Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony jakie rozmiary


Glorusek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witma nie ejstem wtajemniczony dośc w ten temat więc zapytam: jakie rozmiary opon moge zalozyc kupic do x'a t30 z felga 16? obecnie mam 215/65

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie chcesz?

minimum to 195/40/16 a max bez podnoszenia zawiasu to 225/70/16 ;) (mam te ostatnie :) )

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeździsz po tylko po asfalcie równym jak stół - polecam niski profil.

To co masz teraz to seria - ja zwiększyłem rozmiar opony i jestem bardzo zadowolony. Zmniejszać już nie będę. Wiążą się z tym pewne niedogodności.

1) Auto jest minimalnie mniej stabilne w zakrętach (mnie to nie przeszkadza, do wg mnie X do wyścigów się nie nadaje)

2) rozmiar 225/70/16 jest trochę droższy

zalety: spalanie się nie zmieniło, licznik wskazuje prędkość rzeczywistą, opona mniej wrażliwa na dziury w drodze, większy komfort, prześwit +2cm, lepsze samopoczucie ;)

sprawdź i dobierz coś dla siebie używając kalkulatora opon:

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 215/55/16 moge zalozyc?

 

Ponawiam pyt, moge miec 215/55/16 beda dobre?

Edytowane przez Glorusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre do czego?

Jeśli chcesz jeździć tylko po asfalcie to tak.

1) Zmieni się prześwit pod autem (minus jakieś 2-3cm) ale to nie problem dla Xa jeśli nie będziesz zjeżdżał z asfaltu.

2) Zmieni się wskazanie prędkościomierza - na liczniku mając 100 będziesz podróżował jakieś 85-88km/h

3) Będzie trochę twardziej i stabilniej w zakrętach

4) Spalanie może troszkę podskoczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jaką oponę założylibyście zamiast 215/60 R17, żeby uzyskać jak najwyższy profil, możliwie bez zmiany felg?

EDIT: w sumie źle zadałem pytanie, więc zadam nowe: Czy ktoś z Was zakładał 215/80 R15 w miejsce 215/60 R17? Co sądzicie o takiej zamianie? Zależy mi na wysokim profilu ze względu na krawężniki, dziury i ogólny komfort jazdy.

Edytowane przez Erdol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie widziałem, aby komuś się udało na felgę R17 założyć oponę R15. Będziesz pierwszy :0recourse:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam założone w T31 225/65/17. Nic nie obciera, komfort jazdy po naszych drogach większy w porównaniu do 215/60/17, normalne krawężniki nie groźne, wyższe krawężniki - szersza opona więc bardziej jest wysunięta za płaszczyznę felgi i też chroni przed nimi. Polecam ten rozmiar.

 

Tu masz porównanie do 215/60/17 (zdjęcia z forum rosyjskiego drive2.ru)

Mam nadzieje, że koledzy rosjanie się nie obrażą na nas za to i dadzą się łatwo ograć dzisiaj w ME;) )

4b626du-480.jpgab626du-480.jpg

cb626du-480.jpg9b626du-480.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech bedzie zmiana nieprofesjonalna;) ale podyktowana wieloma opiniam uzytkownikow xtrailowi z for zagranicznych. To moj drugi komplet o takim romiarze i spokojnie moge potwierdzic ze ta zmiana ma same + a fabryczne 215/60/17 to byl chyba wypadek przy pracy Nissana (sami nie wiedzieli czy to kombi czy suv) Obecnie ten rozmiar zastapili 225/60/17

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie ten rozmiar zastapili 225/60/17

 

Od którego roku nastąpiła ta zmiana?

Jeszcze nie widziałem, aby komuś się udało na felgę R17 założyć oponę R15. Będziesz pierwszy :0recourse:

 

Nie pisałem o naciąganiu. :) Chodzi o zamianę 215/60 R17 na 215/80 R15 razem z felgą, choć na popularnym sklepie z felgami nie mają R15 do T31, więc nie wiem czy takie występują.

