Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony jakie rozmiary


Glorusek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie wulkanizator nie równy wulkanizatorowi jeden powie że nie może być drugi powie że pewnie że tak dlatego chciał bym się poradzić na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiadam gumy 225/50/16 czy to się na da do x traila ?. Byłem u wulkanizatora który mi powiedział Panie to nie osobówka zabieraj się z tym. Dodał też że licznik będzie przekłamywał dość znacznie i że bardzo mocno most dostanie po d*pie, czy to jest prawda?

Jakiego tego X-Traila masz T30/T31?

Ostatnio ktoś pisał, że w T30 jeździ na 205/55/16 więc jak będziesz bardzo chciał to wsadzisz do T30 i 225/50/16 - licznik będzie przekłamywał o 10km/h w stosunku do standardu. Wulkanizator miał sporo racji - to nie osobówka :)

Edytowane przez marcinok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój x to T 30

W takim układzie może ktoś chce kupic ? oddam za 450 kpl do innego auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja mam w T30 205/55/16 

i powiem tak na plus to:

-lepsze przyspieszenie 

-trzymanie na zakrętach

ale to wszystko 

minusy:

licznik przekłamuje o ok 10% przykładowo jeżdżę często z Niemiec do Polski i na odwrót na trasie 500km licznik pokazuje już 550 przejechane - to w moim przypadku nie wróży nic dobrego przy sprzedaży auta bo jak przekonam kupującego że ma w rzeczywistośći mniej przejechane niż wskazuje licznik a i tak mam duże przebiegi (dzisiaj jest 15 a w tym miesiącu już zrobiłem ok 3tyś.km i zrobię jeszcze ok2.5tyś czyli ok 550 km dostane "w bonusie" z tytułu za małych opon !

-komfort jazdy jest mniejszy bo czuję wszystkie dziury no i z racji słabszej amortyzacji części zawieszenia zużywają się szybciej

-kiepski wygląd (auto jest niskie i duża przestrzeń pomiędzy oponą i nadkolem)

-mniejsza opona czyli więcej obrotów więcej obrotów = większe spalanie

dla mnie te minusy wystarczą i w przyszłym miesiącu zmieniam na oryginalny rozmiar czyli 215/65/16

pozdrawiam

Maciej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Przydatne narzędzia do porównywania rozmiarów opon i kół:

 

http://www.tacomaworld.com/forum/tirecalc.php

 

https://www.rimsntires.com/specspro.jsp

 

Dzięki nim zaoszczędziłem na wymianie z 17" na 16" - dałem sobie z tym spokój. :)

 

Przy okazji: jakie jest odsadzenie (offset) felgi i średnica otworu w T31 (w różnych miejscach spotkałem się z różnymi liczbami)?

Edytowane przez Erdol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydatne narzędzia do porównywania rozmiarów opon i kół:

 

http://www.tacomaworld.com/forum/tirecalc.php

 

https://www.rimsntires.com/specspro.jsp

 

Dzięki nim zaoszczędziłem na wymianie z 17" na 16" - dałem sobie z tym spokój. :)

 

Przy okazji: jakie jest odsadzenie (offset) felgi i średnica otworu w T31 (w różnych miejscach spotkałem się z różnymi liczbami)?

 

W t-31: ET 45, a otwór 66,1mm

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

czesc


mam pilne pytanie


orientujecie sie czy można do  t30 założyć kółka (felga + opona) z t31 rozmiar 225/70 R16


obecnie uzywam 215/60 R17


 nie mam pewności czy wejdą


co do felgi powinna byc ok - sprawdzałem ale czy opona nie jest za duża?


pozdrawiam


Piotr


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czesc

mam pilne pytanie

orientujecie sie czy można do  t30 założyć kółka (felga + opona) z t31 rozmiar 225/70 R16

obecnie uzywam 215/60 R17

 nie mam pewności czy wejdą

co do felgi powinna byc ok - sprawdzałem ale czy opona nie jest za duża?

pozdrawiam

Piotr

 

Witaj.

Czytałeś ten temat od początku? Wszystko jest opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

niedoczytałem, ale bede wdzieczny za pomoc nie pouczenie.

pm

http://allegro.pl/show_item.php?item=4825598007#tabsAnchor

co o tym sadzisz do t30? nie 31

 

Piotr

 

czesc

mam pilne pytanie

orientujecie sie czy można do  t30 założyć kółka (felga + opona) z t31 rozmiar 225/70 R16

obecnie uzywam 215/60 R17

 nie mam pewności czy wejdą

co do felgi powinna byc ok - sprawdzałem ale czy opona nie jest za duża?

pozdrawiam

Piotr

 

i z tego co sp[sprawdziłem w instrukcji auta: 215/60 R17 tego rozmiaru nie ma, spec od sprzedaży opon wspomniał ze mogę je założyć - zmieszczą się ale jeśli nie ma na nie homologacji to mogą być problemy z ubezpieczeniem. Zaskoczyło mnie to. macie z tym jakieś doświadczenia? a może ktoś z was jeździ na takich i mógłby coś więcej napisać. chodzi mi o to czy obcierają?

