Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Pękł łańcuch rozrządu przy przebiegu 12000


Gość Jazzy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, Koleżanki,

 

Myślałem że mi się to nigdy nie zdarzy i to w moje urodziny.

Wszystko wskazuje na to że pękł mi łańcuch rozrządu.

Przebieg 120 000 rocznik 2000. Podobno nie trzeba ich wymieniac i są długowieczne. Niech więc to będzie przestrogą dla zbyt pewnych.

Wcale nie byl glosny moze standardowo jak na ten przebieg troche szumiał.

Na szczęście było to przy prędkości 0 km/h dlatego liczę że straty nie będą ogromnę. Chyba samochód pojedzie do mechanika klubowego w Broniszach.

 

Dopiero się orientuje co i jak. Może macie jakieś rady.

 

Pozdrawiam

 

Zdruzgotany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznacie im starszy nissan tym ma mniej poważnych problemów a więcej duperelów a z młodszymi odwrotnie

 

Tak to jest jak nissany produkuje się np. w Wielkiej Brytanii. Te starsze są japońskie i dlatego bardziej niezawodne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytrzymałośc łańcucha jest ogromna. Czasami , przypuszczam że jeden na kilka tysięcy ma jakąś wadę. Może to być jakieś mikropeknięcie powstałe w fazie produkcji. Współczuc tylko że trafił ci sie ten tysięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem łańcuchy rozrządu w nissanach to kpina :x .

Wymieniałem u siebie i u Szwagierki w micrze. Łańcuchy porzadniejsze robi shimano do rowerów, he, he (choćby w wersji Deore LX).

Przyznaję, że widziałem łańcuch choćby w Ford Fiesta 1.0 i jest solidniejszy!!!! Poza tym cosik często lecą te łańcuchy.

A jak ktoś mi coś zacznie bredzić o klutowości nissana to go normalnie wyśmieję. Masówka i tyle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niecałe 120kkm przebiegu i mysłałem o rozrządzie, ale ze względu na łańcuch mechanik powiedział, że jeśli go nie słychać, to nie ma co grzebać. A tu taki psikus :o i mam teraz mola....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym cosik często lecą te łańcuchy.

A jak ktoś mi coś zacznie bredzić o klutowości nissana to go normalnie wyśmieję. Masówka i tyle!

Nie przesadzajmy, ile znasz przypadków, że komuś poleciał łańcuch w Nissanie? 2? 3? Wiesz jak się ma ta statystyka u innych marek?

Poza tym wszyscy wiemy, że od kiedy Nissan stał się francuski to jego "kultowość" została mocno nadszarpnięta... W życiu nie słyszałem o tym żeby się komuś zerwał łańcuch w Almerze N15...

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem łańcuchy rozrządu w nissanach to kpina :x .

Wymieniałem u siebie i u Szwagierki w micrze.

 

w micrze ponoc tak jest ze wymieniac trza.

ja w p10 mam 250 tys przejechane... troche na zimno i na jałowym go słychac, ale poki co nic z tym nie robie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkość jazdy nie ma tu większego znaczenia. Głowica prawdopodobnie będzie do remontu, oby zawory nie przebiły tłoków. Teraz to tylko musisz policzyć ile będzie Cię kosztowała naprawa i czy to Ci się opłaca, czy nie lepiej, szybciej i taniej wyjdzie Ci kupno drugiego silnika.

No cóż zdaża się, że łańcuch pęknie przy przebiegu 120 tys. km., ale musiała to być jakaś wada produkcyjna. W porównaniu do łańcuchów np. Forda, które wyglądają na solidniejsze, nissanowskie są duuużo trwalsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumplowi ostanio przy przebiegu 50 tys poszedl pasek w dełu nubirze z 99 roku.... tam byla wogole jakas dziwna akcja - wg. ksiazki serwisowej wymiana co 90 tys a padaly srednio kolo 75 tys... na gwarancji dełu miało spory problem i wołali ludzi do serwisu wczesniej.... , a jak ktos przebiegu do wymiany nie wyjezdzil to wymiana co 5 lat....

 

koniec końców popłynął 1200 zl na robocie głowicy - wywalilo 12 z 16 zaworow... + uszczelki, szlify, robota...

 

w nissanie chyba drozej by to wyszlo

 

o nissanowych łańcuchach serwis mówi ze łańcuch jest dożywotni albo wymiana przy remoncie silnika...

 

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno łańcuszki w nissanach mają wieczystą gwarancję, więc proponuję zapytać się w ASO czy to prawda.

A skąd masz taką informację? Wydaje mi się wyssana z palca...

 

Nawet jeśli tak jest to znając polskie serwisy byłoby tak, że jak zacząłby harczeć i kwalifikowałby się do wymiany to serwis powiedziałby, że jeszcze nie wymaga wymiany. A jakby potem pękł, to serwis by się wypiął i powiedział, że to wina klienta, że nie wymienił łańcuszka gdy tego sytuacja wymagała.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurde troszkę się przestraszyłem :cry: i nie wiem co teraz bo na swoim mam 112000 :lol: czy statystyce zrobić ufuf [-o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k.. niektórzy ludzie są ......!!! A co łańcuszek ma mieć gabaryty jak łancuch do którego zaczepiona jest kotwica - wtedy będzie wyglądał solidnie? duży nie znaczy lepszy!!! co z tego ze łancuch do fiesty wygląda solidniej? jak reszt silnika to padaka i standardem jest ze w fiestach 1.1 przy ok 120tys pada walek rozrzadu!- standard dla tego modelu!! nie wspomne o rdzy! nisany tez rdzewieja ale ford to nr1! Jezeli chdzi o micre to to trzeba inasrukcje poczytać! i info o modelu albo do ASO sie wybrac łańcuszki w micrach są przewidziane na 120-150tyś w saniaczu na 300tys ale napinacz na max 150tys moim zdaniem to i tak lepsze niz wymiana paska co 80-90tys! a silnik to nie tylko łańcuch! litości! a apropos oleju i mazda i nissan zaleca 10W-40 albo 10W-50 polsyntetyk! tak samo mazda(na pewno w 323F 94-98r) kiedys w silnikach starszej konstrukcji nawet smary sie latem do oleju dodawalo i nic sie nie dzialo tak byly skonstruowane! i na 10000% polsynetyk nawet zima jest b.dobry wiele osob jezdzi na full syntetyku i nic sie nie dzieje ale producent zaleca półsyntetyk!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...