Edytowane przez Erdol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem o naciąganiu. :) Chodzi o zamianę 215/60 R17 na 215/80 R15 razem z felgą, choć na popularnym sklepie z felgami nie mają R15 do T31, więc nie wiem czy takie występują.

 

OK, Sorki to ja coś źle zrozumiałem. Ale wracając do felg R15, to pytanie brzmi czy wejdą? Czy hamulce z przodu nie będą przeszkadzały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, Sorki to ja coś źle zrozumiałem. Ale wracając do felg R15, to pytanie brzmi czy wejdą? Czy hamulce z przodu nie będą przeszkadzały?

Wejda swobodnie bez żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile mniej więcej kosztują dobre oponki letnie do x-traila t30 z 2004-2005 roku?

215/65/16 zajrzyj w allegro: 1500pln. Używki tyle ile ktoś chce, można kupić gdzieniegdzie tanio i ładne. BArtez chciał sprzedać może jeszcze ma. Ale to ja bym chciał pierwszy. Mozna zaoszczędzić i szukać pojedynek za nieduże pieniądze z zapasowych kół z rozbitków albo sprowadzek. Ale trzeba szukać u siebie w mieście lub okolicach bo transport też kosztuje. Kiedyś tak robiłem ale to był hardcore. Zapasowe mają stare daty ale często nowy bieżnik. Do tego na minigiełdzie gościu sprzedaje fajne i tanie scorpiony.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na uzywane oponki trzeba bardzo uwazac. Zapasowe najczesciej nie nadaja sie do jazdy ze wzgledu na wiek, na allegro jest wiele opon po gwozdziu (czesto o tym handlarze nie pisza)- te lepiej omijac szerokim łukiem. Duzo opon jest wadliwych - problem z wywazaniem. Chyba jedyna szansa kupienia uzywanych opon nadajacych sie do jazdy to od kogos kto sprzedal samochod i zostal mu komplet. Nowe opony jak sie dobrze poszuka mozna znalezc w dobrych cenach (wiele sklepow ma dwie ceny jedna wyzsza z magazynow w pl a druga tansza z magazynow za granica).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem zimówki na koniec lata bo były sporo tańsze.Od października cena poszła już o 100 zł na oponie do góry bo zbliżał się sezon

Letnie kupić zimą a zimówki latem.Zaoszczędzisz kupę forsy

 

Co do używanych to ja się już raz przejechałem i więcej takich opon nie kupię.Za duże ryzyko trafienia na opony powypadkowe.Ja takie trafiłem i nie dało się ich wyważyć nie mówiąc już o niemiłosiernym wyciu tych opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ojciec nie ma wprawdzie X Traila, ale CRV'ke. Jest tam dosyć duże koło bo 18".

Opony standard to 225/60/18.

Jakie zamienniki opon można tutaj zastosować (na koło 18") ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ojciec nie ma wprawdzie X Traila, ale CRV'ke. Jest tam dosyć duże koło bo 18".

Opony standard to 225/60/18.

Jakie zamienniki opon można tutaj zastosować (na koło 18") ? 

215/65/18 215/60/18

......................255/55R18, 245/55R18, 235/55R18 (średnica ok. +1%) ale taniej to tylko mniejsze felgi

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow... 255/55R18 konkretne balony wchodzą do CRV.

 

Przy CRV z oponami 255  X-Trail wyglądał by trochę jak na łyżwach. 

zasada profilu jest taka: wysokość profil=55% szerokości opony 255. +28cm na osiach. Ma takie VW Tuareg

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie posiadam gumy 225/50/16 czy to się na da do x traila ?. Byłem u wulkanizatora który mi powiedział Panie to nie osobówka zabieraj się z tym. Dodał też że licznik będzie przekłamywał dość znacznie i że bardzo mocno most dostanie po d*pie, czy to jest prawda?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...