p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i z tego co sp[sprawdziłem w instrukcji auta: 215/60 R17 tego rozmiaru nie ma, spec od sprzedaży opon wspomniał ze mogę je założyć - zmieszczą się ale jeśli nie ma na nie homologacji to mogą być problemy z ubezpieczeniem. Zaskoczyło mnie to. macie z tym jakieś doświadczenia? a może ktoś z was jeździ na takich i mógłby coś więcej napisać. chodzi mi o to czy obcierają?

p

Problem z odszkodowaniem może być tylko wtedy jeśli ubezpieczyciel wykaże, że zastosowanie innego rozmiaru opon miało wpływ na szkodę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja mam w T30 205/55/16 

i powiem tak na plus to:

-lepsze przyspieszenie 

-trzymanie na zakrętach

ale to wszystko 

minusy:

licznik przekłamuje o ok 10% przykładowo jeżdżę często z Niemiec do Polski i na odwrót na trasie 500km licznik pokazuje już 550 przejechane - to w moim przypadku nie wróży nic dobrego przy sprzedaży auta bo jak przekonam kupującego że ma w rzeczywistośći mniej przejechane niż wskazuje licznik a i tak mam duże przebiegi (dzisiaj jest 15 a w tym miesiącu już zrobiłem ok 3tyś.km i zrobię jeszcze ok2.5tyś czyli ok 550 km dostane "w bonusie" z tytułu za małych opon !

-komfort jazdy jest mniejszy bo czuję wszystkie dziury no i z racji słabszej amortyzacji części zawieszenia zużywają się szybciej

-kiepski wygląd (auto jest niskie i duża przestrzeń pomiędzy oponą i nadkolem)

-mniejsza opona czyli więcej obrotów więcej obrotów = większe spalanie

dla mnie te minusy wystarczą i w przyszłym miesiącu zmieniam na oryginalny rozmiar czyli 215/65/16

pozdrawiam

Maciej 

na przykład dla mnie tak jak dla Ciebie taki rozmiar to dyskwalifikacja krawężnikowa. Właśnie na wysokich krawężnikach w mieście x zwycięża typowe osobówki. Korzystam z tego handicapu na codzień bez szkody na oponach i felgach. 55 nie da rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witajcie,
zastanawiam się nad 215/80/R16 do mojego T30...

obecnie mam standardowe 215/65/R16 i do błotnika zostaje prawie 10cm luzu. Wdg kalkulatorów 80tka jest o 6,5cm wyższa...

Wejdzie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeździsz tylko prosto to śmiało. 

Skręć koła na max i dokonaj pomiarów raz jeszcze, lub zastosuj dystanse i poszerz błotniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z odszkodowaniem może być tylko wtedy jeśli ubezpieczyciel wykaże, że zastosowanie innego rozmiaru opon miało wpływ na szkodę.

Kobieca intuicja podpowiada mi, że będzie inaczej. To poszkodowany, używający niehomologowanej dla tego auta opony, będzie musiał udowodnić, że pozostawało to bez wpływu na powstanie szkody. A to może być trudne.Ubezpieczyciel zakwestionuje wszystko, co jest odstępstwem od homologacji i może być pretekstem do wstrzymania wypłaty odszkodowania.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeździsz tylko prosto to śmiało. 

Skręć koła na max i dokonaj pomiarów raz jeszcze, lub zastosuj dystanse i poszerz błotniki.

Racja... pomierzyłem jeszcze raz... mam 5cm do błotnika, nie 10 :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max średnica koła w t30 bez dystansów to 720mm - aby nie obcierało przy maksymalnym skręcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat opon to i ja mam pytanie, czy ktoś używał łańcuchów do jazdy po trawie? Trawsko wysokie i się ślizga pod górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami zakłada się łańcuchy na błoto (jak nie masz MT) - więc w trawie też powinny dać radę.  Tylko pamiętaj, że po twardej drodze nie pojeździsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. Muszę kupić felgi do t32. Znalazłem używane 17 j7 et40 otwór centr. 66,1. Nie mogę znaleźć na forum info o średnicy piasty. Sprzedajscy twierdzi ze były na kaszkaju i bedzie ok. Prosze potwierdzenue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Szukam i szukam i nie mogę znaleźć.. widziałem kiedyś wątek odnośnie rozmiaru opony do T30.. wiem że fabryczny rozmiar zakłamuje wskazania prędkości i ktoś pisał że dobrał rozmiar tak że z pomiarem GPS różni się nieznacznie. Podrzucić ktoś rozmiar albo skieruje do wątku którego szukam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdę bez Waszej pomocy. Jaki rozmiar opon do T30 założyć żeby prędkościomierz pokazywał właściwe wskazania? Na fabrycznych zaniża o ok 7-10 km/h zależnie od prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...