Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Linka Prędkościomierza


Gość skYwriter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!! Poraz kelejny uprzejmie proszę Was o pomoc.

Mój problem polega na tym, że od dłuższego czasu wskaźnik prędkościomierza bujał się, bujał aż w końcu zdechł :cry:

Pościągałem więc plastiki przy kierownicy i resztę, dobrałem się do tablicy zegarów...linka wypadła z otworu...(te dwie śrubki co ją trzymają były dokręcone) starałem się ją jakoś wepchać z powrotem, niby weszła, ale

wskaźnik ani drgnie, słyszę tylko takie "pstryknięcia" licznika jak jadę...

 

Pomóżcie proszę...może ktoś to z Was już przerabiał u siebie?

Nie ma tam nawet jak ręki zapchać...a boję się próbować od drugiej strony, tzn. odkręcić linkę na skrzyni i przepchać przez przegrodę bo nie wiem czy przejdzie...

 

Dziękuję z góry za wszelke odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te srubki nie trzymaja linki.one trzmaja caly predkosciomierz.Linka jest tylko wpinana i ma zatrzaski i tylko one trzymaja linke przy predkosciomierzu.

Linki nie wyciagniesz do srodka, jak juz to odkrec ja przy skrzyni i pociag troszke do sroda, tzn. ile to bedzie mozliwe tyle podciag i wtedy bedziesz mial wiecej miejsca zeby ja z tylu zegarow podczepic.

 

Celujesz linka w srodeczek predkosciomierza i wpinasz linke - ona powinna sie zatrzasnac.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie pomyślałem o tym, czyli ona ma się po prostu zatrzasnąć w tym otworze, udało mi się z wielkim trudem ją na czuja wepchać, ale widocznie nie weszła z zatrzask, stąd to" pyrczenie " prędkościomierza.

 

Ale mam jeszcze jedno pytanie, troszkę już na forum poczytałem o tej nieszczęsnej lince, ale chciałem się upewnić, jak ją odczepić od strony skrzyni biegów bo tam jest taka dziwna jakby zakrętka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

nie odczepiaj jej przy skrzyni biegow tylko dobrze uceluj w to metalowe zapiecie w predkosciomierzu. Przyjrzyj sie jeszcze przed wlozeniem czy koncowka liknki i koncowka w predkosciomierzu sa cale (powinny byc kwadratowawe). Jezeli sa to traf kwadraciekiem w kwadracik zepnij do kupy i powinno bic ekstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, odkręciłem dziś linkę, wyjąłem ze skrzyni, przeciągnąłem trochę przez przegrodę, włożyłem więc już swobodnie linkę w prędkościomierz, ale żaden zatrzask jej w środku nie trzyma, domyślam się, że może zatrzask nie trzyma linki bo poprzedni gość związał łączenie gdzie linka wchodzi do prędkościomierza, bo widziałem resztki taśmy izolacyjnej...

Po tych manewrach wskazówka działa, ale nadal się buja...Co radzicie?

Może zrobić od nowa tą prowizorkę, aby linka grzecznie siedziała w tym otworze, bo może stąd to bujanie wskaźnika????

 

A co do trafiania na czuja, próbowałem z miernym skutkiem... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj dobrze owinac pancerz linki w miejscu przy samych zegarach, moze to pomoze.To ze sie wskazowka buja, to moze byc wina tego.

 

Zastanawiam sie tylko po co tam koles (poprzedni wlasciciel) grzebal. Wymienic podswietlenie czy licznik cofal, czego szczerze nie zycze.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to trochę zastanawia...gdy brałem od niego Primerke to na liczniku miała 176tyś a jest to 96r. więc wątpie, żeby kręcił licznik, skłaniałbym się ku wymianie żarówek :) , ale kto wie...

 

Dzięki wielkie za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam,znajomy ma problem z primerą 97r 1.6. Czy linka prędkościomierza pasuje np.z innego modelu np.sunny czy almery? i czy może ktoś miałby do sprzedania używkę ale dobrą linkę? oczywiście nie zacinającą się ale nie nową,pytałem się kilku sprzedających z allegro ale nie odpisują,może tutaj ktoś coś ma takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki model Primery, bo 1.6 to były zarówno P10 jak i P11. Tylko w P11 nie było już linek. Produkcja P10 skończyła się w czerwcu '96.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...