Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

czy to możliwe...?


zbyszekN15

Recommended Posts

Witam! Wymieniając przewody WS zauważyłem na końcach dwóch "fajek" kropelki płynu, a z gniazda na świece czułem zapach chyba płynu chłodzącego. Czy konstrukcyjnie jest możliwe przedostawanie się płyny chłodzącego do otworów gdzie mieszczą się świece? Proszę o odpowiedź. A przy okazji, czym odkręcacie świece. Mam N15 1,4 `95 dopiero od tygodnia, ale w komplecie narzędzi takiego klucza nie mam.

Link to comment
Share on other sites

Guest Maniek-ol

Cienko widze ten płyn . Może być , że płyn przedostaje się do cylindrów , stąd te mokre świece . Może dlatego poprzedni właściciel pozbył się samochodu . :?

Link to comment
Share on other sites

Chyba się poprzednio niezbyt dokładnie wyraziłem. Świece nie są mokre od spodu (nawet ich nie wykręcałem). Ten płyn znajdował się na dnie wnęki, w której znajduje się wkręcona świeca.

Link to comment
Share on other sites

Uff! Co za ulga. Z tym płynem w komorach na świece chyba się wyjaśniło. Dzisiaj porządnie to osuszyłem, przejechałem się kilkanaście kilometrów i wszystko jest dalej suche. Może poprzedniemu właścicielowi coś się niechcący wlało, a ponieważ te komory są od góry szczelnie zamknięte tytmi kapturkami od przewodów WS, to nie mogło samo wyschnąć. Ale miałem niezły stres.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pewnie był myty silniczek kiedyś...

W przewodach jak się przyjrzysz są dziurki - potrafi nimi polecieć trochę wody do gniazd. Niedawno sam to przechodziłem i drapałem się w głowę malujac czarne scenariusze. :oops: . Po myciu silnika i osuszeniu gniazd problemu nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Z tymi dziurkami.....może i tak, ale przez taki otworek nie mogło by wlać się aż tyle płynu, a poza tym, to dlaczego tylko do dwóch gniazd. Zresztą tą samą drogą, którą się tam dostał mógł sobie przecież odparować (tam panuje niezłe ciepełko). Poza tym znam trochę zapach płynu i jego słodkawy smak (przy wydmuchiwaniu pryskał trochę na twarz). Dziękuję za wszystkie sugestie. Silnik nie wygląda na myty. Cóż, jak było chyba się nie dowiemy. Na szczęście nie ma to już wielkiego znaczenia.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...