Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Maxima 2,0 Qx ...180km/h i ciężko szybciej, co jest?


Gość 100nx&maxima
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

ja posiadam maxime3L z 1992 roku!jezdzi na gazie juz ponad 100tys.km I udłao mi sie ja rozpedzic prawie do 230km/h,i juz brakowłao drogi!ale wydaje mi sie ze zamkneła by licznik bez zadnego problemu!Było to na płatnej autostradzie z krakowa do katowic!!sam byłem w szoku ze to auto tyle potrafi!dodam jeszcze ze była zapakowana na maxa i jechało 5osób:)

 

 

pozdrawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

ja posiadam maxime3L z 1992 roku!jezdzi na gazie juz ponad 100tys.km I udłao mi sie ja rozpedzic prawie do 230km/h,i juz brakowłao drogi!ale wydaje mi sie ze zamkneła by licznik bez zadnego problemu!Było to na płatnej autostradzie z krakowa do katowic!!sam byłem w szoku ze to auto tyle potrafi!dodam jeszcze ze była zapakowana na maxa i jechało 5osób:)

 

 

pozdrawiam....

 

dobrze ze nikogo nie zabiles

jednak maxima to maxymalne auto :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK...zrobilem test dzisiaj. Jechalem po z**e do Rzeszowa ze Stalowej Woli i mialem dlugi odcinek lesnej drogi. Poszla mi 215km/h (mialem fote robic ale nie moglem komorki znalesc i nie chcialem przy takiej szybkosci siegac pod siedzeniami) :)

Przy 210km/h dopiero zmienila sobie transmisja na 4 bieg takze mysle ze budzik zamknac mozna spokojnie. (oczywiscie drogi braklo)

 

ps - droga byla lesna i bez ruchu (tak tylko mowie zebym nie slyszal jakiegos tekstu STOP WARIATOM DROGOWYM lub cos takiego :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gadałem z userem 3.0 QX to powiedział, ze automat "tylko" 240 mu idzie :shock: jego znajomek w manualu taką samą zamyka budzik...

 

ale dziwna sprawa bo nasz (US) maja 240 km/h na budziku. QX maja 260 km/h . . .

 

Wacu - wiedziales o tym???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy 140 mil co daje 224km/h te nowsze maximy to maja do 160 mph (256km/h).

nie dosc ze europejskie maximy maja wiekszy zakres na budziku to jeszcze cos mi sie wydaje ze top speed tez maja wiekszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewnien, raczej bardziej oszukuja liczniki

hahahaha

kiedys ze znajomym kawałek sie scigalismy , on wersja europejska tez 3 l i na przyspieszeniu nie miał szans i to go bardzo dziwilo , no chyba ze maja takie długie przełozenia , wtedy na autostradzie moze i wyciagneła by wiecej , ale nie sadze .

 

ja musze jeszcze dowiedziec sie dlaczegomoja tak dziwnie jedzie raz 220 a raz 200 :(

myslałem nad tym i tu moje pytanie czy jest mozliwe ze na automacie zalezne by to bylo od stylu przyspieszania ,???

moze jak od poczatku cisnie sie do dechy to wyciaga na poszczególnych biegach na maxa , a jak spokojnie sie jedzie to powyzej 190 juz niechce zredukowac i bardzo mu ciezko - narazie mam taka teorie , ale moze sie myle???

 

 

pozdrawiam

 

ps. no i ja tez mam 140 mph , ale w km/h jest jeszcze ponizej jedna kropka , która pokazuje 230 , a moze 225 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia biegow w maximach uczy sie stylu jazdy.

 

dziwi mnie dlaczego wlasnie naprzyklad moj wojek ma maxime 99 i ma 260km/h na budziku. a ja mam 98 (ta sama buda) i mam 224km/h (dzieki wacu za poprawke).....

 

Europejskie maximy napewno pojda wiecej jak nasze z US. Wszystko to jest przyczyna kolektora ssacego (MEVI) . . na wyzszych obrotach zbiera sie lepiej i wiecej wyciagnie.

 

Porownojac maxime mojego wojka do mojej.

Przy starcie do 120km/h ja sie oddalam.

Po 125-140km/h juz jest rowno ze mna a potem idzie on do przodu.

Jego automat i moj automat.

 

Pzd.

Slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
sprawdz na 3-ce dociagnac do 120 mph i wowczas zapodaj 4-ke

 

tak robie i jak 4-ke sobie wlaczy to juz nie idzie

 

no to rzeczywiscie cos nie tak jest z maximaka twoja. ja jak zapodam 4 to jeczsze ja wyszarpie do przodu troche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz na 3-ce dociagnac do 120 mph i wowczas zapodaj 4-ke

 

tak robie i jak 4-ke sobie wlaczy to juz nie idzie

 

no to rzeczywiscie cos nie tak jest z maximaka twoja. ja jak zapodam 4 to jeczsze ja wyszarpie do przodu troche

 

tez mi tak sie robilo...nie wiem co jest...dawniej szla. musze sprawdzic knock sensor i te inne glupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i za***iscie duzo mi teraz pali... jak sprowadzilem to nawet ponizej 10l/100km a teraz do rzeszowa jak jade to 15-17l/100km... jak knock sensor jest zly to chyba duzo pali nie? ale tez sila powinna byc slaba, a on ciagnie do 200km/h dobrze tylko pozniej staje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...