Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Maxima 2,0 Qx ...180km/h i ciężko szybciej, co jest?


Gość 100nx&maxima
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 100nx&maxima

Jestem po pierwszych jazdach maximką. Autko troszkę stało i chyba się zamuliło... Automat na wyłączonym czwartym biegu idzie np. do 175km/h a pozniej gdy włączam czwarty bieg, załącza się i nie chcę już ciągnąć więcej niż 180, coś mu ciężko. Na początku się troszkę przytykał na niższych biegach ale już dobrze, Teraz nie chcę jechać szybciej.

200 to chyba nie powinno być problemu? Hmm a moze ja za dużo oczekuję od tego auta?

Niech mi ktoś powie jak jeździ 2,0:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 100nx&maxima
nie no spokojnie powinienes wyciskac 200.

przy jakich obrotach wsadziles 4ke?? wsadz ja tuz przd odciaciem zaplonu, tak na 6450 obr/min

 

Wkładałem przy ponad 6tys... a pozniej już więcej się nie chciał za bardzo rozpędzać. Jakby mu czegoś brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia nie slizga?? najprostrzy objaw to to ze rosna obroty a predkosc ta sama. jakie fele masz?? jak masz 16" i wiecej to ciezko ja rozbujac powyzej 200km/h zwlaszcza jesli to automat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 100nx&maxima
skrzynia nie slizga?? najprostrzy objaw to to ze rosna obroty a predkosc ta sama. jakie fele masz?? jak masz 16" i wiecej to ciezko ja rozbujac powyzej 200km/h zwlaszcza jesli to automat

 

Skrzynia się nie ślizga. Efekt jest takiego duszenia, a pozniej juz totalnego braku. Koła 15-tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc ogranicznik predkosci, on mowi ze dojdzie do 180km/h i wiecej nei chce, to by sie zgadzalo bo niektore maximy mialy speed limiter ustawiony na 112mph co daje wlasnie 180 km/h.

wiem ze w maximie 3.0 mozna to latwo usunac, nie wiem natomiast jak to jest w silniku 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 100nx&maxima
moze byc ogranicznik predkosci, on mowi ze dojdzie do 180km/h i wiecej nei chce, to by sie zgadzalo bo niektore maximy mialy speed limiter ustawiony na 112mph co daje wlasnie 180 km/h.

wiem ze w maximie 3.0 mozna to latwo usunac, nie wiem natomiast jak to jest w silniku 2.0

 

 

97 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przedszkolak

Ja mam 2.0 z 1998 r., ale wersja specjalna /było zrobionych kilkadziesiąt dla japońskich dyplomatów w Europie/. Jeżdżę na gazie przekroczyłem kiedyś 200, ale na benzynie. Poniżej dane techniczne wraz ze źródłem, gdzie prędkość max. to 203 km/h - skrzynia manualna i inne źródła podają 183 dla automatu - prawdopodobnie ograniczenie lub przełożenia?

 

2000 Nissan Maxima QX SE - Technical specifications

 

 

 

bodywork

Type 4/5S SAL

Designer

Number of doors 4

dimensions & weights

Wheelbase 2750 mm 108.3 in

Track front 1530 mm 60.2 in

rear 1510 mm 59.4 in

Length 4920 mm 193.7 in

Width 1780 mm 70.1 in

Height 1435 mm 56.5 in

Ground clearance

Kerb weight 1415 kg 3120 lb

 

Fuel capacity 70

litres 15.4

UK Gal 18.5

 

aerodynamics

Drag coefficient

Frontal Area

Cx

engine

Code VQ20DE

Manufacturer Nissan

Type V-6

DOHC

24 valves total

4 valves per cylinder

Main bearings

Construction

Bore × stroke 76.00mm × 73.30mm

2.99 in × 2.89 in

Bore/Stroke ratio 1.04

Displacement 1995 cc

(121.742 cu in)

Unitary capacity 332.5 cc/cylinder

Compression ratio 9.50:1

Fuel system

Aspiration Normal

Compressor type N/A

Intercooler None

Catalytic Converter Y

Max. output 139.9 PS (138.0 bhp) (102.9 kW)

@6400 rpm

Max. torque 179.0 Nm (132 lbft) (18.3 kgm)

@4000 rpm

Maximum rpm

Coolant Water

Specific output 69.2 bhp/litre

1.13 bhp/cu in

Specific torque 89.72 Nm/litre

 

 

performance

Note: A value of -1 means that

the car cannot attain that speed.

0-50mph (80 km/h)

0-60mph

0-100km/h 11.30s

0-100mph

80-120km/h

(50-70mph)

in top

0-Quarter-mile

0-Kilometre

Top speed 203 km/h

Fuel Consumption 12.3/7.3/9.2 l/100km urban/extra-urban/combined

CO2 Emissions 220 g/km

Power-to-weight 97.53 bhp/ton

chassis

Engine location Front

Engine alignment Longitudinal

Steering rack & pinion PAS

Turns

lock-to-lock

Turning circle 10.80 m

Suspension Front I.MS.CS.ARB.

