Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Vanette] Nietypowe dźwięki na jałowym pomiedzy 3 i 4 biegiem.


Gość kedar33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do kupienia tanio Vanette 2.0 z 94r. Auto w stanie technicznym ok. za wyjątkiem jednej sprawy. Jestem na jałowym, pomiedzy 1 a 2, - cisza. Przechodzę na jałowy pomiędzy biegami 3 i 4 - jednostajny, niski terkot. Wciskam sprzęgło. Na 3-jce terkot, na 4-terkot. Na wstecznym nie ma ale na jałowym przy wstecznym jest. Terkot jest również śłyszalny podczas jazdy na 3 i 4 biegu. Skrzynia padła ? Cięgna zmiany biegów czy coś jeszcze? Dodam, że biegi wchodzą ładnie, nic nie szarpie w czasie jazdy na żadnym z biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość petr1975

Witam. Mam do kupienia tanio Vanette 2.0 z 94r. Auto w stanie technicznym ok. za wyjątkiem jednej sprawy. Jestem na jałowym, pomiedzy 1 a 2, - cisza. Przechodzę na jałowy pomiędzy biegami 3 i 4 - jednostajny, niski terkot. Wciskam sprzęgło. Na 3-jce terkot, na 4-terkot. Na wstecznym nie ma ale na jałowym przy wstecznym jest. Terkot jest również śłyszalny podczas jazdy na 3 i 4 biegu. Skrzynia padła ? Cięgna zmiany biegów czy coś jeszcze? Dodam, że biegi wchodzą ładnie, nic nie szarpie w czasie jazdy na żadnym z biegów.

kolego moze łozysko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Petr. Zastanawiam się tylko, dlaczego miałoby chałasować tylko pomiędzy 3 a 4. Poza tym łożysko zwykle szumi. To raczej ciągły dzwięk. U mnie jest rytmicznie. Posiedzę jeszcze dziś w nim i posłucham jak to się ma do obrotów ii pozycji sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to zastanawia, bo z reguły na wciśniętym sprzęgle szumy ustają, albo na odwrót.

Warto by sprawdzić tą skrzynię, tylko jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość kedar33

Dziękuję za reakcję. Okazało się, że mam totalnie roz... poduszkę skrzyni biegów. Złe ułozenie skrzyni, rezonans itd. Jeszcze nie wymieniłem ale jak podnoszę skrzynię na breszce to dzwięk znika. Wymienię - zobaczymy ale stawiam na to.

Dzięki. Temat do zamknięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...