Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rdza


Glorusek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

lekko tylne nadkola przy rantach ( widać tylko jak sie kucnie i przyjrzy ) oraz troszke przy rejestracji napuchło. Podłoga i reszta bez śladów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak ostanio naprawiałem zamek bo klasycznie linka spadła, to w drzwiach na listwie i przy zawiasie oczywiście od środka pojawiła sie niewielka narazie to zabespieczyłem ale jeszcze z drugiej stronu sprawdze na wiosne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warstwa lakieru jest bardzo cienka, brązowieją więc wszystkie odpryski od kamyków na górnym kancie przedniej szyby, Wytarł się lakier pod ramką rejestracji na klapie bagażnika i zaczyna żółknąć - to do zrobienia jak będzie ciepło. Warto zajrzeć pod listwy ochronne/ozdobne na progach oraz pod uszczelkami na dolnych krawędziach drzwi. W tych miejscach znalazło się trochę rdzy u kolegi w X'ie z 2003 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pod uszczelką (na wysokości lusterka) drzwi kierowcy, do tego chromowana ramka tylnej tablicy. Mowa o T30 z 2004 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z tyłu na rancie błotnika trochę wyszło,ale to przez odpryski od kamieni i auto stało przez 7 miesięcy.Nie było umyte po zimie z soli i wyszło.Po zakupie auta od razu to naprawiłem i jest już 2 lata spokój.Poza tym pod plastikowymi osłonami na progach delikatne znaki,ale to jest pryszcz.Łatwe do usunięcia.Podłoga,ranty drzwi,za tablicą na klapie itp to wszędzie zdrowo.

Ogólnie to jest bardzo fajnie zabezpieczony przed korozją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maleńkie ognisko pod uszczelką tylnego (bocznego) okna, plus skorodowany spaw ramki szyby tylnych drzwi.

Edytowane przez Netoperek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z 2006r. i już ładne bąble wyłażą wokół rantów nakładek progowych, zwłaszcza z przodu. no i pod uszczelką klapy bagażnika, tam gdzie spawał automat pojawia sie brąz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Xtrialu z 2005r jak u kolegi wcześniej, lekka rdza na drzwiach bocznych z pod plastiku przy lusterku, schodzący chrom z obudowy oświetlenia tablicy rejestracyjnej i dodatkowo po wewnętrznej stronie maski -tam gdzie jest zagięcie dwóch blach uszczelnione pastą na całej szerokości. Nie wspomnę o odpryskach po kamieniach. Katastrofa, jak miałem audi to tego zdecydowanie nie było, słaby ocynk jeśli w ogóle tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Xtrialu z 2005r jak u kolegi wcześniej, lekka rdza na drzwiach bocznych z pod plastiku przy lusterku, schodzący chrom z obudowy oświetlenia tablicy rejestracyjnej i dodatkowo po wewnętrznej stronie maski -tam gdzie jest zagięcie dwóch blach uszczelnione pastą na całej szerokości. Nie wspomnę o odpryskach po kamieniach. Katastrofa, jak miałem audi to tego zdecydowanie nie było, słaby ocynk jeśli w ogóle tam jest.

 

ku przestrodze, nie kupujcie tej chromowanej listwy nowej, ja się połasiłem za jedyne 660zł :thumbsdown: lepiej na nowo pomalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Xtrialu z 2005r jak u kolegi wcześniej, lekka rdza na drzwiach bocznych z pod plastiku przy lusterku, schodzący chrom z obudowy oświetlenia tablicy rejestracyjnej i dodatkowo po wewnętrznej stronie maski -tam gdzie jest zagięcie dwóch blach uszczelnione pastą na całej szerokości. Nie wspomnę o odpryskach po kamieniach. Katastrofa, jak miałem audi to tego zdecydowanie nie było, słaby ocynk jeśli w ogóle tam jest.

 

W nissanie jeszcze nie jest tak źle.Chyba nie widziałeś jak jest zardzewiałe Suzuki Grand Vitara z 2002 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam 2006 ale pierwszy właściciel i nie mam w ogóle rdzy nigdzie na karoserii. Może koledzy mają sprowadzki no to się nie dziwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:yellowcard1:

za to o przednie błotniki w Xie możesz być spokojny ;) - nie zardzewieją :)

2006r - rdzy narazie brak, jedno ognisko znalazłem na wzmocnieniu pod nogami kierowcy podczas wyciszania, drugie małe - tylna klapa bo ktoś numer przykręcił wkrętem do blachy :] oba usunięte i zabezpieczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś pod nogami kierowcy to "wzmocnienie:"   też mam to pordzewiałe ale zastanawiałem się po co w ogóle to jest ;D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x-trail roczny, tylnia klapa juz po malowaniu w okolicach chromowanej listwy ,powychodziły bąble , klamki sniedzieją jak dach na bazylice mariackiej w krk (powychodziły zielone wykwity) felgi alu 18 cali w okolicy kapsla na srodku- bąble . plastikowa chromowana atrapa przód- bąble . i to wszystko w rocznym aucie , jak to powiedział pan w serwisie " to wszystko robią tylko ludzie " małpa by to lepiej zrobiła . aha i jeszcze coś napier.... w tylnim zawieszeniu . to tak żeby nie mysleć tylko  o rdzy

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Osobiście tego nie robiłem,dałem do lakiernika.Po tygodniu reklamowałem bo wyszły pęcheże ,ale poprawił.Zastanawiam czy tego nie spi.........ił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Ostatnio wyskakują małe wypryski na obramowaniu szyb na drzwiach.Czym i jak to najlepiej wyleczyć,czy trzeba zerwać tą folię z ramek i prysnąć jakimś czarnym matem,bo jak próbowałem skrobać każdy bąbel i robić zaprawki to wizualnie kulawo to wygląda.Czy macie jakieś inne patenty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam pechez na rancie tylnego blotnika strona lewa. (Co ciekawe, ogladalem dwa X-y i tez mialy bomble w tym samym miejscu. To sa chyba jakies jaja?) Po naprawie moze jakies nadkola?

Edytowane przez Grzmot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie, mam purchla na 3mm na rancie tylnego błotnika. Okazuje się, że od środka ten rant nie jest w żaden sposób zabezpieczony poza szarą farbą, a przecież tam zbiera się wszelki brud, błoto. Reszta nadkola jest zabezpieczona dużo lepiej, ale te kilka centymentów przy samym rancie już nie. Ja na tą chwilę oczyściłem od środka wiertarką ze szczotką drucianą i pomalowałem bitexem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"SIKA POKSITAR" jest dobra, ale troche kosztuje.Chroni przed rdza i jest elastyczna ale nie wiem czy nie przebije lakieru.Trzeba wyprubowac w niewidocznym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja jestem już po malowaniu tylnej klapy, dwukrotne malowanie felg, wymiana klamek i przedniej atrapy . Samochód z października 2011 . nie ma co komentować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...