Rear I.MultiLi.

Wheels F/R /

Tyres F 205/65 R 15

Tyres R 205/65 R 15

Brakes F/R VeDi/Di-S-ABS

Brake ∅ F/R / mm

Braked area

Transmission 5M

Drive FWD

Top gear ratio 0.80

Final drive ratio 4.47

 

źródło: http://www.carfolio.com/specifications/mod...car/?car=100507

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 100nx&maxima
Chcemy foty wersji "Dyplomat" :) Co tam masz za bajery? Nawigacja jest?

 

 

Nie mierzyłem jeszcze ile ma do setki, ale wydaje mi się, że na pewno mniej niż 14sekund... Muszę sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WITAM PONOWNIE !!!

 

Dawno mnie nie było , ale zainteresował mnie ten temat.

Butrym ile Tobie wyciaga Maximka ?? bo Wacu ma przerobiona to napewno jedziue mu szybciej

Moja do 185 - 190 jakos idzie pozniej tragedia, ale tylko czasami !!!!

dziwi mnie to bo mialem okazje teraz sporo kiilometrów zrobic po niemczech wiec sprawdziłem , co prawda samochód był załadowany na full pełen bagaznik + 2 osoby i dziecko .

Dziwne jest to , że czasem pojechała mi prawie 220 a innym razem ledwo 200 przekraczała nie wiem co jest , wszystkie filtry nowe :(

Bardzo mnie dziwi ze auto z prawie 200 KM ma problemy przy takich predkościach , ale za to jestem pod duzym wrazeniem przyspieszeń przy duzych predkościach . Nie jeden własciciel nowej 5 BMW sie zdziwił jak nie mógł odjechac a nawet troszke sie zblizałem na utostradzie , po tym jak zwalnialismy do 100 , a potem pełen but :))))

 

Czy mozliwe ze przez automata tak wolno jedzie ??? , wczesniej jak ojciec nia jezdził to jecghałem z nim 210 ale nie myslałem ze to juz max :(

 

 

 

 

Pozdrawiam

 

ps. jeszcze jedna ciekawa rzecz Tempomat w maximie jest ustawiony do 150 km/h powyzej nie działa juz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM PONOWNIE !!!

 

Dawno mnie nie było , ale zainteresował mnie ten temat.

Butrym ile Tobie wyciaga Maximka ?? bo Wacu ma przerobiona to napewno jedziue mu szybciej

Moja do 185 - 190 jakos idzie pozniej tragedia, ale tylko czasami !!!!

dziwi mnie to bo mialem okazje teraz sporo kiilometrów zrobic po niemczech wiec sprawdziłem , co prawda samochód był załadowany na full pełen bagaznik + 2 osoby i dziecko .

Dziwne jest to , że czasem pojechała mi prawie 220 a innym razem ledwo 200 przekraczała nie wiem co jest , wszystkie filtry nowe :(

Bardzo mnie dziwi ze auto z prawie 200 KM ma problemy przy takich predkościach , ale za to jestem pod duzym wrazeniem przyspieszeń przy duzych predkościach . Nie jeden własciciel nowej 5 BMW sie zdziwił jak nie mógł odjechac a nawet troszke sie zblizałem na utostradzie , po tym jak zwalnialismy do 100 , a potem pełen but :))))

 

Czy mozliwe ze przez automata tak wolno jedzie ??? , wczesniej jak ojciec nia jezdził to jecghałem z nim 210 ale nie myslałem ze to juz max :(

 

 

 

 

Pozdrawiam

 

ps. jeszcze jedna ciekawa rzecz Tempomat w maximie jest ustawiony do 150 km/h powyzej nie działa juz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsce jeszcze nie probowalem ile pojdzie bo nie ma gdzie ale z tego co pamietam to 215km/h szla bez problemu i tez mi drogi brakowalo.

Wojek moj ma tez Maxime to mowil ze 210-215 km/h tez mu bez problemu idzie i mysli ze dalej tez by poszla ale nie probowal.

 

Ja 20 metrow od domu mam prosta (nie wiem dokladnie ile tej prostej jest) ale jest z dwoch stron las takze probowalem nie raz ale do 195km/h dochodze i zakret takze zawsze musze chamowac. Musze od drugiej strony sprobowac i wpadac w ten zakret juz ze 100km/h to moze podciagne pod dom do 210-215km/h .... strach troche bo samochod ani czlowiek tu nie wyskoczy ale jakis zwierzak moze :) no i jak zona przez okno zobaczy ze ponad 200 przelecialem kolo domu to tez obiadu nie bedzie.

 

 

Z moja nie jest do konca wszystko super bo slabo mi idzie tak po 170km/h . . . do 220km/h (jesli tyle pojdzie) to bedzie mi teraz trudno bo cos ja dusi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...