke dzis sprzeglo potem bede walczyl w garazu to jakies foty tez dam.

Puki co sprzeglo a raczej tarcza Aisina ma sie to tak:
Pudlo:
25518697_800.0.jpg
25518695_800.0.jpg
25518693_800.0.jpg

Tarcza:
25518691_800.0.jpg
25518689_800.0.jpg



Link do sklepu z takim sprzeglem duzo drozej niz ja kupiłem:
http://www.motocombi.pl/product/id/511,tarcza-sprzegla-asco-aisin-seiki-dn-057-f31043

Znawcy moga sie wypowiedziec czy ori czy FAKE. Jest to naprawde stare sprzeglo widac ze sobie lezało sporo czasu wiec moze i to jakis stary ori aisin.



Co do wozu ma sie to tak zaczniemy od poduszki tyl:
Stara byla zaklejona ale z racji rozwalonych 2 glownych ta tez szlak trafil:
25525379_800.0.jpg

Noweczka:
25525381_800.0.jpg

Oto odpowiedz czemu glowicy nawet nie robie, taki gnuj na zaworach sie zrobil i przy okazji z nich :/
25525387_800.0.jpg

Zabrałem sie za ostateczny demontaz dołu:
25525339_800.0.jpg

Rozbebeszony:
25525337_800.0.jpg

Ktos dziubal w tym silniku ale dzieki bogu do panewek sie nie dostal bo sa ORI nissana:
25525385_800.0.jpg
25525341_800.0.jpg
Główne i korbowe nissanowskie:)

Tłoki zaraz po wyjeciu:
25525359_800.0.jpg
25525357_800.0.jpg

Ogarniete:
25525355_800.0.jpg
25525377_800.0.jpg

Wał ma sie tak:
25525345_800.0.jpg

Grama rysy elegancki ale oddaje do firmy zajmujacej sie tego typu imprezami oni wydadza werdykt :razz:

A tutaj puzzle dla dużych dzieci :) Albo wersja zrob to sam:
25525383_800.0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłoki i zawory z lekka przypalone, tam coś z mieszanką chyba nie było tak jak być powinno :P
Albo ktoś lał tanie mieszane paliwa...
Ja się boję u siebie zaglądać nawet bo strzela u mnie z wydechu po odpuszczeniu gazu a także przy wysokich obrotach lubi zakopcić, sądzę że mam już też ciut wypalone :P
Robisz coś w silniku? czy wkładasz ori bebechy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...